Monetos, kainos, pirkimas...

Reikalingiausia informacija pradedantiesiems numizmatams.

Monetos, kainos, pirkimas...

Standartinė rerasin » Šeš Bal 09, 2011 3:20 pm

Taigi esu siaip naujokas numizmatikoje daug monetu neturiu ir brangiu monetu neturiu. Tik va kilo klausimas paprastas ka ir kiek turi uzdirbti lietuvis kad sau leistu tureti toki hobi kaip sis t.y. ziuriu kokias monetas nusiperkat as neturiu zalio supratimo is kur tie pinigai tokie? Ka jus visi direktoriais dirbat ir po 10000 lt per menesi uzdirbat? :D Ta prasme as noriu suprasti kaip kolekconuoti sakau gal kokie "taskai" yra kur is viso po pigiaja parduoda prangias monetas nes toks vaizdas kad sakau lyg buciau uzejes i turtuoliu lietuviu foruma kurie numizmatika uzsiima o as kazkoks eilinis lietuvis su vidutiniu atlyginimu net neiperku tai ka jie iperka :D
rerasin
 
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: Pen Bal 01, 2011 9:39 am

Re: Monetos, kainos, pirkimas...

Standartinė seniena » Šeš Bal 09, 2011 4:32 pm

rerasin rašė:Taigi esu siaip naujokas numizmatikoje daug monetu neturiu ir brangiu monetu neturiu. Tik va kilo klausimas paprastas ka ir kiek turi uzdirbti lietuvis kad sau leistu tureti toki hobi kaip sis t.y. ziuriu kokias monetas nusiperkat as neturiu zalio supratimo is kur tie pinigai tokie? Ka jus visi direktoriais dirbat ir po 10000 lt per menesi uzdirbat? :D Ta prasme as noriu suprasti kaip kolekconuoti sakau gal kokie "taskai" yra kur is viso po pigiaja parduoda prangias monetas nes toks vaizdas kad sakau lyg buciau uzejes i turtuoliu lietuviu foruma kurie numizmatika uzsiima o as kazkoks eilinis lietuvis su vidutiniu atlyginimu net neiperku tai ka jie iperka :D


Labai ydomi tema... (clap)

Nusipirkti gali pigias monetas uz labai brangiai... Pirmaiausia reketu ,pastudijuot katalogus,palandziot po interneta ,po aukcionus t.t. kad suprastum ju kainas t.t.

grazi moneta nebutinai turi buti brangi .daug pigiu monetu yra graziu...

P.s. As taip pat vidutiniokas... :)
Domina mane rusiskos,vokiskos monetos - banknotai iki XXa.Vidurio :!:

Taip pat ivairus senoviski rakandai,pasauliniu karu ir CCCP - " palikimas "

Vartotojo avataras
seniena
 
Pranešimai: 2532
Užsiregistravo: Ket Bal 01, 2010 1:58 am
Miestas: Telsiai / Lietuva
Kolekcionuoju: Vokietija, Rusija ir ivairias senienas

Re: Monetos, kainos, pirkimas...

Standartinė rerasin » Šeš Bal 09, 2011 8:16 pm

seniena rašė:
rerasin rašė:Taigi esu siaip naujokas numizmatikoje daug monetu neturiu ir brangiu monetu neturiu. Tik va kilo klausimas paprastas ka ir kiek turi uzdirbti lietuvis kad sau leistu tureti toki hobi kaip sis t.y. ziuriu kokias monetas nusiperkat as neturiu zalio supratimo is kur tie pinigai tokie? Ka jus visi direktoriais dirbat ir po 10000 lt per menesi uzdirbat? :D Ta prasme as noriu suprasti kaip kolekconuoti sakau gal kokie "taskai" yra kur is viso po pigiaja parduoda prangias monetas nes toks vaizdas kad sakau lyg buciau uzejes i turtuoliu lietuviu foruma kurie numizmatika uzsiima o as kazkoks eilinis lietuvis su vidutiniu atlyginimu net neiperku tai ka jie iperka :D


Labai ydomi tema... (clap)

Nusipirkti gali pigias monetas uz labai brangiai... Pirmaiausia reketu ,pastudijuot katalogus,palandziot po interneta ,po aukcionus t.t. kad suprastum ju kainas t.t.

grazi moneta nebutinai turi buti brangi .daug pigiu monetu yra graziu...

P.s. As taip pat vidutiniokas... :)

Nu jei tu tikrai vidutiniokas tai kaip tu paskirstai pinigus kad uztektu pragyventi ir nusipirkti brangesniu monetu nes kiek matau tavo monetos ne is pigiuju. siaip tema gal ir durna bet va toks klausimas durnas kilo man :D
rerasin
 
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: Pen Bal 01, 2011 9:39 am

Re: Monetos, kainos, pirkimas...

