Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Reikalingiausia informacija pradedantiesiems numizmatams.

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė Evg » Pen Sau 23, 2015 1:14 am

Siokia tokia ekzotika vakar gavau , 20 Liuksemburgo centu. O viso jau 56 skirtingos monetos.
Evg
 
Pranešimai: 7
Užsiregistravo: Sek Sau 11, 2015 10:35 pm

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė Saule » Šeš Geg 29, 2021 11:04 pm

Ka manot apie tokias temas: medicina, matematika, knygos, universitetai, sunys, kates, pasakos. Kaip prisiverciate pirkti moneta, kuri yra is jusu renkamos temos, bet visai negrazi ir dar brangi, ar vistiek perkate? Ar ta pacia tema, kuria renkate monetas, renkate ir banknotus?
Saule
 
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: Sek Geg 16, 2021 10:11 am

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė Gallija » Sek Geg 30, 2021 10:22 am

Saule rašė:Ka manot apie tokias temas: medicina, matematika, knygos, universitetai, sunys, kates, pasakos. Kaip prisiverciate pirkti moneta, kuri yra is jusu renkamos temos, bet visai negrazi ir dar brangi, ar vistiek perkate? Ar ta pacia tema, kuria renkate monetas, renkate ir banknotus?


Tai apklausa? :) Pasakas aš renku, tad jeigu pradėsite rinkti, būsime dviese, nebent dar kažkas atsilieptų.
Domiuosi savo temos monetomis pagal prioritetą, bet jokios prievartos čia negali būti, nes tai hobis. Mielai perku kitų temų monetas, jeigu man jos patinka - pagal tą patį principą "HOBIS, kuris turi teikti malonumą".
Vartotojo avataras
Gallija
 
Pranešimai: 501
Užsiregistravo: Pen Rgs 26, 2014 8:16 pm
Miestas: Vilnius

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė jotvingiai » Sek Geg 30, 2021 11:09 pm

Saule rašė:Ka manot apie tokias temas: medicina, matematika, knygos, universitetai, sunys, kates, pasakos. Kaip prisiverciate pirkti moneta, kuri yra is jusu renkamos temos, bet visai negrazi ir dar brangi, ar vistiek perkate? Ar ta pacia tema, kuria renkate monetas, renkate ir banknotus?

Rinkitės sau mielą temą, arba dvi :) Tik kuo daugiau kolekcionavimo krypčių vygdysite tuo kukliau kiekviena jų atrodys.
Sakau iš asmeninės patirties.
Antra vertus, niekas Jums negali nurodyti ką ir kaip kolekcionuoti.
Aš pvz renku muzikos tematiką. Pradžioje buvo tik monetos, poto atsirado keli banknotai, dar poto keli albumai pašto ženklų.
Prie viso to dar renku eurus, litus ir t.t.
Per tai, kad desu plačiai užsimojęs, kiekviena kryptis pildosi lėčiau negu būtų viena ir be konkurentų.
Į klausimą apie bjaurias ir brangias monetas - tikrai perkame :)
Tai ypač liečia Lietuvos banko leidžiamas kolekcines monetas. Visos brangios ir dauguma jų nei gražios, nei ką :) Ir dar nusipirkti ne visuomet pavyksta...
Kadjuoskur...
Vartotojo avataras
jotvingiai
 
Pranešimai: 436
Užsiregistravo: Pir Kov 16, 2015 1:09 am
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: Renku 1978 visą pasaulį

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė gdrsb » Pir Geg 31, 2021 12:43 am

Mano pamąstymai, kodėl verta rinkti LDK monetas https://www.youtube.com/watch?v=gApWvUsj9uQ o nuo ko pradėti? Manau, nuo tų monetų, kurias norite kolekcionuoti, katalogo įsigijimo.
Vartotojo avataras
gdrsb
 
Pranešimai: 1586
Užsiregistravo: Ant Bal 19, 2011 10:18 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: LDK silingai ir pusgrasiai

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė Saule » Pir Geg 31, 2021 12:46 am

