Rečiausios tarpukario Latvijos, Estijos ir Lenkijos monetos

Nori paklausti ar kažką sužinoti? Viską, kas susiję su monetomis galite rašyti čia.

Re: Rečiausios tarpukario Latvijos, Estijos ir Lenkijos mone

Standartinė zilva555 » Pen Lie 24, 2015 7:56 am

Gal kas žino plačiau apie lietuviškus ir baltarusijos auksarankius, kalančius puikias tarpukario Lietuvos monetas?
zilva555
 
Pranešimai: 768
Užsiregistravo: Pir Bir 18, 2012 1:19 pm
Miestas: Vilnius

Re: Rečiausios tarpukario Latvijos, Estijos ir Lenkijos mone

Standartinė genin » Pen Lie 24, 2015 4:27 pm

PauliusLT rašė:Geras, idomus ir labai issamus straipsnis apie 1937m. 2 santimus. Rusu kalba.
Reciausia Latvijos apyvartine moneta, straipsnyje pamineti Lietuvos ir Kauno auksarankiai. ;)

http://world-coins.weebly.com/latvia-2- ... -1937.html


Jo geras straipsnis. Aš savo pasitikrinau tai viskas ok :) Nors perkant kažkaip abejonių nebuvo.
genin
 
Pranešimai: 220
Užsiregistravo: Pen Kov 22, 2013 7:41 pm
Kolekcionuoju: MONETOS- Lietuva, Latvija, Estija 1918 - 1940, dabartinė Lietuva viską

Re: Rečiausios tarpukario Latvijos, Estijos ir Lenkijos mone

Standartinė genin » Šeš Rgp 01, 2015 10:41 pm

Štai keletas Latvijos vienų iš rečiausių monetų

Tai 1932 proof 1 santim ir 2 santimi. Pagal katalogus nėra aišku koks jų tiražas.

Šios 2 monetos per paskutinius kelis metus buvo pardavinėjamos kelis kartus.

2014-02-16 Australijoje "Currency-World Pty" Ltd., pradinė kaina 12500 AUD (neparduota)

2015-02-11 UK "Dix Noonan Webb" Ltd, katalogo kaina 1200 - 1500 GBP, parduota už 6500 GBP

Šaltinis http://www.dnw.co.uk/media/auction_cata ... b%2015.pdf

http://www.dnw.co.uk/auction-archive/pr ... ion_id=332 (žiūrėti 407 Nr.)
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
genin
 
Pranešimai: 220
Užsiregistravo: Pen Kov 22, 2013 7:41 pm
Kolekcionuoju: MONETOS- Lietuva, Latvija, Estija 1918 - 1940, dabartinė Lietuva viską

Re: Rečiausios tarpukario Latvijos, Estijos ir Lenkijos mone

Standartinė zilva555 » Šeš Rgp 01, 2015 11:27 pm

Tą proof kažkaip sunku įžiūrėti :?
zilva555
 
Pranešimai: 768
Užsiregistravo: Pir Bir 18, 2012 1:19 pm
Miestas: Vilnius

Re: Rečiausios tarpukario Latvijos, Estijos ir Lenkijos mone

Standartinė genin » Sek Rgp 02, 2015 2:14 pm

zilva555 rašė:Tą proof kažkaip sunku įžiūrėti :?


Man tas pats klausimas kyla, kodėl jos laikomos proof ??? Kadangi aš gyvai to laikmečio proof nematęs, tačiau yra kas matė ir turi (kalbu apie LT semi-proof centukus), net gi iš mūsų forumo. Pasak jų nuotraukos to skirtumo neperteikia, nes jis minimalus. Geriausiai skirtumas matosi, kada turi su kuo sulyginti.
Mano nuomone, to laikmečio suvokimas apie proof buvo kiek kitoks nei dabar, gal tuo metu nebuvo apibrėžti ir standartai taip kaip yra dabar. Pirmos proof monetos kaldintos JAV apie 1840 m. abejoju ar tos monetos nors kiek panašios į dabartinius proof. Čia gal "Bro" žinotų jis ten JAV visokio velnio prisižiūrėjęs :D
genin
 
