Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Nori paklausti ar kažką sužinoti? Viską, kas susiję su monetomis galite rašyti čia.

Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Standartinė Talosas » Pen Vas 12, 2010 10:26 pm

Sumasciau sia tema,nes idomu kokiu budu,ar del kokios priezasties pradejote rinkti monetas ? :) Nuo keliu metu jas kolekcionuojate? Tiesiog rasykite savo istorija :) ;)
:!: Domina Vokiškos,Rusiškos,Lenkiškos,Angliškos,Itališkos monetos... nuo ... iki XXa. vidurio,aišku neatsisakau ir kitų šalių bei metų monetų :!:
Vartotojo avataras
Talosas
 
Pranešimai: 597
Užsiregistravo: Pen Vas 05, 2010 12:08 am
Miestas: PANEVĖŽYS
Kolekcionuoju: Vokiškas,Rusiškas,Lenkiškas,Angliškas,Itališkas monetas iki XXa. vidurio, neatsisakau ir kitų šalių bei metų monetų.

Re: Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Standartinė Talosas » Pen Vas 12, 2010 10:31 pm

As pats monetomis duomiuosi ,nuo kokiu 15 metu.(aisku buvo ir nemazu pertrauku berenkant,bet kaip bebutu susidomejimas nedingo ) :) O rinkti pradejau nuo tada,kai tetis parode skrynute maza,su 8 caro laiku kapeikomis 1902m,1898m ir t.t(varines ir sidabrines) tai buvo mano pradzia. :) ;)
:!: Domina Vokiškos,Rusiškos,Lenkiškos,Angliškos,Itališkos monetos... nuo ... iki XXa. vidurio,aišku neatsisakau ir kitų šalių bei metų monetų :!:
Vartotojo avataras
Talosas
 
Pranešimai: 597
Užsiregistravo: Pen Vas 05, 2010 12:08 am
Miestas: PANEVĖŽYS
Kolekcionuoju: Vokiškas,Rusiškas,Lenkiškas,Angliškas,Itališkas monetas iki XXa. vidurio, neatsisakau ir kitų šalių bei metų monetų.

Re: Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Standartinė SarasM » Pen Vas 12, 2010 11:07 pm

Gera tema.. Papasakosiu savąją istoriją..

Užaugau žemės plote, kur esu 13-oji karta. Visa žemė persisunkus mano giminės prakaito ir kraujo. Būtent dėl to istorija man tapo svarbi, o seni daiktai rasti kaime - neįkainojami. Tėvas nuo seno surinkinėjo viską ką galėjo patalpinti mūsų mažame bute mieste. Deja, butas buvo ant tiek mažas, kad tilpo tik monetos, banknotai, pašto ženklai, laikraščiai, knygos.. Dviejų kambarių bute buvo maždaug 3000 knygų biblioteka, kurios buvo visur, ne tik lentynose, patalynės dėžėse, balkone, bet ir bare sekcijoje.. Monetų buvo taip pat nemažai. Deja, atėjusius sunkesniem laikam (Lietuvos blokada), mama neturėjo darbo, o tėvas buvo savanoris, gimė brolis.. Būtent tada nelabai turėjom ką valgyt ir tėvas buvo priverstas už pusdykę(=duoną) pardavinėt monetas ir banknotus, kurie šiandien kainuoja pasakiškus pinigus. Taip ir išgaravo didžiuma kolekcijų.. Tačiau liko knygos, liko daug pigių monetų.. Su jom užaugau ir aš.. Skaičiau knygas, žaidžiau su monetom, atvirukais..

Pradėjau lankyt mokyklą, taip pat lankiau ir užsienio kalbų mokyklą. Ten susipažinau su dabar gan žinomu krepšininku Aurimu Kieža, jis taip pat rinko monetas.. Būtent jis padovanojo man gal kokį kilogramą SSRS monetų, tarp kurių buvo ir prieš 1960 m., leistų kapeikų. Tai buvo pirmosios mano monetos. Man buvo šešeri.. Radau skirtumus vėliavose, susidėjau monetas pagal rūšis į kažkokią saldainių dėžutę. Tada ir užsidegiau.. Monetas kaulijau mokykloj, monetų duodavo ir tėvas (namuose buvo dvi monetų kolekcijos!).. Močiutė duodavo kartkartėm kažkiek pinigų, juos išleisdavau naujom monetom.. Kažkurio gimtadienio proga, kai jau turėjau apie 1000 monetų, tėvas pasiūlė sujungti kolekcijas (savotiška dovana) ir taip mano kolekcija paaugo iki 3000 monetų.. O tada jau prasidėjo didžioji liga besitęsianti 16 metų :)
Monetų parduotuvė
perkame ir parduodame monetas - 861287899
Vartotojo avataras
SarasM
 
Pranešimai: 5145
Užsiregistravo: Tre Spa 01, 2008 8:26 pm
Miestas: Kaunas
Kolekcionuoju: Lietuvos banknotus, atvirukus su Marijampole

Re: Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Standartinė Talosas » Pen Vas 12, 2010 11:12 pm

Vau ispudinga istorija Sarai :) cia tai aistra hobiui :)
:!: Domina Vokiškos,Rusiškos,Lenkiškos,Angliškos,Itališkos monetos... nuo ... iki XXa. vidurio,aišku neatsisakau ir kitų šalių bei metų monetų :!:
Vartotojo avataras
Talosas
 
Pranešimai: 597
Užsiregistravo: Pen Vas 05, 2010 12:08 am
Miestas: PANEVĖŽYS
Kolekcionuoju: Vokiškas,Rusiškas,Lenkiškas,Angliškas,Itališkas monetas iki XXa. vidurio, neatsisakau ir kitų šalių bei metų monetų.

