Stovis ir kolekcija

Nori paklausti ar kažką sužinoti? Viską, kas susiję su monetomis galite rašyti čia.

Stovis ir kolekcija

Standartinė Andriulis » Tre Geg 29, 2013 7:47 pm

sveiki,
jau kelias dienas kankinuosi ties esminiu klausimu - ar dėti į kolekciją prasto stovio (žemiau F) monetą jei nerealu gauti geresnės už įkandamus pinigus. Kas geriau - koroduota ir nutrinta moneta ar skylutė kolekcijoje?
Vartotojo avataras
Andriulis
 
Pranešimai: 1519
Užsiregistravo: Pen Spa 17, 2008 3:07 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: Didžiosios Britanijos, kolonijų ir dominijų monetos iki 1971

Re: Stovis ir kolekcija

Standartinė seniena » Tre Geg 29, 2013 8:05 pm

Andriulis rašė:sveiki,
jau kelias dienas kankinuosi ties esminiu klausimu - ar dėti į kolekciją prasto stovio (žemiau F) monetą jei nerealu gauti geresnės už įkandamus pinigus. Kas geriau - koroduota ir nutrinta moneta ar skylutė kolekcijoje?


Skylute...
Domina mane rusiskos,vokiskos monetos - banknotai iki XXa.Vidurio :!:

Taip pat ivairus senoviski rakandai,pasauliniu karu ir CCCP - " palikimas "

Vartotojo avataras
seniena
 
Pranešimai: 2532
Užsiregistravo: Ket Bal 01, 2010 1:58 am
Miestas: Telsiai / Lietuva
Kolekcionuoju: Vokietija, Rusija ir ivairias senienas

Re: Stovis ir kolekcija

Standartinė dasefxas » Tre Geg 29, 2013 10:26 pm

absurdas. nusisatykite savo prioritetus ir rinkite pagal save.
Mano nuomonė - Skylute irgi uzima vietos albume, tad geriau Š stovio moneta negu jokios. O poto nuosėkliai Š stovį keisti į geresnį.
http://pirkis.lt/shop/NUMIZmaratIKA
Domina VDR(GDR), Portugalijos kolonijų monetos.
No time to explain, grab a cactus!!!
Vartotojo avataras
dasefxas
 
Pranešimai: 715
Užsiregistravo: Pen Vas 05, 2010 4:05 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: Pasaulio monetos pagal KM#. Dabar VDR, Portugalijos kolonijos

Re: Stovis ir kolekcija

Standartinė donatas123 » Tre Geg 29, 2013 11:26 pm

Aš irgi tik už tai, kad būtu jau bet kokio stovio moneta, nei jokia. Pas patį guli ten senų carinių retesnių iš principo, bet praktiškos mirusių monetų, bet žinau kad yra, kol bus galimybė geresnę įdėti vietoj tos.
Mes partizanai vyrs į vyrą,
Mes viešpačiai miškų.
Ar dainos skamba, švinas byra,
Visur mums bus ramu.
IŠ DZŪKŲ PARTIZANŲ HIMNO

http://www.kaisedarai.lt
Vartotojo avataras
donatas123
 
Pranešimai: 1620
Užsiregistravo: Pir Lap 16, 2009 7:40 pm
Miestas: Kaišiadorių raj. Žiežmariai
Kolekcionuoju: Fototechnika

Re: Stovis ir kolekcija

Standartinė Matri » Tre Geg 29, 2013 11:36 pm

O aš būsiu nepopuliarus ir pasakysiu kad geriau skylutė :) Tiesiog iš savo patirties matau, kad kai jau pasidėjau kažką tai taip ir guli nepajudinta. ir nebekreipi dėmesio.
Aš lieku prie pasakymo - Nėra nieko ilgaamžiškesnio už laikiną.
Vartotojo avataras
Matri
 
Pranešimai: 375
Užsiregistravo: Sek Kov 29, 2009 4:52 pm
Miestas: Vilnius

Re: Stovis ir kolekcija

Standartinė bro » Ket Geg 30, 2013 3:34 am

Man geriau skylute :D , vis geriau nei moneta nenesanti jokio pasitenkinimo.

Normaliai, jeigu matai, kad yra galimybe ateityje "upgradinti", tai geriau taupyti pinigus iskart ant geresnes.

