Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Nori paklausti ar kažką sužinoti? Viską, kas susiję su monetomis galite rašyti čia.

Re: Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Standartinė Andriulis » Ant Rgp 12, 2014 10:37 pm

Tada reikia dar ir sugalvoti kur laikysite. Paprastai monetos laikomos albumuose (paprasčiausios monetos), holderiuose (paprastos, bet gero stovio), kapsulėse (didelės ir brangios).
Manau reikėtų pasistudijuoti štai šią temą: viewtopic.php?f=30&t=462
Vartotojo avataras
Andriulis
 
Pranešimai: 1519
Užsiregistravo: Pen Spa 17, 2008 3:07 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: Didžiosios Britanijos, kolonijų ir dominijų monetos iki 1971

Re: Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Standartinė lunatikas112 » Ant Rgp 12, 2014 10:59 pm

Dėkui panagrinėsiu :)
lunatikas112
 
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: Pen Rgp 08, 2014 11:05 am
Miestas: Panevėžys
Kolekcionuoju: Pradziai buvo tik progines, dabar apetitas auga ir noriu vis ivairesniu :)

Re: Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Standartinė Balaganas » Pen Rgs 19, 2014 9:19 pm

Sveiki, man 31, esu iš Kauno. Numizmatika pradėjau domėtis prieš mėnesį. Kadangi euras jau greitu metu grasina išstumti litą iš apyvartos sumąsčiau atminimui turėti jubiliejinių apyvartinių litų kolekciją (gaila, kad anksčiau nesugalvojau, būtų pigiau atsieję :D ). Taigi pradėjau domėtis ieškoti, aptarinėti su kolegomis.Vieni turi kuo pasigirti daugiau, kiti mažiau, bet akivaizdu, kad šis pomėgis daug kam nesvetimas. Taigi ir aš pradėjau rankioti įvairias monetas iš pakampių. Iki numizmato man dar toli, bet entuziazmas vis didėja.
Balaganas
 
Pranešimai: 57
Užsiregistravo: Pen Rgs 19, 2014 12:13 am
Miestas: Kaunas

Re: Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Standartinė Moonshine » Pir Spa 06, 2014 10:19 am

Kai dar buvau maža mergaitė, eidama gatve pamačiau kažką blizgantį ir gulintį ant žemės. Tuo metu pagalvojau, kad ten tiesiog lietuviška vieno cento moneta. Pakėliau tą "centą", o ten buvo 1975 m. 1 pfennig. Parsinešiau namo savo "lobį", parodžiau tėvams ir pasidėjau kažkur lentynoje. Net minčių nebuvo apie monetų rinkimą, tiesiog įdomus pinigėlis, tai ir pasilikau. Vėliau mano vaikystės draugas pirko gumos ir parduotuvėje jam vietoje dešimties centų, davė 1991 m. 10 groszy, taip išėjo, kad šią monetą jis padovanojo man. Ji taip pat atsirado lentynoje. Galų gale mama darže rado 1925 m. 10 centų. Tada ir prasidėjo noras rinkti monetas. Nedrįstu sakyti kolekcionuoti, nes tiesiog kaupiau rastas ar padovanotas monetas. Nieko nežinojau apie Numizmatiką.
Šiuo metu turiu 121 - ą monetą. Įvairių šalių. Man tinka viso pasaulio. Labai norėčiau surinkti visus Lietuvos jubiliejinius litus. Dabar pas mane yra: 2010 m. "Žalgirio mūšiui", 2011 m. "Europos krepšinio čempionatui", 2005 m. "LDK Valdovų rūmams", 2009 m. "Vilnius - Europos kultūros sostinė". Pradėjau labai domėtis monetų kolekcionavimu, šiame forume atradau daug naudingos informacijos. Didelis ačiū už tai. Ateityje tikiuosi turėti galimybę tapti ne rinkėja, bet kolekcioniere.
Vartotojo avataras
Moonshine
 
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: Pir Rgs 29, 2014 10:24 am
Miestas: Kaunas
Kolekcionuoju: Monetas

Re: Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Standartinė isgastis » Tre Spa 15, 2014 12:14 am

Sveiki ! Esu iš Klaipėdos. Žodžiu, esu iš tų kuris labai gaili lito ir iki euro sumaščiau pasilikt keletą litukų: apyvartinius nuo 91, o po to kada - tarpukario ( dvi kolekcijas tokias noriu surinkti - viena sau, kita vaikams :)). Su kolekcionavimu nebuvau niekada susijęs. Taigi, internete ieškojau informacijos apie numizmatus ir radau jūsų forumą. Informacijos kiekis nerealus.Yra ir istorijos, ir chemijos, bei psichologijos :) Litų rinkt jau nebepakanka. Taigi, užsiprašiau draugų-emigrantų ir proginių dvieurių paeiškot. Nu manau nutuokiat apie ką aš čia... :) O šeip tai, litų jau nebekakanka. Draugai-emigrantai pradėjo paieškas jubiliejinių 2eurių. Žodžių turbūt nutuokiat, kaip viskas būna. :) Lygegrečiai pradėjau ir filateliją. Tai tiek šiam kartui.
P.S. Man tikrai patinka ši tradicija, kad naujokams siunčiate numizmatinį rinkinėlį. Jeigu tik įmanoma, tai tikrai neatsisakysiu. :)
isgastis
 
Pranešimai: 17
Užsiregistravo: Ant Spa 07, 2014 8:21 am

Re: Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Standartinė -furistas- » Ket Sau 01, 2015 6:37 pm

Sveiki, esu iš Kauno, man 16 metų, pinigus pradėjau rinkti prieš maždaug pusantrų metų. Iš pradžių tai buvo jubiliejiniai litukai (Jurgutis ir kiti keli). Paskui pradėjau rinkti apyvartines Lietuvos monetas, o dar vėliau ir visos Europos apyvartines. Dabar jau esu surinkęs apie 680 monetų, apie 100 banknotų ir apie 20 medalių. Didžiąją dalį sudaro Vokietija, Rusija ir Lietuva. Tokia mano istorija :)
Kolekcijos namuose nelaikau.
Vartotojo avataras
-furistas-
 
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: Ket Vas 27, 2014 10:05 pm
Miestas: Garliava
Kolekcionuoju: VisulaikuLietuva

Re: Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Standartinė vill » Ket Vas 05, 2015 5:51 pm

Sveiki, o mes su vyru pradėjom kolekcionuoti kažkur nuo 2014 gruodžio mėn, kai jau reikėjo atsisveikint su litu :lol: tada susiprotėjom, jog reikėjo anksčiau pradėt :P kolekcionuojam pagrinde lietuviškas monetas, bet turim ir keletą ir kitų šalių. Esam 26 ir 27 metų ir naudojamės vienu niku, vienur vienas prisiregistravęs, kitur kitas, draugiškai dalinamės :roll: Kuo toliau tuo labiau "užsikabliavome".
vill
 
Pranešimai: 206
Užsiregistravo: Tre Gru 17, 2014 2:12 pm

Ankstesnis

Grįžti į Viskas apie monetas

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Google [Bot]