Re: Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Standartinė Matri » Pen Vas 12, 2010 11:17 pm

O buvo taip...

Dirbau tokį įdomu darbą, kad nori nenori turi prastumt puse dienos prie kompo, nieko neveikdamas. Kažkokiu būdu nusipirkau vieną lietuvišką monetą. Pagalvojau, kad pabūsiu patriotu ir neskubėdamas surinksiu visas lietuviškas monetas. Tai taip "neskubėdamas" per menesį kokį ir surinkau. (Vytautas buvo vėliau). Kadangi nežinojau kiek jų turi būti, teko ieškot katalogo. Ir kažkas parodė Krauzes katalogą. :) Na vat nuo to laiko kai pamačiau praėjo jau daugiau nei pora metų, tai va dabar "Lietuvos" jau turiu apie 4000, amerikietiškos, afrikietiškos, rusiškos, okeaniškos... zodžiu viso pasaulio lietuvos :)
Vartotojo avataras
Matri
 
Pranešimai: 375
Užsiregistravo: Sek Kov 29, 2009 4:52 pm
Miestas: Vilnius

Re: Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Standartinė dasefxas » Šeš Vas 13, 2010 1:40 am

:0 jo, Šaro istorija įspūdinga.
Maniškė paprastesne, bet irgi savotiška. Kažkaip tėvas sumastė gimtadienio (berods 6-ojo) proga vietoj kokio žaislo padovanoti man storą, sovietinį geopolitinį pasaulio atlasą, tai tas atlasas man ir tapo pradžiamoksliu į pasaulio pažinimą :) ,susidomėjau geografija, politika, istorija ir kažkaip savaime visi šitie mokslai privedė prie monetų kolekcionavimo. Ir dabar manau kad monetose geriausiai atsispindi pasaulio istorija, politiniai, ideologiniai pokyčiai. Tiesa monetų kolekcionavimo pomėgis buvo primirštas nuo kokių šešiolikos metu, dėl to kad per daug jau aš aktyvus buvau kituose veiklose (krepšinis, cigaretes, alus---------nesuderinama, bet tiesa :)), na o kai visi šitie pomėgiai po truputi tapo ne pagrindine veikla, tai prisiminiau savo užmiršta pomėgį ir susiradau namuose dėžutę su pora šimtų surinktų monetų. Šiuo metu jų turiu apie 6000 (inventorizacija nusimato neužilgo :| ). Nu bet savo kolekcią dar mažiausiai kokius penkis metus nesiryžčiau parodyti patyrusiam numizmatui, yra dar kur pasitempti :)

p.s. Šarui Ačiū už Pomėgio forume įdiegtą lietuvių kalbos "spellinga" :)
http://pirkis.lt/shop/NUMIZmaratIKA
Domina VDR(GDR), Portugalijos kolonijų monetos.
No time to explain, grab a cactus!!!
Vartotojo avataras
dasefxas
 
Pranešimai: 715
Užsiregistravo: Pen Vas 05, 2010 4:05 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: Pasaulio monetos pagal KM#. Dabar VDR, Portugalijos kolonijos

Re: Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Standartinė Kristis » Šeš Vas 13, 2010 3:34 am

mano istorija tai paprastesne ir dar labai jauna :)

Kiek daugiau nei pries metus tevu draugas (rimtas numizmatas) pasiule padirbet kartu, si bei ta ebay pardavinet, sukatalogizuot turimas monetas, suorganizuot rysius su Kunker, Gorny&Mosch ir kitais aukcionais... Tai labai susidomejau siuo uzsiemimu, bet kadangi tas zmogus domisi tik rusiskom monetom tai man jos nelabai buvo prie sirdies ir pradejau dairytis kitur. Patrauke labai patriotizmas, tai viena diena isijungiau ebay, suradau visas imanomas LDK parduodamas monetas ir praktiskai nusipirkau absoliuciai viska kas ta savaite parsidavinejo is LDK monetu :D Poto aisku gailejaus uz dauguma nesamoniu, nes prisisakiau Sajausko, Ivanausko ir Krauses katalogu, kur pamaciau kad uz kaikurias 5-10 kart permokejau, bet... :) Taigi besiblaskydamas ties LDK kolekcionavimu, nusprendziau bent kuriam laikui susifokusuoti su boratinkom ir pusgrasiais, kol neatsiras daugiau laisvu pinigu. Siuo metu turiu +-200 ldk moneteliu. Taip pat vasaros pradzioj benarsydamas ebay atkreipiau zvilgsni i siulomas graikiskas monetas (visiskai netychia, nes sutapo paieskos raktazodis), o tai momentaliai mane uzkabino, iskart isigyjau pora persisku siglu, romenu respublikiniu dinaru ir t.t. Poto graikisku trakijos, lydios, atenu ir kitu drachmu. Kol galiausiai pradejau rinkti ir kitas antikines, tiek ebay tiek normaliuose aukcionuose :) Pastaruju moneteliu turiu 106 siai dienai
Kristis
 