Pranešimai: 220
Užsiregistravo: Pen Kov 22, 2013 7:41 pm
Kolekcionuoju: MONETOS- Lietuva, Latvija, Estija 1918 - 1940, dabartinė Lietuva viską

Re: Rečiausios tarpukario Latvijos, Estijos ir Lenkijos mone

Standartinė edisonas » Sek Rgp 02, 2015 2:37 pm

O kodel galvojate, kad tokiu Ulmanio ir Smetonos proofu ir uncu negalima dabar naktinej pamainoj LMK pasigaminti nelegaliai pardavimui?
edisonas
 
Pranešimai: 107
Užsiregistravo: Sek Gru 08, 2013 12:50 pm

Re: Rečiausios tarpukario Latvijos, Estijos ir Lenkijos mone

Standartinė Svilpikas » Šeš Rgp 22, 2015 11:39 pm

Gal kas žino kur būtu galima gauti 1937 metu 2 santimus? Kokia dabartine kaina monetos?
Svilpikas
 
Pranešimai: 11
Užsiregistravo: Sek Geg 26, 2013 9:50 pm

Re: Rečiausios tarpukario Latvijos, Estijos ir Lenkijos mone

Standartinė bro » Pir Rgp 24, 2015 12:32 am

genin rašė:
zilva555 rašė:Tą proof kažkaip sunku įžiūrėti :?


Man tas pats klausimas kyla, kodėl jos laikomos proof ??? Kadangi aš gyvai to laikmečio proof nematęs, tačiau yra kas matė ir turi (kalbu apie LT semi-proof centukus), net gi iš mūsų forumo. Pasak jų nuotraukos to skirtumo neperteikia, nes jis minimalus. Geriausiai skirtumas matosi, kada turi su kuo sulyginti.
Mano nuomone, to laikmečio suvokimas apie proof buvo kiek kitoks nei dabar, gal tuo metu nebuvo apibrėžti ir standartai taip kaip yra dabar. Pirmos proof monetos kaldintos JAV apie 1840 m. abejoju ar tos monetos nors kiek panašios į dabartinius proof. Čia gal "Bro" žinotų jis ten JAV visokio velnio prisižiūrėjęs :D



Kad atsakyti i sita klausima reikia atsiminti, kad proof, tai yra monetu gamybos metodas. Proof monetoms atkalti naudojama didesne preso galia, taip pat ta pati moneta kalama du ar daugiau kartu tuo budu isryskinant detales, metalas geriau issilieja ir matoma daugiau detaliu (ryskesni konturai ir t.t.) nei paprastose monetose. Jeigu proof monetoms yra naudojami specialus nupoliruoti ruosiniai ir poliruotos "die" atkaltoje monetoje matome veidrodini atspindi. Siuo atveju matyt buvo naudojami paprasti ruosiniai, tiesiog atkalime buvo naudota proof technologija ir detales sulyginus su paprasta moneta turetu buti daug ryskesnes.
Vartotojo avataras
bro
 
Pranešimai: 855
Užsiregistravo: Ket Geg 06, 2010 6:27 am

Re: Rečiausios tarpukario Latvijos, Estijos ir Lenkijos mone

Standartinė bro » Pir Rgp 24, 2015 12:41 am

Suraskit 10 skirtumu tarp proof ir paprastos monetos. Man ta proof turi tikrai daugiau detaliu. 2 santimi.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
bro
 
Pranešimai: 855
Užsiregistravo: Ket Geg 06, 2010 6:27 am

Re: Rečiausios tarpukario Latvijos, Estijos ir Lenkijos mone

Standartinė saulys » Pir Rgp 24, 2015 4:50 pm

Prof moneta nekalama du ir daugiau kartu,kalama poliruotu štampu iš poliruoto ruošinio.
Vartotojo avataras
saulys
 
Pranešimai: 107
Užsiregistravo: Ant Bal 09, 2013 8:02 pm

AnkstesnisKitas

Grįžti į Viskas apie monetas

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Bing [Bot], Google [Bot]