5€ moneta, skirta skautams

Moderatorius: LandeN

Re: 5€ moneta, skirta skautams

Standartinė Mariust » Ket Spa 17, 2019 10:09 pm

Bet tai būtų geresnis variantas, nei, kad turim dabar: "Greimui" "Skorinai" "Lietuvos kultūrai" "Vydūną"....
Aš nelaikau saves kažkokiu rimtu kolekcionierium, bet man kaip kolekcionieriui tos monetos nesukelia jokių sentimentu, čia kaip pirkti naują automobilį iš salono - po pirkimo/pardavimo sutarties pasirašymo sumokėtų pinigų nebeatgausi.
Visada turėti daiktą retesnį ir sunkiau gaunamą ar geidžiamesnį yra didesnis malonumas nei turėti monetą, kurią gali betkada nuėjęs nusipirkti kasoje ir sakyti "ir aš dabar jau kolekcionuoju"(neįdedant jokių pastangų ar žinių).
Aš kolekcionuoju ne tik monetas ir mane kolekcionavimas sužavėjo tuo, kad gali turėti daiktą kuris yra retas, sunkiai gaunamas, nematytas, negirdėtas, legendom apipintas ir t.tt
Tu, tą daiktą turėdamas jauti viduj "TĄ" jausmą. Ko pasakyti negaliu apie kaikurias LB monetas.
Mariust
 
Pranešimai: 296
Užsiregistravo: Tre Gru 05, 2012 9:23 pm
Miestas: Klaipėda/Dovilai
Kolekcionuoju: Lietuva nuo 1990 m.

Re: 5€ moneta, skirta skautams

Standartinė A7 » Ket Spa 17, 2019 10:14 pm

Labai geras komentaras (clap)

Mariust rašė:Bet tai būtų geresnis variantas, nei, kad turim dabar: "Greimui" "Skorinai" "Lietuvos kultūrai" "Vydūną"....
Aš nelaikau saves kažkokiu rimtu kolekcionierium, bet man kaip kolekcionieriui tos monetos nesukelia jokių sentimentu, čia kaip pirkti naują automobilį iš salono - po pirkimo/pardavimo sutarties pasirašymo sumokėtų pinigų nebeatgausi.
Visada turėti daiktą retesnį ir sunkiau gaunamą ar geidžiamesnį yra didesnis malonumas nei turėti monetą, kurią gali betkada nuėjęs nusipirkti kasoje ir sakyti "ir aš dabar jau kolekcionuoju"(neįdedant jokių pastangų ar žinių).
Aš kolekcionuoju ne tik monetas ir mane kolekcionavimas sužavėjo tuo, kad gali turėti daiktą kuris yra retas, sunkiai gaunamas, nematytas, negirdėtas, legendom apipintas ir t.tt
Tu, tą daiktą turėdamas jauti viduj "TĄ" jausmą. Ko pasakyti negaliu apie kaikurias LB monetas.
Difficult takes a day, impossible takes a week
Vartotojo avataras
A7
 
Pranešimai: 1286
Užsiregistravo: Pir Lie 15, 2013 3:54 pm
Miestas: Vilnius

Re: 5€ moneta, skirta skautams

Standartinė jotvingiai » Pen Spa 18, 2019 12:04 am

Mariust rašė:Bet tai būtų geresnis variantas, nei, kad turim dabar: "Greimui" "Skorinai" "Lietuvos kultūrai" "Vydūną"....
Aš nelaikau saves kažkokiu rimtu kolekcionierium, bet man kaip kolekcionieriui tos monetos nesukelia jokių sentimentu, čia kaip pirkti naują automobilį iš salono - po pirkimo/pardavimo sutarties pasirašymo sumokėtų pinigų nebeatgausi.
Visada turėti daiktą retesnį ir sunkiau gaunamą ar geidžiamesnį yra didesnis malonumas nei turėti monetą, kurią gali betkada nuėjęs nusipirkti kasoje ir sakyti "ir aš dabar jau kolekcionuoju"(neįdedant jokių pastangų ar žinių).
Aš kolekcionuoju ne tik monetas ir mane kolekcionavimas sužavėjo tuo, kad gali turėti daiktą kuris yra retas, sunkiai gaunamas, nematytas, negirdėtas, legendom apipintas ir t.tt
Tu, tą daiktą turėdamas jauti viduj "TĄ" jausmą. Ko pasakyti negaliu apie kaikurias LB monetas.


