Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Nori paklausti ar kažką sužinoti? Viską, kas susiję su monetomis galite rašyti čia.

Re: Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Standartinė Naglis » Šeš Sau 19, 2013 7:24 pm

Sveiki , na mūsų istorija visai paprasta. Radome namuose kelias senas monetas , pas gimines dar kelias senesnes gavom dovanų , ir mes su mama abudu pradėjom rinkti monetas ir banknotus. Tai pasidarė įdomu mums abiems ... Pagal galimybes nusiperkam vis po kokią monetą ir po truputi jų daugėja...
Vartotojo avataras
Naglis
 
Pranešimai: 15
Užsiregistravo: Šeš Sau 19, 2013 7:10 pm
Kolekcionuoju: monetas ir banknotus

Re: Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Standartinė rsz » Šeš Sau 19, 2013 9:48 pm

laputis rašė:
Tuvilius rašė: rinkimo „paūmėjimas“ buvo apie 1961 m., per tuometinę pinigų reformą

na nors esu ženkliai jaunesnis už Tamsta rinkėjas, bet prisimenu, kad sovietmečiu sėkmingai buvo apyvartoje ikireforminės 1,2,3 kp. monetos, o štai 5-kapeikiai ir "baltos" jau nebuvo priimamos. taigi nueidavau į parduotuvę ir pardavėjos prašydavau pakeisti rublį "po tris kapeikas" ir būtinai pasitaikydavo tų, ikireforminių. šitaip buvau susirinkęs apie 3-4 rublius, bet kažkaip atšalus fantazijai tas kapeikėles paleidau vėjais (sumečiau į gazirofkės aparatus ir pan.)
dar buvo žaidimas "išdurk pardavėją", kada bandydavom vietoj normalių 10,15 kp. įsūdyt ikireformines. Toks bendraklasis Namajuška (paskui išvežė į spec. mokyklą "atsilikusiems") pavogė iš bobutės lobiuką - nemenką maišelį ikireforminių kaip naujų kapeikų. Na tai turėjom atrakciją augaudinėt pardavėjas, įmaišant tarp "teisingų".

p.s. bandau atgaivint prigesusią temą :)

Pradėjau mokytis 1976 metais ir geltonas kapeikas eme neziuredami i data, o baltu jau buvo labai mazai, tai ir juos gaudavom kaip graza ir palesdavom vel i apyvarta.
Numizmatika yra įdomus, bet brangus hobis.

Turiu 500 respekt taškų.
Vartotojo avataras
rsz
 
Pranešimai: 1088
Užsiregistravo: Ket Spa 16, 2008 4:40 pm
Miestas: Vilniaus r.
Kolekcionuoju: numizmatika nuo 1900

Re: Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Standartinė arturas0607 » Šeš Sau 19, 2013 10:05 pm

na ir as tik tik pradejau brautis per numezmatikos dziungles ir labirintus (happy)rinkau,bet nerimtai,dedavau viska i viena deze ;) ,neseniai pradejau google indenfikot kiekviena,nu ir itrauke su visa galva,ausim ir akiniais!!! :)
arturas0607
 
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: Šeš Sau 19, 2013 3:04 pm

Re: Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Standartinė seniena » Šeš Sau 19, 2013 10:36 pm

arturas0607 rašė:na ir as tik tik pradejau brautis per numezmatikos dziungles ir labirintus (happy)rinkau,bet nerimtai,dedavau viska i viena deze ;) ,neseniai pradejau google indenfikot kiekviena,nu ir itrauke su visa galva,ausim ir akiniais!!! :)


ir patapai ligoniu... :lol:
Domina mane rusiskos,vokiskos monetos - banknotai iki XXa.Vidurio :!:

Taip pat ivairus senoviski rakandai,pasauliniu karu ir CCCP - " palikimas "

Vartotojo avataras
seniena
 
Pranešimai: 2532
Užsiregistravo: Ket Bal 01, 2010 1:58 am
Miestas: Telsiai / Lietuva
Kolekcionuoju: Vokietija, Rusija ir ivairias senienas

Re: Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Standartinė LandeN » Sek Sau 20, 2013 12:53 am

seniena rašė:
arturas0607 rašė:na ir as tik tik pradejau brautis per numezmatikos dziungles ir labirintus (happy)rinkau,bet nerimtai,dedavau viska i viena deze ;) ,neseniai pradejau google indenfikot kiekviena,nu ir itrauke su visa galva,ausim ir akiniais!!! :)


ir patapai ligoniu... :lol:


manau tik apsirgo, dar toli iki ligonio, yra daug sansu kad pasveiks, jei ne tai amen... :lol:
Vartotojo avataras
LandeN
 
Pranešimai: 1069
Užsiregistravo: Ant Sau 26, 2010 6:34 pm

Re: Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Standartinė arturas0607 » Pir Sau 21, 2013 12:25 am

bet pulsas daznas :lol:
arturas0607
 
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: Šeš Sau 19, 2013 3:04 pm

Re: Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Standartinė kegai0110 » Pen Vas 01, 2013 9:43 pm

