Kodėl aš kolekcionuoju monetas?

Vieta diskusijoms apie viską, kas nesusiję su kolekcionavimu

Kodėl aš kolekcionuoju monetas?

Standartinė nomisma » Sek Vas 16, 2014 1:02 am

Labai įdomu būtų išgirsti iš forumiečių, apie tai kodėl kolekcionuojamos monetos. :-)
Vartotojo avataras
nomisma
 
Pranešimai: 165
Užsiregistravo: Šeš Vas 25, 2012 3:18 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: Carinės Rusijos ir Lietuvos tarpukario monetas

Re: Kodėl aš kolekcionuoju monetas?

Standartinė Andriulis » Sek Vas 16, 2014 2:38 pm

Man monetos - pagalbinė priemonė. Iš esmės laikausi tos pačios senosios numizmatikos krypties, kai numizmatika buvo apibrėžiama kaip pagalbinė istorijos disciplina. Aš kolekcionuoju Didžiosios Britanijos, jos kolonijų bei dominijų monetas.
Pvz. monetėlė, esanti mano profilyje (1953 m. fartingas) - viena paprasčiausiai gaunamų britų monetų. Tačiau mano požiūriu ji labai įdomi: legendoje yra kryželis, kurio nebuvo kitų valdovų monetose - tai reiškia aiškią Elizabeth II deklaraciją bei priminimą, kad karalienė yra ir anglikonų bažnyčios galva ir nori būti valdove ne tik valdyme, kur jos reikšmė daugiau reprezentacinė, bet ir dvasiniame savo pavaldinių gyvenime. Reverse - paukštelis karietaitė. Oficiali versija - mažiausias paukštis ir mažiausia moneta. Bėda tame, kad karietaitė nėra mažiausias paukštis - yra dar dvi mažesnės rūšys, bet nelabai dažnos. Taigi, akivaizdu, jog dizainieriai pažiūrėjo į užduotį ne formaliai, o taip, kad būtų aiškios asociacijos paprastiems piliečiams.
Būtent tai man ir įdomu monetose, o ne kiek akuotų varpose ant kapeikų...
Vartotojo avataras
Andriulis
 
Pranešimai: 1519
Užsiregistravo: Pen Spa 17, 2008 3:07 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: Didžiosios Britanijos, kolonijų ir dominijų monetos iki 1971

Re: Kodėl aš kolekcionuoju monetas?

Standartinė Anubis » Sek Vas 16, 2014 4:38 pm

Tikslumo dėliai - ne karietaitė, o karetaitė.
O kryželis, įdomu, atsirado po to, kai iš legendų išnyko FID.DEF. ar aknsčiau?
Anubis
 
Pranešimai: 1008
Užsiregistravo: Tre Sau 15, 2014 1:38 pm

Re: Kodėl aš kolekcionuoju monetas?

Standartinė bro » Sek Vas 16, 2014 7:41 pm

Aš taip pat kolekcionuoju iš esmės vien dėl istorijos. Pačių monetų ir jų kalimo laikotarpio istorijos. Įpatingai mane domina pirmo, antro pasaulinio karo laikotarpis, politiniai veikėjai ir įvykiai. Būtent dėl to pradėjau savo tarpukario lietuviškų monetų kolekciją. Nors domiuosi to laikotarpio Europos ir pasaulio istorija, bet apsiribojau tik lietuviškomis monetomis, kadangi kitų šalių paprasčiausiai nedomina. Taigi aš gana siauro spektro kolekcionierius.
Nors lietuviškos tarpukario monetos nėra kažkokių įspūdingų dizainų, tuo požiūriu jos ganėtinai nuobodžios (ypatingai 1925), bet istorija slypinti už šių monetų tikrai daro didelį įspūdį ir priverčia susimąstyti kas būtų jeigu istorija būtų pasisukusi kita linkme.
Vartotojo avataras
bro
 
Pranešimai: 855
Užsiregistravo: Ket Geg 06, 2010 6:27 am

Re: Kodėl aš kolekcionuoju monetas?

Standartinė Andriulis » Sek Vas 16, 2014 10:37 pm

Anubis rašė:Tikslumo dėliai - ne karietaitė, o karetaitė.
O kryželis, įdomu, atsirado po to, kai iš legendų išnyko FID.DEF. ar aknsčiau?


dėkui už pataisymą dėl karetaitės.
O kryželis buvo kartu su FD. Fidei defender yra ir dabar, niekas to neatšaukinėjo (kiek man žinoma, FD neturėjo tik 1848-1849 m. florinas, dėl ko ir buvo pramintas "bedieviškuoju" bei atšauktas iš apyvartos). Ten yra kitas momentėlis - fartingo reverse iki 1936 m. buvo sėdinti Britanija su skydu ir tridančiu. Ir būtent ant skydo buvo Anglijos kryžius. Tuo tarpu 1937 m. pakeitus fartingo dizainą kryžiaus nebeliko niekur ir sugrįžo jis tik 1953 m. fartingo legendoje.
Vartotojo avataras
Andriulis
 
Pranešimai: 1519
Užsiregistravo: Pen Spa 17, 2008 3:07 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: Didžiosios Britanijos, kolonijų ir dominijų monetos iki 1971


Grįžti į Apie viską

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Google [Bot]