Pranešimai: 101
Užsiregistravo: Šeš Bir 13, 2009 2:51 pm

Re: Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Standartinė LandeN » Tre Geg 26, 2010 9:30 pm

as monetas pradejau rinkti nuo 7-9metu 8-) uzsikreciau kelekcionavimu nuo dedes, kuriam budamas mazas pardavinedavau is draugu surinktas monetas :roll: dabar praejo baveik 10 metu ir as savo kolekcija pralenkiau dede 8-)
Vartotojo avataras
LandeN
 
Pranešimai: 1069
Užsiregistravo: Ant Sau 26, 2010 6:34 pm

Re: Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Standartinė seniena » Tre Geg 26, 2010 10:18 pm

Talosai, superine tema...

Manoji istorija :

Sestoj klasej mokiausi kartu su klases padauzom ,tai arejant trimestrui i gala ,kad istorijos mokytojas isvestu gera pazymi jiems temdavo rakandus ,monetas ,banknotus mainais i gera pazymi... viena diena mokytojo nebuvo tai vienas is klasioku pasiule uz du litus kruva cariniu banknotu... mane sugunde savo dydziu ,nes niekomet nebuvau tokiu dar mates tai ir pasiemiau ,parejes surinkau is pakampiu visus banknotus ir monetas ( vagnorkes , kapeikas t.t. :D ) Laikui begant vis papildydavau vadinama "kolekcija " ir iki to laiko kai teko isvykt i uzsieny... o ten pamaciau kad manoji kolekcija - Siuksles ! visas mazdaug monetas savojoj kolekcijoj, uzsieniuose kilogramais pardavineja... taip kad atejo perversmo metas apsirybot keliom salim ir iki tam tikro laikotarpio...

taip ir apsistojau ties tom salim kur daugiausia turejau ir pradejau rinkt,tobulint... pagrindinia sias salis Rusija ir Vokietija, taip pat tu saliu banknotus ,karts nuo karto prigriebiu Lenkija Latvija LDK... ir renku tik iki antrojo pasaulinio karo pabaigos monetas jau apie 15 metu...
Domina mane rusiskos,vokiskos monetos - banknotai iki XXa.Vidurio :!:

Taip pat ivairus senoviski rakandai,pasauliniu karu ir CCCP - " palikimas "

Vartotojo avataras
seniena
 
Pranešimai: 2532
Užsiregistravo: Ket Bal 01, 2010 1:58 am
Miestas: Telsiai / Lietuva
Kolekcionuoju: Vokietija, Rusija ir ivairias senienas

Re: Kodel butent pasirinkote,monetu kolekcionavima ? ;)

Standartinė Evaldas_R » Ket Bir 10, 2010 10:59 pm

Mano istorija labai jau paprasta :) kaip ir visi būdami vaikais norėdavome išsiskirti , kažką pralenkti ir t.t. tai ir aš domėjausi viskuo kas traukė akį. Kažkaip užkliuvo monetos .. kiemo draugas turėjo nemažą dėžute monetų tai aš ja ir pabandžiau išvilioti.. ne daug tada išėjo berods 2 pakeliai cigarečių :lol: na ir kai gavau monetas pasidėjau į stalčių.. taip ir liko ten gulėti kokius 8 metus.
Na veliau vyresnis pusbrolis rinko monetas ir kai susitikdavom vis duodavo kokia menką monetą.. arba ir vertingesnę , bet su skyle.. :roll: tai dar tai paskatino domėtis monetom, bet ne tiek jog pradėčiau rinkti rimčiau monetas.. bet maždaug prieš metus gimtadienio proga tas pats pusbrolis padovanojo albumą monetoms susidėti. Tada išsitraukiau monetas iš stalčiaus ir pradėjau dėlioti į albumą. Pamačiau jog mažai turiu ir pradėjau intensyviai rinkti. Pirkti, mainyti ir t.t
Tai galiu pasigirti jog per metus laiko, kai aktyviai pradėjau rinkti, kolekcija papildė apie 600-700 monetų :D nemažai sidabriniu.. bei banknotu gana daug surinkau. ypač džiaugiuosi jog gavau smetoniškų popieriniu banknotų 8-)
Vartotojo avataras
Evaldas_R
 
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: Ant Lap 10, 2009 9:40 pm
Miestas: Vilnius

Kitas

Grįžti į Viskas apie monetas

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Google [Bot], Majestic-12 [Bot]