Kolekcija ir estetika

Nori paklausti ar kažką sužinoti? Viską, kas susiję su monetomis galite rašyti čia.

Kolekcija ir estetika

Standartinė Andriulis » Šeš Vas 07, 2015 1:40 pm

Norėčiau išgirsti kolegų nuomones šia tema. Kaip elgiatės, jei moneta estetiškai labai nepatinka, bet kolekcine prasme reikalinga?
Pastaruoju metu ši tema man labai aktuali Kanados monetose. Tiesiog siaubingas portretas, bet kaip palikti tuščią vietą?..
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
Andriulis
 
Pranešimai: 1519
Užsiregistravo: Pen Spa 17, 2008 3:07 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: Didžiosios Britanijos, kolonijų ir dominijų monetos iki 1971

Re: Kolekcija ir estetika

Standartinė Anubis » Šeš Vas 07, 2015 2:33 pm

Tada klausimą reikia sau užduoti taip:
O ką aš renku?
Ar Kanados (na čia supaprastintai, nes variantai gali būtų ir britų kolonijos, ir Viktorijos portretai, ir dar daug kas) monetas, ar gražius metalinius skritulėlius?

Jeigu visame kame stengtis įžiūrėti šviesiąją pusę ;) tai grožis šalia negražių pavyzdžių dar išryškėja ;)
Anubis
 
Pranešimai: 1008
Užsiregistravo: Tre Sau 15, 2014 1:38 pm

Re: Kolekcija ir estetika

Standartinė Andriulis » Šeš Vas 07, 2015 3:25 pm

Neblogas pozityvo užtaisas. Aš irgi laikausi panašios nuomonės. Bet visgi - juk renkame tai, kas artima širdžiai. Ir estetinė sudedamoji tame nemaža. O čia tokia pabaisa...
Vartotojo avataras
Andriulis
 
Pranešimai: 1519
Užsiregistravo: Pen Spa 17, 2008 3:07 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: Didžiosios Britanijos, kolonijų ir dominijų monetos iki 1971

Re: Kolekcija ir estetika

Standartinė Tenho » Šeš Vas 07, 2015 3:27 pm

Anubis rašė:Tada klausimą reikia sau užduoti taip:
O ką aš renku?
Ar Kanados (na čia supaprastintai, nes variantai gali būtų ir britų kolonijos, ir Viktorijos portretai, ir dar daug kas) monetas, ar gražius metalinius skritulėlius?

Jeigu visame kame stengtis įžiūrėti šviesiąją pusę ;) tai grožis šalia negražių pavyzdžių dar išryškėja ;)


Mazai cia rasau, bet na kai kurie nusisnekejimai tai...Kiekviena diena siame forume suzinai kazka naujo. Dabar zinosiu, kad puikiai issilaikusios, mint state monetos tera grazus metaliniai skrituleliai, o ne monetos. Pradedi kaip numizmatas, paskui suzinai kad viso labo esi skrituleliu kolekcininkas. Idomu kas seka po to?

Autoriui: Zinosi, kad turi, bet busi nepatenkintas :D . Bent jau man taip yra. Buna is nuotrauku gerai atrodo, o kai gauni ir pamatai gyvai, tai..Tada laikai iki kol gausi geresne. Pats neperku bet ko tik tam, kad uzkist skyle.
Tenho
 
Pranešimai: 63
Užsiregistravo: Šeš Vas 04, 2012 12:32 pm

Re: Kolekcija ir estetika

Standartinė Anubis » Šeš Vas 07, 2015 4:35 pm

Tai gal ir toliau mažiau rašyk, o daugiau skaityk. Bent kol suprasi kas rašoma.

Klausimas buvo ne apie monetos stovį, o apie dizainą.
Andriuliui nepatinka toks Viktorijos portretas ir, jo nuomone, jis netgi vizualiai kenktų greta esančioms gražesnėms (ne stoviu, o skulptoriaus darbu) monetoms.

Į ką mano atsakymas buvo, kad ir reikia įvertinti ką renki ir nori surinkti: ar tam tikro laikotarpio ar teritorijos monetas, tada ką ten leido, tą renki, ar tik gražius Viktorijos portretus.

O mokant vertinti tik mint state skriaudžiate save, nes nemokate įvertinti ikimašininės kalybos monetų - jos itin retai būna mint - grožio. Džiaugiuosi už jus, jei galite sau leisti kolekcionuoti išskirtinai UNC antiką, XIV-XVI a. Britaniją ar talerius ar kitas panašias temas.
Anubis
 
Pranešimai: 1008
Užsiregistravo: Tre Sau 15, 2014 1:38 pm

Re: Kolekcija ir estetika

Standartinė bro » Šeš Vas 07, 2015 5:06 pm

Kalbant apie butent sios monetos dizaina, tai jis nepasikeis ir po 100 metu. Mano nuomone, jeigu renkama kolekcija pagal metus, tai galima pasiaukoti ir priglausti nepatinkancia moneta, nes skyle vistiek prasciau atrodo uz moneta. Jeigu renkama pagal dizainus tam tikru laikotarpiu, tada be abejo reiktu neskubeti ir pasieskoti tinkamesnio varianto. Pigiausiai numizmatui atseina is kart gera moneta nusipirkt negu pirkt prastas ir paskiau "upgreidint".
Vartotojo avataras
bro
 
Pranešimai: 855
Užsiregistravo: Ket Geg 06, 2010 6:27 am

Re: Kolekcija ir estetika

Standartinė Andriulis » Šeš Vas 07, 2015 5:51 pm

Vienareikšmiškai mano klausimas buvo apie dizainą, o ne apie monetos stovį. Klausimas: "mint state" ar "mačiusios gyvenimo" taip pat legitimus, bet sau į jį aš jau gerokai seniau atsakęs.
Vartotojo avataras
Andriulis
 
Pranešimai: 1519
Užsiregistravo: Pen Spa 17, 2008 3:07 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: Didžiosios Britanijos, kolonijų ir dominijų monetos iki 1971


Grįžti į Viskas apie monetas

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Bing [Bot], Google [Bot]