metalo detektoriai

Vieta diskusijoms apie viską, kas nesusiję su kolekcionavimu

metalo detektoriai

Standartinė Exes » Ket Kov 01, 2012 2:03 am

gal kas is cia esanciu turi ir naudoja metalo detektoriu? kilo mintis nusipirkti megejiska/nebrangu metalo detektoriu (aki traukia GARRETT ACE 250) bet kyla dvejones del to ar sis daiktas atsipirks... noreciau suzinot is zmoniu uzsiemanciu pajieskomis ar verta prasidet su sia veikla, kadangi esu dar moksleivis, nors sis metalo detektorius salyginai nera labai brangus, visgi neblogai patustintu pinigine... Ps esu is vilniaus, pajieskomis galvoju uzsiimineti tik siame mieste, prie ezeru ir gamtoje (nesiruosiu jiekoti antikvariniu daiktu, tik monetu ir papuosalu).
Exes
 
Pranešimai: 24
Užsiregistravo: Sek Sau 23, 2011 2:37 am

Re: metalo detektoriai

Standartinė Polia » Ket Kov 01, 2012 12:46 pm

Žiūrint kokią mintį sudedi į žodžius "atsipirks". Finansiškai - tikrai ne, jeigu laikysiesi visų įstatymų (o tai privalu), pasinagrinėk http://kvr.kpd.lt/heritage/ kur draudžiama yra kasinėti. Rastos monetos dažnai būna "užmuštos", t.y. rūgšti žemė, kastuvas ir nemokėjimas plauti jų vertę dažnai paverčia niekais. Na, nebent nesi skurpulingas ir tavo kolekcijai svarbu ne kokybė, o geros emocijos.
Geros emocijos, išgirdus signalą, azartas kasant ir nuostaba pamačius ką radai - neįkanojama. O kur dar savaitgaliai gryname ore, o ne prie kompo... Ar tai įeina į atsipirkimą?
Turiu tavo minimą MD. Man, vasarą žaidimui su vaikais gamtoje - pilnai pakanka. Finansine prasme tikrai nesitikiu atsipirkimo (nebent kada aptiktume lobį) :D
Geriau pasiskaitinėk kolegų iš http://www.kablys.com mintis (yra ten "skyrelis žaliems", man davęs daug naudos). Tiesa, ten ir MD pigiau nei krautuvėje gali rasti, o gal ir kolegų, kurie pasiimtų į "paieškas", kad galėtum įvertinti ar tau šis užsiėmimas patiks.
... palik vietos stebuklui...Paveikslėlis
Vartotojo avataras
Polia
 
Pranešimai: 143
Užsiregistravo: Ant Kov 29, 2011 5:48 pm
Miestas: Kretinga

Re: metalo detektoriai

Standartinė donatas123 » Ket Kov 01, 2012 1:39 pm

Atsipirkimas galimas tik tuo atveju, jeigu važiuosi kasti grynai juodo metalo laužo. Tokiu atveju jį priduodant - atsipirktu.

Pats šiuo metu gaminuosi antrą savadarbį detektorių: Terminator "Trio". Dvitonis, su gera diskriminacija. Prieš tai turiu pasidaręs Clone PI avr. Supratau, kad pirkti detektorių tikrai neapsimoka, nebent kainuojantį ne vieną tūkstantį litų, o pigesnius variantus atitinkančius charakteristikos nesudėtingai gali ir pats susirinkti.

P.S. Heritage nurodyta, tiks istorijos paveldo objektai, tačiau draudžiama kasinėti ir visose gamtiniuose draustiniuose, saugomusoe parkuose, kitose saugomuose teritorijose.
Taip pat realiai tu privalai turėti raštišką teritorijos savininko leidimą kasti. O kadangi valstybė šiuo atžvilgiu jų neišduoda, tai legaliai kasinėti valstybinėje žemėje irgi negali. Tad gali kasinėti savo nuosavoje žemėje, arba kito savininko žemėje, kuris tau davė tam leidimą raštišką.
Mes partizanai vyrs į vyrą,
Mes viešpačiai miškų.
Ar dainos skamba, švinas byra,
Visur mums bus ramu.
IŠ DZŪKŲ PARTIZANŲ HIMNO

http://www.kaisedarai.lt
Vartotojo avataras
donatas123
 
Pranešimai: 1620
Užsiregistravo: Pir Lap 16, 2009 7:40 pm
Miestas: Kaišiadorių raj. Žiežmariai
Kolekcionuoju: Fototechnika

