Pusantrokas

Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis, kurį laiką Švedijos karalius.

Re: Pusantrokas

Standartinė Zipaz » Tre Gru 18, 2013 12:28 am

Dėkui. Bet aš turiu pusantrokų, kurių daugelis yra 1621-1648 metų, ir niekaip negaliu nustatyti jų vertės. Katalogą turiu tik Kaubrio, bet jis niekuo nepadeda.
Vartotojo avataras
Zipaz
 
Pranešimai: 32
Užsiregistravo: Tre Kov 27, 2013 1:48 am

Re: Pusantrokas

Standartinė Zipaz » Sek Gru 29, 2013 9:58 pm

Sveiki, atsiprašau, bet pilnai susipainiojau. Kaip atskirti pusantroką nuo dreipelkerio? Koks yra skiriamasis bruožas?Dėkui. Aš internete niekur nerandu tikslių katalogų, turiu visą lapą kaltinių monetų, kurių niekaip nesugebu nustatyt.
Vartotojo avataras
Zipaz
 
Pranešimai: 32
Užsiregistravo: Tre Kov 27, 2013 1:48 am

Re: Pusantrokas

Standartinė batlai » Pir Gru 30, 2013 10:41 am

Zipaz rašė:Sveiki, atsiprašau, bet pilnai susipainiojau. Kaip atskirti pusantroką nuo dreipelkerio? Koks yra skiriamasis bruožas?Dėkui. Aš internete niekur nerandu tikslių katalogų, turiu visą lapą kaltinių monetų, kurių niekaip nesugebu nustatyt.


abi monetos 1/24 talerio, manau kad čia tik pavadinime skirtumas
Vartotojo avataras
batlai
 
Pranešimai: 113
Užsiregistravo: Tre Rgs 07, 2011 10:47 pm

Re: Pusantrokas

Standartinė gdrsb » Pir Gru 30, 2013 1:21 pm

batlai rašė:
Zipaz rašė:Sveiki, atsiprašau, bet pilnai susipainiojau. Kaip atskirti pusantroką nuo dreipelkerio? Koks yra skiriamasis bruožas?Dėkui. Aš internete niekur nerandu tikslių katalogų, turiu visą lapą kaltinių monetų, kurių niekaip nesugebu nustatyt.


abi monetos 1/24 talerio, manau kad čia tik pavadinime skirtumas


pusantrokas – pusantro grašio. Tinka Lenkijai, LDK, kur pagrindinis monetos nominalas yra grašis. Moneta atsirado, kopijuojant vokišką draipelkerį arba grošeną. draipelkeris – trys kreiceriai. Tinka vokiečių žemėms (grošenas, alpfengrošas) , švedų okupuotų Baltijos pajūrio miestų monetoms. O atitikimą 1/24 talerio infliacija greitai sugriaužė....pažiūrėkit, ant Jono Kazimiero pusantrokų jau 1/60, o realybėje dar kitaip....
Vartotojo avataras
gdrsb
 
Pranešimai: 1586
Užsiregistravo: Ant Bal 19, 2011 10:18 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: LDK silingai ir pusgrasiai

Ankstesnis

Grįžti į Zigmantas Vaza (1588-1632)

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Google [Bot]