Mano pradžia buvo tokia: rinkau apyvartinius eurus visus skirtingus, žymėjausi programėlėje, kuriuos turiu, visų skirtingų metų, ir dėjau į dėžutę tokią kur dangtleyje yra su baterijom ir pro jį meti kaip į taupyklę ir ekranėlyje skaičiuoja kiek viduj yra pinigų. Ir po kažkurio laiko tos baterijos išbėgo ir monetos aptekėjo tokia žalia rūgštim ir susigadino didelė dalis, apvaliau jas ir išleidau. Tada rinkau kiekvienos šalies ir nominalo po vieną, ir dėjau į albumą, ir vis pakeisdavau į geresnės kokybės kiekvieną monetą kai tik turėdavau. Kurių retesnių trūko pirkau. Taip pat renku dvieurius, bet daugiausia perku jas. Tada perku kiek galiu su šunim, katėm, pasakom, animacija, bet tik tas, kurios gražios man ir kaina tinka. Mėlyną pasaką galvojau pirkt nepirkt, bet pamačiau, kad išparduota, užisakiau iš kitur. Pirma mano brangiausia sidabrinė tai ta Nicolas Flamel, pirkau vien dėl to, kad ji su Hariu Poteriu šiek tiek siejasi. Toliau namie sukrapščiau ką turėjo tėvai, kokį 500 visokių šalių skirtingų, pagrinde Vokietija, Lenkija, Jav, Didžioji Britanija, Prancūzija, ir kitų šalių po keletą, bet kažkaip tęsti lyg ir nesinori, nes nei jos labai senos, nei retos nei gražios. Norisi pasirinkt kokią vieną rimtą temą, nes šuniukai, katytes ir visos pasakos atrodo kažkaip nesolidžiai. Bet kad pradėti tai suprantu taip: paimi temą, paimi krūvą pinigų ir susiperki viską ta tema pirmiausia, kas laisvai prieinama parduoti, o tada gal jau verta kažkur ieškoti. Na arba ieškoti to paties tik mažesnėmis kainomis. Pažiūrėjau tema universitetai, daug jau monetų išleista ir nemažai reikėtų supirkti visai neįdomių man, tai šita tema atpuola. Su knygom reta moneta graži, bet jų ne tiek daug, gal dar įmanoma. Nusipirkau vieną monetą su traukiniu, vieną su laivu, vieną amerikos proginį dolerį, doleris tai labai patiko, vieną dolerio ketvirtį, nelabai patiko, 50 pensų yra su pasakom, tai jų pirkau daugiau. Dabar susidomėjau medicina, nusižiūrėjau keletą monetų. Matematikos tema man labai graži moneta su Gauso kreive, bet daugiau kažko įdomaus neradau. Dar tik bandau suprasti, kas mane domina, bet žinau, kad ta tema tada ieškosiu ir banknotų, o paskui tikriausiai prisidėtų ir pašto ženklai. Dvieuriai man labai gražūs, tad juos visvien rinksiu toliau, bet man kažkai nesinori to vadinti kolekcija, nes juos visus galima nusipirkti ir viskas. O kai renki tam tikra tema, kurių kad nupirkti reikia paieškoti, va tada jau kolekcija.
Saule
 
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: Sek Geg 16, 2021 10:11 am

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė arz » Sek Bir 13, 2021 2:55 pm

Ir tai vadinasi – rinkinys.
Ir tame nėra nieko blogo.
arz
 
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: Tre Vas 04, 2015 10:24 am

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė jotvingiai » Pir Bir 14, 2021 12:50 am

arz rašė:Ir tai vadinasi – rinkinys.
Ir tame nėra nieko blogo.

https://lt.wikipedia.org/wiki/Kolekcija
Vartotojo avataras
jotvingiai
 
Pranešimai: 436
Užsiregistravo: Pir Kov 16, 2015 1:09 am
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: Renku 1978 visą pasaulį

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė gdrsb » Ket Lie 20, 2023 2:44 pm

Naujos monetų kolekcionavimo temos. Про новые темы коллекционирования. https://www.youtube.com/watch?v=4JHNcxk ... mundtheOld
Vartotojo avataras
gdrsb
 
Pranešimai: 1586
Užsiregistravo: Ant Bal 19, 2011 10:18 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: LDK silingai ir pusgrasiai

Ankstesnis

Grįžti į Numizmatikos pradžiamokslis

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Majestic-12 [Bot]