LIETUVOS BANKO APKLAUSA

Senų pomegio forumo temų archyvas

Re: LIETUVOS BANKO APKLAUSA

Standartinė Anubis » Šeš Kov 05, 2016 8:35 pm

sirius rašė:Citata - “ .... bus siekiama paskatinti gyventojų, ypač moksleivių, jaunimo, susidomėjimą monetų kolekcionavimu...“.... Jei tikrai toks tikslas, o ne pasidaryti biznį, tada monetos turi būti lengvai gaunamos apyvartoje, didelių tiražų, didesnių, negu kurortai. Ar daug kam pavyko juos gauti iš apyvartos? Lengviau gauti grąžos proginius vokiškus, prancūziškus 2€ , negu tada 2 litus, ar net VEKS‘ą.Absoliuti dauguma Lietuvos gyventojų net nežino,kad buvo tokie 2 litai... Tai koks moksleivis „užsikabins“ už numizmatikos kokiam nors Rokiškyje, jei progines monetas platina tik Vilniuje ir Kaune su dideliu antkainiu (5€ Nepriklausomybei), o realiai jas pačiupinėti, gauti grąžos nėra galimybių?


Apyvartoje nebus. Jeigu bus "nestandartinis" nominalas. O vienintelio įmanomo standartinio - 2 EUR - tiražas irgi būtų apibrėžtas, proporcingai Lietuvos pinigų masei. Nors tiek Ačiū, tiek vėliavą grąžos gauti galima.
Anubis
 
Pranešimai: 781
Užsiregistravo: Tre Sau 15, 2014 1:38 pm

Re: LIETUVOS BANKO APKLAUSA

Standartinė mctr » Šeš Kov 05, 2016 9:09 pm

kodel? Lietuvoje apyvartoje galetu buti ir nestandartinio nominalo monetu, su salyga jei jos i ja paleidziamos butu uz nominala ir dideliu tirazu. pvz. Portugalijoje ar Nyderlanduose retkarciai galima gaut.. 1.5€ ar 5€
mctr
 
Pranešimai: 634
Užsiregistravo: Ket Bal 08, 2010 2:49 pm

Re: LIETUVOS BANKO APKLAUSA

Standartinė Gallija » Šeš Kov 05, 2016 9:21 pm

1. Programa „Lietuviškos šventės“. Monetos galėtų būti skirtos Kaziuko mugei (Vilnius), Jūros šventei (Klaipėda), Hanza dienoms (Kaunas), Sartų žirgų lenktynėms, Stintų šventei, Žagarės vyšnių festivaliui ir kt.
2. Programa „Jie mus saugo“. Monetos galėtų būti skirtos Lietuvos kariuomenei, policijai, gaisrininkams, kt.
3. Programa „Iš Lietuvos technikos istorijos“. Monetos galėtų būti skirtos Lietuvos švyturiams, malūnams, tiltams, geležinkeliams, aviacijai.
4. Programa „Lietuvių mitologija“. Monetos galėtų būti skirtos seniesiems lietuvių dievams ir deivėms (pvz., Perkūnui, Gabijai), kitoms mitinėms būtybėms (laumėms, aitvarams).
5. Programa „Etnografiniai Lietuvos regionai“. Monetos galėtų būti skirtos Aukštaitijai, Žemaitijai, Dzūkijai, Suvalkijai ir Mažajai Lietuvai.
6. Programa „Lietuvos apskritys“. Kiekvienai iš 10 apskričių galėtų būti skirta po vieną monetą.
7. Programa „Kulinarinis Lietuvos paveldas“. Monetos galėtų būti skirtos lietuviškam varškės sūriui, skilandžiui, kastiniui, medui, midui, šakočiui ir pan.
8. Programa „Vaikystės pasakos“. Monetos galėtų būti skirtos tiek lietuviškoms, tiek Lietuvoje mėgstamoms pasakoms (pvz., Brolių Grimų pasakoms).
9. Programa „Pasaulio šalys“. Monetų temos: šiaurė, pietūs, rytai, vakarai.
10. Programa, skirta sportui. Monetos galėtų būti skirtos tiek individualioms, tiek komandinėms sporto šakoms, taip pat komandoms, svarbiems sporto įvykiams.
11. Programa „Gyvenimas kaip šventė“. Monetos galėtų būti skirtos asmeninėms ir šeimos šventėms (pvz., kūdikio gimimui, krikštynoms, vestuvėms ir kt.).
12. Programa „Sėkmės monetos“. Monetos galėtų būti skirtos laimės, meilės, sveikatos, pinigų temoms.

Labai norėčiau pasidžiaugti, kad anketa buvo parengta skaitant šį forumą ir, matyt, kad LB stengiasi parinkti temas, kurios bus įdomios kolekcininkams, paprastiems žmonėms, Lietuvoje ir užsienyje. Nuo mūsų priklauso kokias monetas gausime. Tuo džiaugiuosi, pati prabalsavau ir paprašiau draugų prabalsuoti. Esu be galo laiminga ir dėkinga, kad šventės Nr. 1 saraše. :)
Kitas momentas - naujų monetų rinkodara. Nepirkau 5 EUR monetų už 9 EUR, o mano draugai net nežino, kad aplamai jos yra. Vat štai jums ir 5 EUR monetų rinkodara. Matome, kad LB stengiasi parinkti temas, valioooo ir labai norėtųsi palinkėti pasirinkti ir tinkamą rinkodarą naujoms monetoms. Prielaida - šios temos ne 2 EUR monetoms, su joms viskas būtų liuks. Gavau abidvi monetas iš apyvartos.
Vartotojo avataras
Gallija
 
Pranešimai: 283
Užsiregistravo: Pen Rgs 26, 2014 8:16 pm
Miestas: Vilnius

Ankstesnis

Grįžti į Archyvas

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Bing [Bot], Google [Bot]