Paprastas patarima toks: Pirk geriausia, ka gali ipirkti, nes "upgradinimas" atima daug laiko, kai reikia perpardavineti prastesnio stovio monetas..
Vartotojo avataras
bro
 
Pranešimai: 855
Užsiregistravo: Ket Geg 06, 2010 6:27 am

Re: Stovis ir kolekcija

Standartinė Satas » Ket Geg 30, 2013 8:42 am

Geriau bet kokia moneta nei skylutė. Pirma prasto stovio monetos ir taip ateina savaime - dovanos, kaip priedas prie pirkinio ir pan. Tad kam jas ignuoruot jei neturi geresnio pakaitalo? Dėl pirkimo irgi nesu kategoriškas - nesakau masiškai pirkti pagal metus prasto stovio monetas, bet jei apskritai neturi kažkurio nominalo ar rūšies monetos nusipirkti prasto stovio monetą, kuri tiek ir tekainuoja - jokios tragedijos. Tuo labiau jei pirkti labai gero stovio financai nieko nežada, o moneta iš tavo tematikos.
Satas
 
Pranešimai: 129
Užsiregistravo: Pir Vas 27, 2012 8:31 pm

Re: Stovis ir kolekcija

Standartinė SarasM » Ket Geg 30, 2013 9:14 am

Aš taip pat už skylę. Iš patirties- kažkada rinkau viską ir visaip, dar ir po šiai dienai kolekcijoje yra tokių "gėrybių" pridėta, kad atsivertus albumo lapą pirmiausiai dėmesį atkreipia būtent ta prasto stovio moneta. Ir, žinoma, iškart sunervina, nes šiaip jau kokybę mėgstu.Skaudžiausia, kad kai kuriais atvejais per rankas perleidau jau ir kur kas geresnę monetą, bet kur ten sužiūrėsi visas, kur ir kokia guli padėta. Esant skylei ir dedant tik gražias, tai išvengiama.. Paskutinius keletą metų, tų monetų, kurių yra galimybė gauti (nekreipiant dėmesio į pinigus) žemesnių nei VF vengiu. Išimtis yra sakykime vienetinės monetos, kurios gyvenime arba papuola kartą arba ne.. Kaip pvz., galiu pateikti satyrinį trečioką 66m. Jų buvo pagamintas arba vienas, arba du štampai, monetos net nuotrauką surasti sunku. Ją aš turiu, tiesa, nudilę metai, kas mane labai nedžiugina ir kelia labai daug klausimų, bet palyginus kalimą, keletą detalių ir net sulyginus su kita 1566m. moneta pasidarė aišku, kad tai tikrai 66m. trečiokėlis. Ar gausiu kada nors kitą tokią šansų mažai. O bet gal tačiau..
Geriau viena graži ir vertinga moneta, nei pilna "lavonų" kolekcija..
Monetų parduotuvė
perkame ir parduodame monetas - 861287899
Vartotojo avataras
SarasM
 
Pranešimai: 5145
Užsiregistravo: Tre Spa 01, 2008 8:26 pm
Miestas: Kaunas
Kolekcionuoju: Lietuvos banknotus, atvirukus su Marijampole

Re: Stovis ir kolekcija

Standartinė Andriulis » Ket Geg 30, 2013 9:59 am

iš tiesų ir aš už kolekcinio stovio monetas kolekcijoje. Tiesa, "kolekcinio stovio" ribą kiekvienas nusistato pats sau. Pats klausimas man kilo dėl 1685 m. alavinio angliško puspensio (vienos pirmųjų bimetalinių monetų). Man viena pakliuvo iš Anglijos pirktame lote, visiškai žuvusi, nors ir skaitoma. Net ir tokiame stovyje ją įmanoma parduoti už 60-70 svarų. Man ir klausimas - kas mokės kelis šimtus litų tam, kad uždarytų skylutę žuvusia moneta, nors ir reta?
Vartotojo avataras
Andriulis
 
Pranešimai: 1519
Užsiregistravo: Pen Spa 17, 2008 3:07 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: Didžiosios Britanijos, kolonijų ir dominijų monetos iki 1971

Re: Stovis ir kolekcija

Standartinė donatas123 » Ket Geg 30, 2013 11:49 am

Čia vėlgi viskas atsiremia į tai, kas kaip suprantą tą kolekciją. Vieni renka sertifikuotas monetas, kitiems tų plastmasės gabaliukų su popieriumi nereikia. Vini renka tik UNC ir panašios būklės, kiti apyvartines monetas.
Jei galėčiau sau leisti iškart pirkti geros būklės monetas ir banknotus tą ir daryčiau, deja, nors renku jau palyginti nemažai metų, to padaryti negaliu, laukiu nuo algos iki algos, kad susimokėčiau už eilinius aukcionus laimėtus, ir džiaugiuosi bet kokios būklės monetomis ar banknotais, kuriuos gaunu į kolekciją, jei tokių dar neturiu.
Mes partizanai vyrs į vyrą,
Mes viešpačiai miškų.
Ar dainos skamba, švinas byra,
Visur mums bus ramu.
IŠ DZŪKŲ PARTIZANŲ HIMNO

http://www.kaisedarai.lt
Vartotojo avataras
donatas123
 
Pranešimai: 1620
Užsiregistravo: Pir Lap 16, 2009 7:40 pm
Miestas: Kaišiadorių raj. Žiežmariai
Kolekcionuoju: Fototechnika

Kitas

Grįžti į Viskas apie monetas

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Bing [Bot], Google [Bot], sabb