Bermontininkų pinigai

Bermontininkų pinigai

Standartinė Runkeliu Valdovas » Pen Bir 08, 2018 2:29 pm

Bermontininkai taip pat leido pinigus. Kad tuos pinigus naudojo Latvijoje, tai tikrai žinoma. Informacijos apie jų buvimą apyvartoje Lietuvoje neradau, nes jos ir šiaip yra nedaug. Jie pradėjo savo veiklą Latvijoje 1919 metų gegužės mėnesio 30 dieną, o Lietuvoje pasirodė tų pačių metų liepos mėnesio 26 dieną. Galutinai iš Lietuvos pasitraukė 1919m. gruodžio 15 dieną. Per tą laiką jie buvo užėmę Lietuvoje Šiaulius, Biržus, Radviliškį, Raseinius, Jurbarką, Linkuvą. Vadinasi ganėtinai nemaža Lietuvos dalis (iš esmės visa vakarų Lietuva be Klaipėdos ir nemažai šiaurės Lietuvos) buvo bermontininkų valdžioje apie keturis mėnesius, o tai pakankamai daug. Tuo metu ten išvis vyko suirutė ir sunku suprasti, kuo ten buvo atsiskaitinėta, bet labai abejoju, jog bermontininkų pinigai nebuvo vartoti. Bent jau tarp rimčiausių institucijų ar jų pačių, tai tikrai turėjo naudoti.
Asmeniškai man tie pinigai labai gražūs su gražiu stilizuotu ereliu ir minimalistiniu ir neišpuoštu, bet gražiu kaip geometrinė figūra, vokiečių kryžiumi (kurio formos apdovanojimas man išvis yra pats gražiausias). Taip taip, ir pats bermontininkų darinys, ir jų uniformos( uniformos buvo vokiškos, bet su cariniais skiriamaisiais ženklais)ir jų pinigai ganėtinai keisti :arrow: . Pinigai buvo pavadinti markėmis (o tai yra įprastas pavadinimas vokiškosioms valstybėms, bet ne slavų valstybėms), ant vienos pusės užrašai vokiečių kalba, ant kitos - rusų, taip pat ant jų pavaizduotas carinės Rusijos herbas dar ir su užrašu apačioje "Rusija" ir vokiškojo geležinio kryžiaus atmaina. Neradau informacijos nei apie jų retumą, nei apie kainą, tad jeigu kas ką nors žinote - pasidalinkite. Mano manymu kaina dėl retumo turėtų būti kosminė, bet ją smarkiai numuša nežinojimas, jog tokia valiuta išvis egzistavo ir menkas susidomėjimas ja.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()
<--Antros kuopos gaudesys-->
<------Užgula visų ausis------>

|<><><><><><><><><><><><><><><><><>|
Vartotojo avataras
Runkeliu Valdovas
 
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: Pir Lie 10, 2017 3:08 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: Pradedantysis. Baltijos šalių bei Vokietijos nebeapyvartiniai pinigai.

Re: Bermontininkų pinigai

Standartinė algirdas5622 » Šeš Bir 09, 2018 8:50 am

Apie šiuos pinigus yra aprašyta Nacionalinio muziejaus išleistoje knygoje "Pinigai Lietuvoje" 356 - 357 psl. Informacijos nedaug, konkrečių įrodymų apie cirkuliaciją Lietuvos teritorijoje nėra, Galėjo būti naudojami apie mėnesį, nes pirmą atspausdintų pinigų partija konfiskavo. Šiaip įdomūs pinigai istoriškai ir verti dėmesio.
algirdas5622
 
Pranešimai: 26
Užsiregistravo: Sek Kov 03, 2013 10:33 pm


Grįžti į Lietuvos teritorijoje cirkuliavę popieriniai pinigai

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: asesuas, Bing [Bot], Google [Bot], Viktor