Standartinė seniena » Sek Bal 10, 2011 11:02 am

uzdirbtus pinigus skiriu seimai, o is " sono " gautus skiriu monetom, kaip sakant perinvestuoju pinigus...
Domina mane rusiskos,vokiskos monetos - banknotai iki XXa.Vidurio :!:

Taip pat ivairus senoviski rakandai,pasauliniu karu ir CCCP - " palikimas "

Vartotojo avataras
seniena
 
Pranešimai: 2532
Užsiregistravo: Ket Bal 01, 2010 1:58 am
Miestas: Telsiai / Lietuva
Kolekcionuoju: Vokietija, Rusija ir ivairias senienas

Re: Monetos, kainos, pirkimas...

Standartinė Kootvela » Sek Bal 10, 2011 12:04 pm

As tai kol kas leidziu sau pirktis is algos, nes palyginus neblogai gaunu, bet aisku monetos ne brangiausios. Aisku, kiekvienas renka kas jam grazu ir tai nebutinai kainuoja kalnus pinigu.
"I want to, oh, so much! I try, but every day I lose a little, and feel more sure that I shall never gain it back. It's like the tide, Jo, when it turns, it goes slowly, but it can't be stopped.."
Vartotojo avataras
Kootvela
 
Pranešimai: 108
Užsiregistravo: Šeš Vas 12, 2011 7:55 pm
Miestas: Vilnius

Re: Monetos, kainos, pirkimas...

Standartinė xutak » Sek Bal 10, 2011 4:38 pm

rerasin rašė:Taigi esu siaip naujokas numizmatikoje daug monetu neturiu ir brangiu monetu neturiu. Tik va kilo klausimas paprastas ka ir kiek turi uzdirbti lietuvis kad sau leistu tureti toki hobi kaip sis t.y. ziuriu kokias monetas nusiperkat as neturiu zalio supratimo is kur tie pinigai tokie? Ka jus visi direktoriais dirbat ir po 10000 lt per menesi uzdirbat? :D Ta prasme as noriu suprasti kaip kolekconuoti sakau gal kokie "taskai" yra kur is viso po pigiaja parduoda prangias monetas nes toks vaizdas kad sakau lyg buciau uzejes i turtuoliu lietuviu foruma kurie numizmatika uzsiima o as kazkoks eilinis lietuvis su vidutiniu atlyginimu net neiperku tai ka jie iperka :D

kolekcionavimas nera vienos dienos uzsiemimas,tad pasirenki sriti ka rinksi ir skiri i menesi po 20-50lt.cia pradedantiesems.ir su dydele kantrybe renki,perki,keiti tas monetas.man asmeniskai(lai neisizeidzia)tie kurie per menesi susiperka kolekcija,ar kazkokia viena serija is 50vnt.nera tikri kolekcininkai.greiciau verslininkai ar norintis pasigirti.kolekcionavimas-tai gyvenimo budas.renki menesi,metus,antrus,bendrauji su kitais kolekcininkais,daliniesi patirtimi,groziesi surinktu darbu.o tai nusiperka kelias kolekcijas per menesi ir sako as kolekcionierius.nu koks tu kolekcionierius,jei taves tai nedomina. Siaip dziugu kad musu gretos dideja.linkiu nenuleisti nosies,taupiti centus ir didinti savo kolekcija. sekmes kolekciuonuojant :)
domina LIETUVA,ESTIJA,ČEKOSLOVAKIJA,LENKIJA,RUSIJA iki 1991m.Monetos ir banknotai.
Vartotojo avataras
xutak
 
Pranešimai: 441
Užsiregistravo: Sek Kov 13, 2011 1:29 pm
Miestas: panevezys-šiauliai-rokiškis

Re: Monetos, kainos, pirkimas...

Standartinė ramshis » Sek Bal 10, 2011 5:13 pm

vat gan ydomi temele.as kolekcionuoju jau virs pusantru metu.visus metus buvau linkes i monetas.bet kaip paaiskejo po tam tikro laiko mane labiau domina foto nuotraukos ir banknotai.zinoma nespjaunu ir i senas monetas.
ateina laikas,jog nemaza kieki pinigu isleidziu.ir po to nervuojos,kam tiek daug sukisau.i menesi iseidavo 100-300lt.dabar nusprendziau kitaip i sita hobi investuoti pinigelius.is po dienos darbu pareinu ir ziuriu kiek pinigineja yra susikaupe centuku ar metaliniu lituku.juos metu i taupykle.darau jau taip apie pora menesiu.suma jau netoli 100lt.kazkaip net negaila bus investuoti toliau i hobi. (balius)
Vartotojo avataras
ramshis
 
Pranešimai: 213
Užsiregistravo: Sek Vas 14, 2010 7:34 pm
Miestas: Silale

Re: Monetos, kainos, pirkimas...

