Apyvartinės euro monetos

Nori paklausti ar kažką sužinoti? Viską, kas susiję su monetomis galite rašyti čia.

Apyvartinės euro monetos

Standartinė Vilkelis » Šeš Bir 24, 2017 1:13 pm

Po apmąstymų kaip dar galėčiau praturtinti savo laisvalaikį gimė įdėja: norėčiau surinkti (pabandyti ) eurozonos valstybių kasdien naudojamas monetas (ne.spec dvieurius ). Vat ir iškilo klausimas (esu visai žalias šiuose reikaluose). Lietuvą, Latviją, Vokiečius ir pan. aš greičiausiai susiveiksiu vien rinkdamas gražą. (Mane domintų būtent pinigai iš apyvartos), tačiau kiek pradėjau domėtis yra retesnių monetų, kurios pareikalaus išlaidų (tą aš suprantu). Klausimas būtų gal kiek ir retorinis: ar man reikia iš esmės nusiteikti, kad kai kuriais atvejais teks tiesiog imti ir pirkti pas perpardavinėtojus bankinės kokybės monetas? T.y. ar egzistuoja tokių (kokių?) „kasdienių ” monetų, kurių tiražai iš esmės tiesiog nekeliauja „pinigų kelio” ir juos būtinai teks pirkti? Ga suprantamai paklausiau :) Ačiū rasientiems laiko atsakyti.
Vilkelis
 
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: Ket Lap 20, 2014 11:08 am

Re: Apyvartinės euro monetos

Standartinė noominis » Šeš Bir 24, 2017 3:31 pm

Priklauso nuo to, kiek esi pasiryžęs laukti, kol gausi tas monetas (kai kurie tipai grąžoj pasitaiko kartą per metus ar rečiau). Ir nuo to, kaip nubrėši ribą tarp tikrų monetų ir suvenyrinių.
Beje, galima kolekcionuoti ne tik grąžą ir pirkinius, kai ką gali gauti išsimainęs iš kitų tokių kolekcionierių.
Vartotojo avataras
noominis
 
Pranešimai: 153
Užsiregistravo: Pir Rgs 14, 2015 12:23 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: monetas (ne visas)

Re: Apyvartinės euro monetos

Standartinė Vilkelis » Šeš Bir 24, 2017 4:12 pm

Ačiū už atsakymą. Kiek supratau teoriškai įmanoma surinkti :D Laiko lyg ir turiu dar, o procesas man turėtų būti dėl malonumo, o ne dėl tiesiog supirkimo. Dėkui, kad dar ir mainymą priminėt.
Vilkelis
 
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: Ket Lap 20, 2014 11:08 am

Re: Apyvartinės euro monetos

Standartinė jotvingiai » Šeš Bir 24, 2017 4:15 pm

Mainai puikus būdas plėsti kolekciją.
Gali būti papildomų pašto išlaidų, bet
yra tame ir romantikos:) Visų pirma prisiregistruokite
http://www.ucoin.net ir kitose mainų svetainėse.
Vartotojo avataras
jotvingiai
 
Pranešimai: 436
Užsiregistravo: Pir Kov 16, 2015 1:09 am
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: Renku 1978 visą pasaulį

Re: Apyvartinės euro monetos

Standartinė Darijus_B » Pen Bir 30, 2017 9:35 pm

2015 metais buvau surinkęs virš 400 skirtingų monetų... Po to atsibodo, išleidau.
Šiais metais vėl pradėjau :-) tai virš 300 skirtingų monetų per 3 mėnesius susirinkau.
Visos monetos iš apyvartos, todėl į holderius nepakavau, tikėdamasis, kad gausiu vis geresnės kokybės (tobulumui ribų nėra), kol kas tik keičiu tai 1/1 išeina, jei atsibos visada galima į apyvartą paleisti.
O kad negulėtų krūvoje, tai į Optima plastikinius įdėklus sudėtos ir į du Optima Gigant albumus. Monetų sąrašas excel.
Vartotojo avataras
Darijus_B
 