Vardindamas temas turėjote omeny jų tiražus?
Ar Jums kaip kolekcionieriui monetos įžymiems žmonėms nesukelia sentimentų (dar pasakykite kad
apie juos tik iš monetų sužinojot).

Mane tai žiauriai nervuoja kai mano galva baisi moneta (pvz. Kaziuko mugė) tampa populiari dėl kažkokių atsitiktinų aplinkybių.
Ar buvo nors viena moneta kuri tapo norima dėl jos dizaino, temos, ar puikaus išpildymo?
Nes galma tada leisti auksines monetas 100 vnt tiražu su įvairių ekskrementų formomis (S.Dali net knygą apie jų gausą yra parašęs), bus ir serija
ir maži tiražai, ir investicija. Ir kas tik nori :)
Vartotojo avataras
jotvingiai
 
Pranešimai: 436
Užsiregistravo: Pir Kov 16, 2015 1:09 am
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: Renku 1978 visą pasaulį

Re: 5€ moneta, skirta skautams

Standartinė -LiTAS- » Pen Spa 18, 2019 1:13 am

jotvingiai rašė:<...>
Ar buvo nors viena moneta kuri tapo norima dėl jos dizaino, temos, ar puikaus išpildymo?
<...>

Bus spalio 23 d. ;) (smugis)
Vartotojo avataras
-LiTAS-
 
Pranešimai: 2689
Užsiregistravo: Sek Sau 08, 2012 4:19 pm
Miestas: Kaunas
Kolekcionuoju: LT, LV, EE, USA, RUS, EUR0, N0KIA

Re: 5€ moneta, skirta skautams

Standartinė A7 » Pen Spa 18, 2019 11:01 am

jotvingiai rašė:Vardindamas temas turėjote omeny jų tiražus?
Ar Jums kaip kolekcionieriui monetos įžymiems žmonėms nesukelia sentimentų (dar pasakykite kad
apie juos tik iš monetų sužinojot).

Mane tai žiauriai nervuoja kai mano galva baisi moneta (pvz. Kaziuko mugė) tampa populiari dėl kažkokių atsitiktinų aplinkybių.
Ar buvo nors viena moneta kuri tapo norima dėl jos dizaino, temos, ar puikaus išpildymo?
Nes galma tada leisti auksines monetas 100 vnt tiražu su įvairių ekskrementų formomis (S.Dali net knygą apie jų gausą yra parašęs), bus ir serija
ir maži tiražai, ir investicija. Ir kas tik nori :)


Manau, kad turėjo omenyje ne tik tiražus, nes 2500 tiražas nėra kosmiškai didelis. Kita vertus Greimo 3000 tikrai per didelis. Prisipažinsiu, kad nelabai žinojau Greimą iki monetos išleidimo - Donelaitis, Maironis, Basanavičius ar Poška man yra daug labiau girdėtos asmenybės :) Turbūt aš vis tik toks esu ne vienas, dėl to ir guli šios monetos banke.

Dėl dizaino norima moneta vienareikšmiškai buvo Formai skirta moneta. Aš ir daugiau galėčiau įvardinti man gražių/labai patinkančių monetų, bet čia subjektyvu, todėl to nedarysiu :) Tiesa, anksčiau minėtą Greimo monetą ar kokio Radvilos Juodojo monetą aš priskirčiau prie man negražių monetų. Kita vertus suprantu, kad nėra lengva padaryti gražią "galvos" monetą :)
Difficult takes a day, impossible takes a week
Vartotojo avataras
A7
 
Pranešimai: 1286
Užsiregistravo: Pir Lie 15, 2013 3:54 pm
Miestas: Vilnius

Re: 5€ moneta, skirta skautams

Standartinė Anubis » Pen Spa 18, 2019 10:10 pm

Pas kiekvieną galvoje savi tarakonai. Ir kiekvienas turi savo skonį tiek moterims (vyrams), tiek monetoms.
Bet jeigu toks Greimas yra nepopuliarus ir iš jo 3000 išpirko 1000, tai juk po 5 metų jo tiražas sumažės, ar eurams tas jau negalioja?
Ir staiga toks negražus ir iki tol nežinomas Greimas taps retu ir dėl to geidžiamu?
Paradoksas vienok :)
Kolekcionavimas yra ilgas procesas. Jau pakankamai yra reikalų su senesnių monetų įsigijimu, tai kam jas dirbtinai kurti su naujai išleidžiamomis?
Anubis
 