Re: metalo detektoriai

Standartinė Grafuks » Ket Kov 01, 2012 4:26 pm

Pats nesenei nusipirkau ace 250 PRO, ir tikrai zinau kad man jis atsipirks, bet ne finansiskai- na nebent iskastum sidabrines monetas, buna pasitaiko. Bet pries perkant siulyciau rimtai pasidometi, dar ne sezonas laiko turi. Ira kiti forumai kur zmones butent apie MD diskutuoja.
Dabar prie saves neturiu bet jei noresi galesiu duoti PM nuoroda i youtube su mokomaje medziaga.
P.S nesiulyciau apsistoti vien tik vilniaus rajonu. Ir pradzioje jai rastum galimybe pasivaiksciok su patyrusiu ieskotoju.
As ne kolekcionierius- esu rinkejas (kai "uzaugsiu" busiu kolekcionierius :D )
Vartotojo avataras
Grafuks
 
Pranešimai: 96
Užsiregistravo: Ket Sau 20, 2011 10:46 pm
Miestas: Vilnius

Re: metalo detektoriai

Standartinė mindog » Pen Kov 02, 2012 11:56 am

donatas123 rašė:Atsipirkimas galimas tik tuo atveju, jeigu važiuosi kasti grynai juodo metalo laužo. Tokiu atveju jį priduodant - atsipirktu.

Pats šiuo metu gaminuosi antrą savadarbį detektorių: Terminator "Trio". Dvitonis, su gera diskriminacija. Prieš tai turiu pasidaręs Clone PI avr. Supratau, kad pirkti detektorių tikrai neapsimoka, nebent kainuojantį ne vieną tūkstantį litų, o pigesnius variantus atitinkančius charakteristikos nesudėtingai gali ir pats susirinkti.

P.S. Heritage nurodyta, tiks istorijos paveldo objektai, tačiau draudžiama kasinėti ir visose gamtiniuose draustiniuose, saugomusoe parkuose, kitose saugomuose teritorijose.
Taip pat realiai tu privalai turėti raštišką teritorijos savininko leidimą kasti. O kadangi valstybė šiuo atžvilgiu jų neišduoda, tai legaliai kasinėti valstybinėje žemėje irgi negali. Tad gali kasinėti savo nuosavoje žemėje, arba kito savininko žemėje, kuris tau davė tam leidimą raštišką.



Kokia savikaina gavos Clone PI detektoriaus?
mindog
 
Pranešimai: 130
Užsiregistravo: Pir Rgp 02, 2010 9:57 am
Miestas: Kaunas
Kolekcionuoju: Baltijos, Skandinavijos šalys

Re: metalo detektoriai

Standartinė donatas123 » Pen Kov 02, 2012 12:22 pm

Visiškai nieko neturint, tai iki 150 Lt, bet realiai mažiau, nes aš buvau vieną sikį procesorių sudeginęs, blogai įlitavęs.
Mes partizanai vyrs į vyrą,
Mes viešpačiai miškų.
Ar dainos skamba, švinas byra,
Visur mums bus ramu.
IŠ DZŪKŲ PARTIZANŲ HIMNO

http://www.kaisedarai.lt
Vartotojo avataras
donatas123
 
Pranešimai: 1620
Užsiregistravo: Pir Lap 16, 2009 7:40 pm
Miestas: Kaišiadorių raj. Žiežmariai
Kolekcionuoju: Fototechnika

Re: metalo detektoriai

Standartinė Grafuks » Pen Kov 02, 2012 1:06 pm

As irgi turejau minty pasigaminti MD savo rankomis, bet supratau kad siektiek ziniu truksta :( Donatai norejau paklausti Terminator trio, ar jis turi "pinpoint" funkcija, ir kaip su grunto balansu? Ir ar imanoma jam pagaminti/pritaikyti DD tipo rite?

