Monetų pavertimas "auksinėmis"

Nori paklausti ar kažką sužinoti? Viską, kas susiję su monetomis galite rašyti čia.

Monetų pavertimas "auksinėmis"

Standartinė MantisLTU » Ket Lap 29, 2012 11:56 pm

Sveiki,

Ką gi internete užmačiau gan įdomų video kaip iš varinės monetos padaroma "auksine". Ką manote apie tokią chemiją?
http://youtu.be/_g_ml8tAnWE
Vartotojo avataras
MantisLTU
 
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: Pen Spa 28, 2011 10:28 pm

Re: Monetų pavertimas "auksinėmis"

Standartinė bro » Pen Lap 30, 2012 4:34 am

Normaliai. Eksperimentuokit su bevertemis monetomis kiek tinkami, niekam nekenkia, o ir chemijos niekad ne prosal pasimokinti.
Tik esu pries valyma retu, vertingu monetu. Deja numizmatikos hobyje apie 100 metu buvo norma valyti monetas nuo patinos "apnasu" su ivairiausiomis priemonemis ir daugelis monetu buvo nepataisomai sugadintos. Ka ti tai tik padejo iskilti raritetu kainoms ;)
Vartotojo avataras
bro
 
Pranešimai: 855
Užsiregistravo: Ket Geg 06, 2010 6:27 am

Re: Monetų pavertimas "auksinėmis"

Standartinė Slatkus » Sek Gru 02, 2012 11:53 am

Jei jau kalbame apie daiktų pavirtimą į auksą, tai papasakosiu trumpą istoriją kaip man buvo nutikę. Islandijoje yra tokia vieta Žydroji Laguna. Visas pasaulis važiuoja ten pamirkti. Tai yra baseinas lavos laukuose su natūraliomis geoterminėmis srovėmis. Vanduo šiltas, smirda kiaušiniais. Sako labai sveika. Vandenyje yra visokių mineralų, kurie reaguoja su metalais. Persirengimo kabinose yra įspėjimai neiti į vandenį su papuošalais. Aišku man žioplam tie įspėjimai nesimatė todėl aš nuėjau su sidabrine grandinėle. Po kelių valandų išlipu iš vandens - vo ble stebuklas - mano sidabrinė grandinėlė pavirto auksine. Nors greičiau viduriukas tarp sidabrinės ir auksinės. Galvojau, kad viskas, sugadinau grandinėlę, bet po savaitės laiko ta grandinėlė po truputį vėl pavirto sidabrine. Kokios reakcijos įvyko ir su kuo sureagavo metalas nežinau, nes su chemija nedraugauju.

Jei ateityje bus striuka su pinigais, tai jums kolegos galėsiu parduoti auksinę Kamanę arba Kauno pilį. Tik turėsit spėti per savaitę įsigyti. :)
Slatkus
 
Pranešimai: 74
Užsiregistravo: Pen Rgp 31, 2012 11:01 am
Kolekcionuoju: Lietuviškas 50 litų progines sidabrines monetas

Re: Monetų pavertimas "auksinėmis"

Standartinė laputis » Ant Gru 04, 2012 10:54 am

Slatkus rašė:mano sidabrinė grandinėlė pavirto auksine. Nors greičiau viduriukas tarp sidabrinės ir auksinės

spėju, kad dėl gausių sieros junginių. juk sieros junginiai ir sukuria tą bjaurų kvapą, apie kurį rašėte.
kartais metalų dirbtiniam patinavimui naudoju sieros tepalą, labai neblogas būdas į nuleist kokią monetą į ventiliacijos buto ventiliacijos šachtą, tik reikia gerai pritvirtint kokioj smulkioj kaproninėj sietkutėj, kad neiškristų. būna taip, kad monetą nuvalius tiesiog prašosi patinos...
laputis
 
Pranešimai: 210
Užsiregistravo: Ket Lap 25, 2010 8:19 pm

Re: Monetų pavertimas "auksinėmis"

Standartinė Giurza » Ant Gru 04, 2012 2:16 pm

be abejo sidabras reaguoja su siera, bet tuo atveju susidaro juoda patina (jei tai patina)
tai vienas is sidabro tikrinimo budu beje
[Country] is at that awkward stage. It’s too late to work within the system, but too early to shoot the bastards.
- Claire Wolfe
Vartotojo avataras
Giurza
 
Pranešimai: 686
Užsiregistravo: Pir Lap 05, 2012 11:53 pm
Miestas: Memel

Re: Monetų pavertimas "auksinėmis"

Standartinė Slatkus » Ant Gru 04, 2012 2:31 pm

Paieškojau internete. Tai rašo, kad tikrai pajuoduoja. O mano pagelto. Tai gal mano ne sidabrinė visai? Ir rašo, kad juvelyrai lengvai nuvalo tą pajuodavimą. Aš jokiam juvelyrui nenešiau ir po kelių valandų tas pageltonavimas dingo. Nežinau kaip yra, bet jei norite pasitikrinti ar jūsų monetos tikrai sidabrinės, tai kviečiu į Islandiją. Ir savo turtą įvertinsit ir smirdančiam vandenį pasitaškysit. (drinking)
Slatkus
 
Pranešimai: 74
Užsiregistravo: Pen Rgp 31, 2012 11:01 am
Kolekcionuoju: Lietuviškas 50 litų progines sidabrines monetas

Re: Monetų pavertimas "auksinėmis"

Standartinė Giurza » Ant Gru 04, 2012 3:39 pm

nebutinai tai rodo kad taviske ne sidabrine... tie mineraliniai smirdantys vandenys ne tik sieros junginius turi! todel greiciausiai sureagavo su kazkuo kitu ir nusidaze "auksine" spalva.
p.s. man asmeniskai juoda patina ant sidabro labai patinka... (jei tai galima vadinti patina, cia jau musu forumo specai turetu pakomentuot)
[Country] is at that awkward stage. It’s too late to work within the system, but too early to shoot the bastards.
- Claire Wolfe
Vartotojo avataras
Giurza
 
Pranešimai: 686
Užsiregistravo: Pir Lap 05, 2012 11:53 pm
Miestas: Memel

Re: Monetų pavertimas "auksinėmis"

Standartinė laputis » Ant Gru 04, 2012 4:17 pm

Giurza rašė:
1. man asmeniskai juoda patina ant sidabro labai patinka...
2. (jei tai galima vadinti patina, cia jau musu forumo specai turetu pakomentuot)

1. juoda patina pasidaro nuo sieros pertekliaus, tačiau jei šiek tiek, galima išgaut įvairius tamsius atspalvius, lygiai kaip ir su jodo tirpalo garais.
2. o kaip kitaip vadint? žinoma, normaliai monetai iš viso nereikia dirbtinės patinos, tačiau jei moneta būna per daug apsinešusi, kada ją nuvalai, ypač su limonke, ji pasidaro pernelyg "tyra" ir patina ant jos dažnai susiformuoja per ilgą laiką, ir tai dar nereiškia, kad susiformuoja "teisinga" patina. Va tada įsikiša chemija. kitas dalykas irgi, kas liečia nutrintų monetų profilio iškėlimą, vėlgi tada dirbtinai patinuojama. kad matytūsi profilis.
speco čia neapgausi, tačiau turėt sau visai tinka pažaist, ypač jei monetos ne pačios eiliniškiausios.
laputis
 
Pranešimai: 210
Užsiregistravo: Ket Lap 25, 2010 8:19 pm


Grįžti į Viskas apie monetas

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Google [Bot], Majestic-12 [Bot]