Pranešimai: 1008
Užsiregistravo: Tre Sau 15, 2014 1:38 pm

Re: 5€ moneta, skirta skautams

Standartinė Enclave » Šeš Spa 19, 2019 7:23 am

Mariust rašė:Visada turėti daiktą retesnį ir sunkiau gaunamą ar geidžiamesnį yra didesnis malonumas nei turėti monetą, kurią gali betkada nuėjęs nusipirkti kasoje ir sakyti "ir aš dabar jau kolekcionuoju"(neįdedant jokių pastangų ar žinių).


Palaukite 5 metus ir pasibaigus prekybai kasose moneta bus retesnė nei visos tos, kurias išperka :)
Vaikų ir blevyzgininkų forumo narys
Vartotojo avataras
Enclave
 
Pranešimai: 1007
Užsiregistravo: Šeš Bir 26, 2010 2:45 pm
Miestas: Vilnius

Re: 5€ moneta, skirta skautams

Standartinė A7 » Šeš Spa 19, 2019 12:15 pm

Tai kad pasikeitė reikalai ir po 5 metų monetos toliau pardavinėjamos (net ir dabar yra tokių pardavime). Lb priėmė dar vieną 'gerą' sprendimą.
Difficult takes a day, impossible takes a week
Vartotojo avataras
A7
 
Pranešimai: 1286
Užsiregistravo: Pir Lie 15, 2013 3:54 pm
Miestas: Vilnius

Re: 5€ moneta, skirta skautams

Standartinė naujas » Šeš Spa 19, 2019 9:06 pm

Su tuo 2400 vnt realia paklausa monetos, manau smarkiai perdeta. Realiai net jei bankas issiparduoda pas kitus platintojus tu monetu pilna. 2000 vnt isperkama tiesiog tikintis jog bus sekmingai perparduota.
As nenoriu speliot koks realus monetu poreikis, bet kalbant apie sidabra, kazkas tarp 1500 ir 2000.
Jei bankas neisdalintu dalies kitiem platintojam ir tirazas butu 5000 toks, kad niekas negalvotu jog pritruks kazkam ir uzsipirksiu perpardavimams. Tema butu galva arba pastatas, manau parduotu ne daugiau 2000 vnt.
naujas
 
Pranešimai: 127
Užsiregistravo: Pen Rgs 04, 2015 3:30 pm

Re: 5€ moneta, skirta skautams

Standartinė gelvis » Sek Spa 20, 2019 11:35 pm

Šiame forume toks kaip konsensusas kurį laiką buvo, kad realių kolekcionierių Lietuvoje yra apie 1000. Na dar užsieniuose gal šimtas kitas, kad LT monetos įdomios. Visas kita - spekuliatyvus poreikis.

Kita vertus, kolegos kolekcionieriai, visgi primygtinai piršiu savo nuomonę, kad kolekcionavimas iš principo yra spekuliatyvus hobis (t.y. iš principo kitoks, nei tarkim, žvaigždės formos akmenukus kolekcionuoti). Net jei nesitikim monetos pelningai perparduoti iš karto už banko kampo, vis tiek braižom įvairios trukmės horizontus, po kurių galvojam, kad moneta (arba - gal net dažniau - visa jų kolekcija) pasirodys besanti gera investicija.

Na, dar yra tas "įsiamžinimo" variantas, kur pelną planuojam lentelės muziejuje pavidalu - po to kai pagal testamentą paliksim tam muziejui savo unikalią kolekciją.
Vartotojo avataras
gelvis
 
Pranešimai: 592
Užsiregistravo: Tre Kov 13, 2013 1:09 am
Miestas: Kaunas
Kolekcionuoju: Dideles, gražias monetas

AnkstesnisKitas

Grįžti į 2019 m. lietuviškos proginės monetos

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Google [Bot]