P.S Maciau foto tavo Clone Pl - saunuolis (clap). Jai reikes pagaminti kazkokiu plastikiniu detaliu (dezutes procesoriui, atramos alkunei) tai kreipkis. As seip pats pasigaminau rites apsaugas, ne ka blogesnes nei orginalios, o kai kuriais niuansais net geresnes.
As ne kolekcionierius- esu rinkejas (kai "uzaugsiu" busiu kolekcionierius :D )
Vartotojo avataras
Grafuks
 
Pranešimai: 96
Užsiregistravo: Ket Sau 20, 2011 10:46 pm
Miestas: Vilnius

Re: metalo detektoriai

Standartinė grazvydas » Šeš Lie 14, 2012 12:50 am

Exes rašė:gal kas is cia esanciu turi ir naudoja metalo detektoriu? kilo mintis nusipirkti megejiska/nebrangu metalo detektoriu (aki traukia GARRETT ACE 250) bet kyla dvejones del to ar sis daiktas atsipirks... noreciau suzinot is zmoniu uzsiemanciu pajieskomis ar verta prasidet su sia veikla, kadan :D gi esu dar moksleivis, nors sis metalo detektorius salyginai nera labai brangus, visgi neblogai patustintu pinigine... Ps esu is vilniaus, pajieskomis galvoju uzsiimineti tik siame mieste, prie ezeru ir gamtoje (nesiruosiu jiekoti antikvariniu daiktu, tik monetu ir papuosalu).

Turiu toki jai ka. Del atsipirkimo tai ziurint kokia prasme. Jai laiko praleidimo gryname ore tai taip, jai ieskant monetu reiks igauti patirties. Nes nustatymu jis turi nemazai. PVZ jai nustarysi ant auksines monetos tai zinok, kad auksini zieda tikrai nerasi. Jai nustatysi, kad rastum ir AU zieda tai ir galesi iskasti 1kg aliuminio :D . Jai nusistatysi spalvotam metalui gali iskasti ir didele kruva pelenu (turnbrown) , bent man taip nutiko. O kai ji ivaldysi tai visai ir idomu pakasinet, nepastebi kaip ir visa diena praeina...
Domina monetos kuriuose pavaizduota avinai, avys. Lauksiu pasiūlymų į PM.
Vartotojo avataras
grazvydas
 
Pranešimai: 576
Užsiregistravo: Ant Lap 08, 2011 1:16 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: viso pasaulio bent po viena moneta

Re: metalo detektoriai

Standartinė bro » Šeš Lie 14, 2012 1:18 am

Mano bendradarbis uzsiima metalo detektoriais. Turi juos 2. Viena pirko uz ~$1000 skirtas detektoriauti tik sausumoje. Kitas siek tiek brangesnis, sake, mokejo $1500. Su juo galima detektoriauti ir vandenyje.
Kadangi zino, kad as domiuosi monetomis, atnesa visalaik parodyti, ka per savaitgali pridektoriavo. Dazniausiai randa smulkiu sidabriniu monetu, kuriu verte nuo $1 iki $5 arba centu, kuriu verte nuo 2ct iki dolerio. Vis del to, kartais randa ir brangesniu dalykeliu. Pries kelias savaites tas pats bendradarbis buvo atneses parodyti rasta zieda, per puse 18k aukso ir per puse platinos (patvirtinta juvelyro). Svoris 19 gramu. Tai toks ziedukas vien metalo svoriu praktiskai atperka viena metalo detektoriu ;) O nutrukusiu grandineliu, sidabriniu zieduku pas ji irgi nemazai, nes detektoriauja dazniausiai papludymiuose vakarais, kai mazai zmoniu ir daug pamestu daiktu ;) Arba buvo rades apie 100 gramu .925 sidarbo grandinele.
Bet ne viskas taip lengva, nes kaip pasakojo, kartais po papludymi sniurineja apie 10-15 detektoristu. Taigi, kuris pirmesnis, to ir laime! ;)
Vartotojo avataras
bro
 
Pranešimai: 855
Užsiregistravo: Ket Geg 06, 2010 6:27 am

Re: metalo detektoriai

Standartinė TadasM » Šeš Lie 14, 2012 9:28 am

Bent man labiausiai patikes yra Tesoro Cibola :roll: Kainuoja nedaug, paprastas, labai gera diskriminacija, greitas, lengvas ir lenkia daugeli daug brangesniu aparatu ;)
Vartotojo avataras
TadasM
 
Pranešimai: 504
Užsiregistravo: Sek Spa 10, 2010 9:21 pm
Miestas: Vilnius

Kitas

Grįžti į Apie viską

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Bing [Bot], Google [Bot], R1