Na, aš tai monetas pradėjau aktyviai rinkti prieš metus ( man tada buvo 12, o dabar 14). Iš pradžių pirkau netoliese esančioje sendaikčių krautuvėlėje tarybines knygas. bet niekas jų nebeužneždavo. taigi vieną dieną nutariau parsivežti mamos jubiliejinius rublius, kuriuos ji laikė skrynutėje. bet turbūt kaltas likimas, kad aš ją radau kai man buvo kokie 6 metai. Monetos tada man tebuvo paprasti metalo gabaliukai, su kuriais žaisdavau :) . po 6 metų, kai supratau, kad jie yra vertingi, buvo jau per vėlu... iš 40 skirtingų rublių liko tik 15... Norėdamas mamai gražinti padaryta skriaudą, pradėjau pirkti tų, kurių trūko
Taigi po truputį rinkau juos, tik staiga senelė paprašė sutvarkyti stalčių. Atsitiktinai atidariau mažą maišelį, žiūriu - 5, 10, 20 centų ir 2litai 1925 guli. dar radau ir 1 ir 2 centus 1936 ir 1 kapeiką 1852 metų. prieš tai buvau radęs 5 ir 2 carines kapeikas, todėl tai tik sužadino nora kolekcionuoti monetas.
Dabar turiu apie 80 skirtingų monetų ir kokius 400 TSRS kapeikų. mažoka, bet kai gauni į savaitę po 10 litų...
kegai0110
 
Pranešimai: 61
Užsiregistravo: Pen Vas 01, 2013 9:15 pm
Miestas: Telšiai

Re: Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Standartinė tautvydas97 » Pir Vas 04, 2013 9:43 pm

Rinkti monetas pradėjau nuo 14 metų. Dabar man 15. Viskas prasidėjo kai mano krikšto tėtis su savo tėčiu seniai ieškojo monetų. Vėliau visa tą perėmė mano pusbrolis. Ir man visos tos monetos patiko. Pasirodo as namuose turėjau jubiliejinių litų, kitų šalių monetų ir dar visokių ir sumaniau ir aš prisidėti prie numizmatų. Monetų turiu ne per daugiausiai - apie 50. Beje esu iš Kauno. ;)
tautvydas97
 
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: Pir Vas 04, 2013 4:51 pm
Miestas: Kaunas

Re: Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Standartinė wiken » Šeš Kov 30, 2013 1:11 pm

sweiki taigi truputis mano istorijos.Kai buvau mazas y mano rankas pateko senelio rinkti banknotai.Pries kariniai ir karo laiku leisti.Tada nesupratau ju vertes ir mokyklo pardavinejau po kelis centus...aisku dabar noretu sugrysti adgalios ir duoti sau per spranda.bet nieko nepakeisi.Gerai,kad tik keleta te pardaviau.Dar senelis turejo sukaupes vertinga monetu kolekcija didziuly albuma...taciau jisai dinges mano manymu kaskas pavoge ir pardave. :cry: Motina jaunyste kolekcionavo pasto zenklus turi keleta albumu...kaskas labai senai uz jos turimas markutes net nauja ziguly siule,bet ji nepardave.
Turbut visa tai persidave kaskiek ir man.Nors nesu jaunuolis jau gerokai virs 25metu.Taciau sita liga pagavo mane ir jauciu nebepaleis.taigi pradejau rinkti Monetas ju turiu dar tik kokia 60 nuo vokisku 1942 ,rusisku kapeiku,cekisku,keleta lenkisku, keleta arabisku.

Butu smagu kaip pradedanciam gauti moneteliu.buciau labai dekingas.

P.S. pas mane yra tokiu paciu monetu gal kam reiktu y kolekcija arba y kitokes monetas pamainyciau,kuriu as neturiu.

1. 1Kapeika
2. 2.kapeikos
3. 10 kapeiku 1999
4. 5 vokiskas pfeningas
5. cekiskas 10 centu 1999
6. jubiliejinis 1 lt (vilnius iauropos kulturos sostine) 2009
7. 1 reihsfeningis 1942
Jei geras knygas skaitysi, tai būsi protingas, jei uždirbtus pinigus taupysi, tai būsi turtingas.
Renku(apyvartines)monetas, viso pasaulio.Domina, Lenkiskos apyvartines monetos nuo 1923 iki dabar. wikenwikenas@gmail.com
Vartotojo avataras
wiken
 
Pranešimai: 1347
Užsiregistravo: Pen Kov 29, 2013 7:39 pm
Miestas: Jurbarkas / Sakiai
Kolekcionuoju: Monetos
pasto zenklai,banknotai,knygos,ir t.t...

Re: Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Standartinė arteliz » Ket Bal 04, 2013 7:59 pm

Sveiki, susidomėjau kolekcionuoti monetas nuo tada kai gavau dovanų egiptietišką monetą, vėliau dėdė atidavė visą kalną kapeikų, vėliau tas kapeikas su draugais išsikeičiau į skirtingų šalių monetas, po kokių 5 metų pertraukos nutariau papildyti kolekciją iš pažįstamų fūristų, dar šiek tiek vėliau kolekciją papildžiau susiradęs skelbimų internete. Šiai dienai kolekciją sudaro 110 skirtingų monetų iš 23 ivairių šalių, ateityje planuoju papildyti kolekciją pietų ir pietrytinių šalių monetomis, bandžiau su keleta sudaniečiu suderinti, kad atsiųstų tos šalies visas monetas (http://www.joelscoins.com/images/darfur.jpg gal nesupyks moderatoriai už nuorodą), bet nesigavo nieko su jais, tai va labai domintų galimybė tas monetas įsigyti. Tikslas kolkas susirinkti bent po 1 monetą iš kuo daugiau šalių, nesvarbu ar tai 1905 ar 2012 metų :)
Šalys, kurių monetų jau turiu: Latvija, Estija, Rusija, Lenkija, Čekija, Prancūzija, Vokietija, Belgija, Šveicarija, Norvegija, Švedija, Danija, Airija, UK, JAV, Kanada, Brazilija, Izraelis, Egiptas, Saudo arabija, Slovėnija, Kazachstanas, Šri Lanka.
arteliz
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: Ket Bal 04, 2013 10:22 am

AnkstesnisKitas

Grįžti į Viskas apie monetas

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Bing [Bot]


cron