Proginių monetų klaidos

Moderatorius: LandeN

Proginių monetų klaidos

Standartinė Evangelistas » Ant Kov 24, 2015 11:37 pm

sveiki,

Gandų lygyje vienas prijaučiantis numizmatas klausė konkrečiai apie reverso atkalimo pasisukimą apie 30 laipsnių, bet apie kokią lietuvišką monetą kalbama, taip ir nespėjau išsiaškinti. Bėda, kad dabar jis jau užsienyje ir kontaktų neturėsiu bent pusę metų, tad labai įdomu pasidarė, ką jis turėjo omenyje...
KLAUSIMAS: ar esate susidūrę su klaidomis proginėse monetose? Ar gali egzistuoti tokie dalykai, kap reverso (arba averso- čia kurią monetos pusę laikysime atskaitos tašku) pasisukimai tam tikru kampu?
Vartotojo avataras
Evangelistas
 
Pranešimai: 624
Užsiregistravo: Ket Spa 02, 2008 1:43 pm
Miestas: Kaunas/Garliava

Re: Proginių monetų klaidos

Standartinė bro » Tre Kov 25, 2015 6:03 pm

Pagal atsakymu skaiciu speju, kad klaidos proginese pasitaiko retai arba dar reciau kas ju iesko. Butu idomu pamatyti jei kas dar rado stipresniu klaidu.
Vartotojo avataras
bro
 
Pranešimai: 855
Užsiregistravo: Ket Geg 06, 2010 6:27 am

Re: Proginių monetų klaidos

Standartinė SarasM » Tre Kov 25, 2015 8:30 pm

man teko matyti ąžuoliuką be užrašo ant briaunos.
Monetų parduotuvė
perkame ir parduodame monetas - 861287899
Vartotojo avataras
SarasM
 
Pranešimai: 5145
Užsiregistravo: Tre Spa 01, 2008 8:26 pm
Miestas: Kaunas
Kolekcionuoju: Lietuvos banknotus, atvirukus su Marijampole

Re: Proginių monetų klaidos

Standartinė Evangelistas » Ket Kov 26, 2015 12:40 am

aš savo ruožtu bandau tiesiai per aplinkui gauti to žmogaus kontaktus. Gal kažkas bus konkrečiau arba su foto, jei pavyks jį sugaudyti. O šiaip iš principo: pagal monetų kalimo technologijas proginės kalamos panašiai, kaip ir apyvartinės? Turiu omeny, kad jei apyvartinėse pasitaiko "die rotation", tai neatmetama galimybė, kad ir proginėse tas pats gali pasitaikyti? Aišku, kontrolė ir visa kita... bet "praslysti" į prekybą tokia galėtų?
Vartotojo avataras
Evangelistas
 
Pranešimai: 624
Užsiregistravo: Ket Spa 02, 2008 1:43 pm
Miestas: Kaunas/Garliava

Re: Proginių monetų klaidos

Standartinė benderis » Ket Kov 26, 2015 10:35 am

esu rades kataloge pamineta Mickeviciu be uzraso ant briaunos
pridedu pora foto vienos monetos
idomi butu Jusu nuomone
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
benderis
 
Pranešimai: 584
Užsiregistravo: Pir Lap 30, 2009 5:26 pm
Miestas: Kaunas
Kolekcionuoju: arbatai kosti sietelius , Lietuviskus apdovanojimus ir medalius , monetu ir banknotu klaidas

Re: Proginių monetų klaidos

Standartinė Anubis » Ket Kov 26, 2015 11:32 am

Apyvartinių ir proginių (ypač proof) technologijos panašios tik labai iš principo... Apyvartinės kalamos automatu, ten net siužiūrėti nespėtum. O progines rankutėm dėlioja. Bent jau turėtų.

