JAV monetos

Nori paklausti ar kažką sužinoti? Viską, kas susiję su monetomis galite rašyti čia.

JAV monetos

Standartinė Kootvela » Pir Kov 14, 2011 4:08 pm

Jeigu tiketi http://verslas.delfi.lt/business/popier ... d=42973473 duomenimis, gali buti atsisakoma popierinu doleriu. Ar jauciate artejant nauja moneta ar bus naudojamos jau nukaldintos? (interesting)
"I want to, oh, so much! I try, but every day I lose a little, and feel more sure that I shall never gain it back. It's like the tide, Jo, when it turns, it goes slowly, but it can't be stopped.."
Vartotojo avataras
Kootvela
 
Pranešimai: 108
Užsiregistravo: Šeš Vas 12, 2011 7:55 pm
Miestas: Vilnius

Re: Naujos JAV monetos

Standartinė rsz » Pir Kov 14, 2011 10:29 pm

Apie sita plana girdejau jau senai. Tik amerikeciai "nemato" pas save piniginese metalinio dolerio, jiems poperines prie dusies. O del naujos monetos as atsakysiu taip: "prezidentine" serija ir "aborigenu" serija ir yra skirtos pakeitimui popieriniaus $ i metalini.
Numizmatika yra įdomus, bet brangus hobis.

Turiu 500 respekt taškų.
Vartotojo avataras
rsz
 
Pranešimai: 1087
Užsiregistravo: Ket Spa 16, 2008 4:40 pm
Miestas: Vilniaus r.
Kolekcionuoju: numizmatika nuo 1900

Re: Naujos JAV monetos

Standartinė Kootvela » Ant Kov 15, 2011 9:49 am

rsz rašė:Apie sita plana girdejau jau senai. Tik amerikeciai "nemato" pas save piniginese metalinio dolerio, jiems poperines prie dusies. O del naujos monetos as atsakysiu taip: "prezidentine" serija ir "aborigenu" serija ir yra skirtos pakeitimui popieriniaus $ i metalini.

'Aborigenu' man reiktu siu metu dolerio, kitus du turiu :-)
"I want to, oh, so much! I try, but every day I lose a little, and feel more sure that I shall never gain it back. It's like the tide, Jo, when it turns, it goes slowly, but it can't be stopped.."
Vartotojo avataras
Kootvela
 
Pranešimai: 108
Užsiregistravo: Šeš Vas 12, 2011 7:55 pm
Miestas: Vilnius

Re: Naujos JAV monetos

Standartinė SarasM » Ant Kov 15, 2011 9:50 am

O man svajonių šalyje praeitais metais buvo taip. Banke pasiėmiau dėžę po 1 dolerį monetomis. Namie atsirinkau kas man reikalinga, o kitas tikėjausi lengvai išleisti degalinėse, parduotuvėse ar pan. Bet įtarimą sukėlė tai kad žmonės pas kuriuos buvom apsistoję JAV gyvena 15 metų ir metalinius dolerius buvo matę vos keletą kartų. Rūšiavo su manim ne ką su mažesniu susidomėjimu.. Taip, vis dar nieko blogo neįtardamas, bandžiau juos iškišti dideliam prekybos centre. Tada ir prasidėjo. Pardavėja pamačius metalinius dolerius, pagalvojo, kad čia padirbti (bandžiau atsiskaityt gal 5iais Sacagawea doleriais), todėl iškvietė vyresnę "spešelistę", deja, ir ta tokių pinigų priimti nenorėjo, tada iškvietė parduotuvės kažkokį valdininką ir, ačiū Dievui, tas sutiko, kad tai galbūt yra nacionalinė valiuta. Nu blyn galvoju, gera parduotuvėlė. Tačiau, situacijai pasikartojus ir kitame prekybos centre, nutariau negaišt laiko ir likusius $300 dolerių monetomis pasikeičiau į banknotus tam pačiam banke..