Standartinė Polia » Sek Bal 10, 2011 6:44 pm

Kaip tik ir man ši tema aktuali ;)
Pasitaikė savaitgaly būti Vilniuje, tad šeštadieny iš pat ryto numyniau į Taurakalnį. Na, nepasakyčiau, kad buvau ekstazėje... Tikėjausi susitikti kolekcionierių, pabendrauti... o pamačiau biznierius, varančius rimtą biznį, kur yra prekė, nustatytos kainos, kainoraščiai ir jokių derybų ar mainų... Na kažkaip neskaniai... Mano draugė iš karto pareiškė: "ne!!! daugiau monetų nekolekcionuosiu!"
Likusi viena, ilgokai vaikštinėjau, klausiausi apie ką kalbama, stebėjau veidus, mimikas. Iš tikrųjų mačiau ir tikrų kolekcionierių, kurių akys gyvos, užsidegusios, kelis pakalbinau ir nespasirikau :)

Žinau, kad negaliu pomėgiui skirti daug asmeninių finansų (be numizmatikos dar turiu kelis pamišusius hobius :lol: ), bet ir nesuku sau dėl to galvos. Dabar visų sutiktų draugų klausinėju ar neturi nereikalingų pinigėlių. Vykstančių į kelionę prašau lauktuvių parvežti ne suvenyrų, o monetų ;)
Jaučiu, kad man nepatiktų jeigu per vieną dieną staiga ant mano stalo atsirastų 1000 monetų. Būtų neįdomu :lol: Vat kai gaunu karts nuo karto po vieną - visiškai kitoks džiaugsmas ;)
... palik vietos stebuklui...Paveikslėlis
Vartotojo avataras
Polia
 
Pranešimai: 143
Užsiregistravo: Ant Kov 29, 2011 5:48 pm
Miestas: Kretinga

Re: Monetos, kainos, pirkimas...

Standartinė severin-25 » Sek Bal 10, 2011 7:09 pm

Geras… Na ir klausimėlis…
Pateiksiu charakterini pavyzdį... Kurio pagrindas yra mokėjimas pasinaudoti savo žyniais bei patirtim.
Investicija/pirkimas:
1.http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... :MEBDIX:IT
ir
2.http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... :MEBDIX:IT
Atsiėmimas/pardavimas:
1.http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... :MESDIX:IT
2.http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... :MESDIX:IT
3.http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... :MESDIX:IT
Kas liko/rezultatas:
1. Kolekcija pasipildė 1983 m rinkiniu, kuris vertas virš 500$ dėl savo komplektacijos, o palikau dėl to, kad radau jame neturimu kolekcijoje 15 kapeikų Ф-154 ir 20 kapeikų Ф-145;
2. Na ir $, naujiems monetoms užpirkimui, kieki galit patys paskaičiuoti... tingiu...
Paskutinį kartą redagavo severin-25 Sek Bal 10, 2011 7:16 pm. Iš viso redaguota 1 kartą.
Kad protingai išleisti pinigus, reikia turėti tik du dalykus...
Vartotojo avataras
severin-25
 
Pranešimai: 1082
Užsiregistravo: Šeš Rgs 25, 2010 11:07 pm
Kolekcionuoju: Rusijos bei TSRS monetas nuo ... iki 1991 m. necirkuliavusios kokybės pagal metus ir štempelių variantus.

Re: Monetos, kainos, pirkimas...

Standartinė rsz » Sek Bal 10, 2011 7:11 pm

Ei nori keistis, o ne pirkti, siuliciau pradeti keistis monetomis su kolekcionerias is pasaulio, o ne is Lietuvos. Taip pradejau as 2002 metais. I tik po to prasidejo pirkimai cia, pirkimai pasaulije. Dabar tinkamas saitas siam dalykui http://worldcoingallery.com/ kuriame tu gali ivesti savo kolekcija ir monetas, kuriom tu gali keistis. O jau pati sistema randa su kuo tu gali keistis, tada tu gali rinktis.
Numizmatika yra įdomus, bet brangus hobis.

Turiu 500 respekt taškų.
Vartotojo avataras
rsz
 
Pranešimai: 1083
Užsiregistravo: Ket Spa 16, 2008 4:40 pm
Miestas: Vilniaus r.
Kolekcionuoju: numizmatika nuo 1900

Kitas

Grįžti į Numizmatikos pradžiamokslis

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Registruotų vartotojų nėra


cron