Kad briauna be užrašo, tai dar įsivaizduju, bet kad kitas metalas, ar ryškus štampų pasisukimas, tai netelpa į mano žalią metalo apdirbimo proceso supratimą :(

Ta geltona, tai aišku gali būti ir tokia radikali patina. O jeigu tikrai kitas metalas ir štampai originalūs, tai LMK reikėtų visą apsaugą ir meistrus arba atleisti, arba patikrinti poligrafu. Juk ne konservų dėžučių fabrike dirba.
Anubis
 
Pranešimai: 1008
Užsiregistravo: Tre Sau 15, 2014 1:38 pm

Re: Proginių monetų klaidos

Standartinė SarasM » Ket Kov 26, 2015 11:38 am

Kas dėl monetų be užrašo ant briaunos, tai mane neapleidžia nuomonė, kad tai veikiau iš kalyklos išėję bandiniai nei brokai.. kaip ir lilehameris be užrašo projektas.. nemanau, kad tai klaida..
Monetų parduotuvė
perkame ir parduodame monetas - 861287899
Vartotojo avataras
SarasM
 
Pranešimai: 5145
Užsiregistravo: Tre Spa 01, 2008 8:26 pm
Miestas: Kaunas
Kolekcionuoju: Lietuvos banknotus, atvirukus su Marijampole

Re: Proginių monetų klaidos

Standartinė benderis » Ket Kov 26, 2015 12:19 pm

pritarciau Sarunui , kad tai bandiniai...
Vartotojo avataras
benderis
 
Pranešimai: 584
Užsiregistravo: Pir Lap 30, 2009 5:26 pm
Miestas: Kaunas
Kolekcionuoju: arbatai kosti sietelius , Lietuviskus apdovanojimus ir medalius , monetu ir banknotu klaidas

Re: Proginių monetų klaidos

Standartinė Evangelistas » Ket Kov 26, 2015 12:32 pm

benderis rašė:esu rades kataloge pamineta Mickeviciu be uzraso ant briaunos
pridedu pora foto vienos monetos
idomi butu Jusu nuomone


jei kitas metalas, tai ir kitas svoris turėtų būti. Reikėtų pasverti, kiek sveria analogiška moneta su kapsule ir palyginti su šitos svoriu.
Vartotojo avataras
Evangelistas
 
Pranešimai: 624
Užsiregistravo: Ket Spa 02, 2008 1:43 pm
Miestas: Kaunas/Garliava

Re: Proginių monetų klaidos

Standartinė Anubis » Ket Kov 26, 2015 12:43 pm

O kuo remiate tokią nuomonę?

Man kažkaip norėtųsi, kad tokioje įstaigoje, kaip monetų kalykla, procesai būtų gan aiškiai reglamentuoti ir jų būtų laikomasi.
Kokiu tikslu daromi bandiniai ir kas su jais daroma po bandymų? Kokiu būdu jie gali patekti į išorę?

Aš lengviau suprasčiau žmogišką klaidą, kai meistras (ar pameistrys) ima ruošinį, atsiųstą iš tiekėjo, ir automatiškai deda į stakles, pasitikėdamas ir nežiūrėdams į gurtą, o tik tikrindamas, už ką pats atsakingas - kaip atsikalė gaminys. O tiekėjas, savo ruožtu, galėjo užsakymą atlikti nekokybiškai, ir pražiūrėti, kad į partiją pateko vienas ar keli ruošiniai, nepatekę į gurtavimo stakles. Na, arba, jei gurto užrašus kala pati LMK, tai ši klaida galėjo būti ir pas juos.
Tikimybė, kad du atskiri žmonės darė du atskirus procesus ir kažkuris padarė klaidą, kurios pasitikėdamas ir netikrindamas nepastebėjo kitas, mano akimis yra didesnė, nei tikimybė, kad kažkas sąmoningai darė bandinį ir, žinodamas, kad tai daromas gaminys yra daromas bandymui (tikslas šiuo atveju nėra aiškus), kad jis neatitinka galutiniam gaminiui taikomų techninių sąlygų, bet vis tiek toks galimys ne tik kad pagaminamas, bet ir sugeba "ištrūkti" į išorę...

Na bet aš čia kiek per naiviai galvoju, nors įmonė lyg ir ne šauksštus gamina.

P.S. į panašius klausimus Silvija jau neatsakinėja?
Anubis
 
Pranešimai: 1008
Užsiregistravo: Tre Sau 15, 2014 1:38 pm

Kitas

Grįžti į Proginės monetos nuo 1991 m.

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Bing [Bot], Google [Bot]