Taigi, smulkius banknotus pakeisti monetomis Amerikoje tikrai reikėtų ne vienerių metų ir, manau, kad tai tik mums, kolekcininkams, maloni žinia. Kažkodėl tai turiu įtarimą, kad amerikonai su tuo nesutiktų..
Monetų parduotuvė
perkame ir parduodame monetas - 861287899
Vartotojo avataras
SarasM
 
Pranešimai: 5145
Užsiregistravo: Tre Spa 01, 2008 8:26 pm
Miestas: Kaunas
Kolekcionuoju: Lietuvos banknotus, atvirukus su Marijampole

Naujos JAV monetos

Standartinė Riciune » Ant Kov 15, 2011 10:12 am

Žinoma nesutiks, amerikiečiai nepripažystą "metalo" visiškai. Neveltui, jie neturiu piniginių, ir nešioja baksus suspaustus, susuktus, arba betkaip sugrūstus į kišenę. Piniginės beveik visos be skyriaus centams. O bent jau man, vieno dolerio kupiūra, labai patogi, nes beveik visur stovi aparatai, kurie prijima popierinius banknotus. Po vasaros atostogų, metalo buvo susirinkes toks neblogas maišiukas, tai nuvažiavome į vietinį banką ir išsikeičiau į baksus. :)
Riciune
 
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: Pir Lap 01, 2010 10:20 pm
Miestas: Kaunas

Re: Naujos JAV monetos

Standartinė bro » Ant Kov 15, 2011 11:17 am

Man irgi panasiai buvo tik su 50ct amerikietiskomis monetomis. Karts nuo karto papirkdavau uz $50-100 rolsu su half doleriais ir ieskodavau sidabriniu tarp ju. Esu nemazai rades, bet paskutini karta pirkau rolsu uz $100 ir nei vieno sidabrinuko jau neradau, tai sugalvojau nevezti i banka, o degalinese isleisti, tai po keliu kartu, kai nenorejo imti nutariau atgal i banka vezti, maziau vargo :-D



SarasM rašė:O man svajonių šalyje praeitais metais buvo taip. Banke pasiėmiau dėžę po 1 dolerį monetomis. Namie atsirinkau kas man reikalinga, o kitas tikėjausi lengvai išleisti degalinėse, parduotuvėse ar pan. Bet įtarimą sukėlė tai kad žmonės pas kuriuos buvom apsistoję JAV gyvena 15 metų ir metalinius dolerius buvo matę vos keletą kartų. Rūšiavo su manim ne ką su mažesniu susidomėjimu.. Taip, vis dar nieko blogo neįtardamas, bandžiau juos iškišti dideliam prekybos centre. Tada ir prasidėjo. Pardavėja pamačius metalinius dolerius, pagalvojo, kad čia padirbti (bandžiau atsiskaityt gal 5iais Sacagawea doleriais), todėl iškvietė vyresnę "spešelistę", deja, ir ta tokių pinigų priimti nenorėjo, tada iškvietė parduotuvės kažkokį valdininką ir, ačiū Dievui, tas sutiko, kad tai galbūt yra nacionalinė valiuta. Nu blyn galvoju, gera parduotuvėlė. Tačiau, situacijai pasikartojus ir kitame prekybos centre, nutariau negaišt laiko ir likusius $300 dolerių monetomis pasikeičiau į banknotus tam pačiam banke..

Taigi, smulkius banknotus pakeisti monetomis Amerikoje tikrai reikėtų ne vienerių metų ir, manau, kad tai tik mums, kolekcininkams, maloni žinia. Kažkodėl tai turiu įtarimą, kad amerikonai su tuo nesutiktų..
Vartotojo avataras
bro
 
Pranešimai: 855
Užsiregistravo: Ket Geg 06, 2010 6:27 am

Re: Naujos JAV monetos

Standartinė bro » Ant Kov 15, 2011 11:22 am

Mane tai labiausiai nervas ima, kad dabar labai pripratau visur kaisioti plastikine kortele ir nebegaunu grazos. Taip nervuoja, kad speju reikes grizti prie senos sistemos ir imti grynu is banko, kad gauciau monetomis graza :lol:


Riciune rašė:Žinoma nesutiks, amerikiečiai nepripažystą "metalo" visiškai. Neveltui, jie neturiu piniginių, ir nešioja baksus suspaustus, susuktus, arba betkaip sugrūstus į kišenę. Piniginės beveik visos be skyriaus centams. O bent jau man, vieno dolerio kupiūra, labai patogi, nes beveik visur stovi aparatai, kurie prijima popierinius banknotus. Po vasaros atostogų, metalo buvo susirinkes toks neblogas maišiukas, tai nuvažiavome į vietinį banką ir išsikeičiau į baksus. :)
Vartotojo avataras
bro
 
Pranešimai: 855
Užsiregistravo: Ket Geg 06, 2010 6:27 am

Re: Naujos JAV monetos

Standartinė Kootvela » Ant Kov 15, 2011 11:45 am

bro rašė:Mane tai labiausiai nervas ima, kad dabar labai pripratau visur kaisioti plastikine kortele ir nebegaunu grazos. Taip nervuoja, kad speju reikes grizti prie senos sistemos ir imti grynu is banko, kad gauciau monetomis graza :lol:


Riciune rašė:Žinoma nesutiks, amerikiečiai nepripažystą "metalo" visiškai. Neveltui, jie neturiu piniginių, ir nešioja baksus suspaustus, susuktus, arba betkaip sugrūstus į kišenę. Piniginės beveik visos be skyriaus centams. O bent jau man, vieno dolerio kupiūra, labai patogi, nes beveik visur stovi aparatai, kurie prijima popierinius banknotus. Po vasaros atostogų, metalo buvo susirinkes toks neblogas maišiukas, tai nuvažiavome į vietinį banką ir išsikeičiau į baksus. :)



Zinias vakar matete? Tuoj Lietuvoje uzdaus atsiskaityti grynaisiais, o kas atsiskaitys, tas bus kratomas kaip seselis verslo! :lol: :lol: :lol: :lol:
"I want to, oh, so much! I try, but every day I lose a little, and feel more sure that I shall never gain it back. It's like the tide, Jo, when it turns, it goes slowly, but it can't be stopped.."
Vartotojo avataras
Kootvela
 
Pranešimai: 108
Užsiregistravo: Šeš Vas 12, 2011 7:55 pm
Miestas: Vilnius

Re: Naujos JAV monetos

Standartinė Toksinas » Ant Kov 15, 2011 12:03 pm

Kootvela rašė:

Zinias vakar matete? Tuoj Lietuvoje uzdaus atsiskaityti grynaisiais, o kas atsiskaitys, tas bus kratomas kaip seselis verslo! :lol: :lol: :lol: :lol:



Čia kur ir kaip uždraus grynaisiai atsiskaityti? Ir turguose gal? :lol:
Vartotojo avataras
Toksinas
 
Pranešimai: 138
Užsiregistravo: Ket Kov 10, 2011 11:18 am
Miestas: Lithuania

Re: Naujos JAV monetos

Standartinė Kootvela » Ant Kov 15, 2011 3:30 pm

Toksinas rašė:
Kootvela rašė:

Zinias vakar matete? Tuoj Lietuvoje uzdaus atsiskaityti grynaisiais, o kas atsiskaitys, tas bus kratomas kaip seselis verslo! :lol: :lol: :lol: :lol:



Čia kur ir kaip uždraus grynaisiai atsiskaityti? Ir turguose gal? :lol:


Turguose tai pirmoj vietoj. :lol: :lol: :lol: Jau reiktu eit pasidairyt imauciu ir albuku kredito kortelems rinkti.
"I want to, oh, so much! I try, but every day I lose a little, and feel more sure that I shall never gain it back. It's like the tide, Jo, when it turns, it goes slowly, but it can't be stopped.."
Vartotojo avataras
Kootvela
 
Pranešimai: 108
Užsiregistravo: Šeš Vas 12, 2011 7:55 pm
Miestas: Vilnius

Kitas

Grįžti į Viskas apie monetas

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Google [Bot]