Pranešimai: 151
Užsiregistravo: Pen Bal 05, 2013 9:26 pm
Miestas: Vilnius

Re: Apyvartinės euro monetos

Standartinė romas1985 » Sek Bal 17, 2022 11:36 pm

Sveiki,

Neradau kur paklausti tai cia manau tinkamiausia vieta :)

Esme ta, kad ir as bandau rinkti monetas, bet pagal metus is apyvartos is neturejimo ka veikti. Man butu idomu ar yra kazkoks tinklapis, kuriame butu pateiktas visu apyvartiniu monetu isleidimo metai ? Nekalbu apie tuos saitus kur sumaisyta ir pateikta info apie apyvartines, progines, kurios yra rinkiniuose ir t.t. Nes dabar tarkim nuejus i https://en.ucoin.net/ tai ten nesuprasi ar ikelta tik apyvartines ar ir is rinkiniu...

Papildyta - tarkim prie Ireland 5 cnt 2016 ir 2019 metu yra uzdetas +, o nuo 2002 iki 2011 parasytas tirazas.
Vartotojo avataras
romas1985
 
Pranešimai: 603
Užsiregistravo: Šeš Sau 25, 2014 3:55 pm
Miestas: Alytus

Re: Apyvartinės euro monetos

Standartinė jotvingiai » Pir Bal 18, 2022 12:39 am

romas1985 rašė:Sveiki,

Neradau kur paklausti tai cia manau tinkamiausia vieta :)

Esme ta, kad ir as bandau rinkti monetas, bet pagal metus is apyvartos is neturejimo ka veikti. Man butu idomu ar yra kazkoks tinklapis, kuriame butu pateiktas visu apyvartiniu monetu isleidimo metai ? Nekalbu apie tuos saitus kur sumaisyta ir pateikta info apie apyvartines, progines, kurios yra rinkiniuose ir t.t. Nes dabar tarkim nuejus i https://en.ucoin.net/ tai ten nesuprasi ar ikelta tik apyvartines ar ir is rinkiniu...

Papildyta - tarkim prie Ireland 5 cnt 2016 ir 2019 metu yra uzdetas +, o nuo 2002 iki 2011 parasytas tirazas.

Pliusas - reiškia kad yra nukalta tais metais, tik administratoriai nežino koks tiražas.
Vartotojo avataras
jotvingiai
 
Pranešimai: 436
Užsiregistravo: Pir Kov 16, 2015 1:09 am
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: Renku 1978 visą pasaulį

Re: Apyvartinės euro monetos

Standartinė noominis » Pir Bal 18, 2022 8:59 am

Bet kad „uCoin“ būna pažymėta, kurių metų monetos yra tik rinkiniuose.
ucoin1.png

ucoin2.png

Ir „Numistoje“ būna parašyta „In Sets“, „Proof“, „BU“. https://en.numista.com/catalogue/pieces123.html
numista.png
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
noominis
 
Pranešimai: 153
Užsiregistravo: Pir Rgs 14, 2015 12:23 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: monetas (ne visas)

Re: Apyvartinės euro monetos

Standartinė MuniGod » Tre Bal 20, 2022 6:07 pm

Siūlau remtis ne vienu šaltiniu. Yra ucoin, yra numista, yra colnect. Trys turbūt didžiausi katalogai. Dažnu atveju pasitaiko, kad rodo skirtingai, tada belieka ieškoti tos šalies banko psl kiek ir ko nukalta. :)
https://numinota.com - numizmatikos bei notafilijos elektroninė parduotuvė.
Vartotojo avataras
MuniGod
 
Pranešimai: 17
Užsiregistravo: Tre Kov 18, 2015 1:56 am
Kolekcionuoju: BANKNOTAI: Lietuva ; MONETOS: Eurai, LT/LV/EE bei SSRS.

Re: Apyvartinės euro monetos

Standartinė Coban » Ket Bir 01, 2023 6:15 pm

Gal čia bus i tema paklaust? O kur LT apyvartiniu roliku įsigyti? Estai pav. parduoda, pas mus banko parduotuvei nėra....
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Coban
 
Pranešimai: 68
Užsiregistravo: Ket Geg 05, 2022 10:32 am

Kitas

Grįžti į Viskas apie monetas

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Registruotų vartotojų nėra