Paveikslas su Lietuvos tarpukario monetų kopijom

Viskas apie tarpukario Lietuvos monetas

Re: Paveikslas su Lietuvos tarpukario monetų kopijom

Standartinė Andriulis » Ket Geg 29, 2014 5:16 pm

Markai, nieko neįžeidžiant - paskutiniame pasisakyme gavosi mišrainė. Pabandysiu paaiškinti kodėl taip manau:
1. Moneta ar banknotas kaip galiojanti valiuta (ta, kuria man siūlote atsiskaityti). Tuomet ji privalo būti išleista tikrojo emitento, nes ji yra atsiskaitymo priemonė. Suvenyru neatsiskaitysi.
2. Moneta ar banknotas kaip istorijos dalis (apie kurią kalbu aš). Ji tampa tokia tada, jei buvo naudota per istoriją. Net jei tas naudojimas buvo tiesiog pasidėti ant stalo kaip valdovo dovaną (piedfort) arba ji buvo padirbta bei paleista į apyvartą (to meto padirbiniai). Būtent tai ir yra numizmatikos objektas klasikine prasme.
3. Moneta ar banknotas kaip hobio objektas. Tada ji gali būti spalvota, plastikinė ar kanapės lapo formos. Tikra ar netikra. Svarbu, kad patenkintų kolekcionierių lūkesčius.,, Žmonės renka, nes jiems gražu, bet jie to nestudijuoja.

Manau tas tris kategorijas atskyrus galima aiškiai pasakyti ką kolekcionuojame ir susivokti apie ką diskutuojame.
Vartotojo avataras
Andriulis
 
Pranešimai: 1519
Užsiregistravo: Pen Spa 17, 2008 3:07 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: Didžiosios Britanijos, kolonijų ir dominijų monetos iki 1971

Re: Paveikslas su Lietuvos tarpukario monetų kopijom

Standartinė kestas » Ket Geg 29, 2014 5:47 pm

Andriulis rašė:O jei be istorijos - koks tuomet skirtumas, ar moneta nukaldinta XX a. pr., ar dabar pagaminta Kinijoje? Juk piešinukas tas pats, metalas irgi, tik nėra istorijos sudedamosios...

labai viskas cia susimale, dar gryztant prie sito klausimo, jis manau turejo but adresuotas jums . Ziurint is jusu poziciju, viskas tampa istorijos dalim( ir tai faktas), tai kodel jus pats nerenkat kopiju, juk jos su laiku irgi taps musu istorijos dalim, galima bus uz 30 metu vaikams pasakot ir demonstruot kaip kokie Baltarusai ar Kinieciai padirbinejo Lietuviskas monetas.
bet jus ju nerenkat, nes moneta yra kaip jus pats sutinkat, tik Valstybes uzsakymu nukaldinta moneta, jei ne tai tik metalo gabaliukas:) ir jokie kinietiski blizguciai nors ir suristi su musu istorija, neturi isliekamosios ir numizmatines vertes.
tas pats ir su aptarinejamu paveiksleliu, jis yra ne oficialus leidinys, pagamintas ne monetu kalykloj, ir uztai kaip jau minejau neturi numizmatines vertes.
Istorine gal, bet abejoju kad numizmatas uz jy moketu 100$. tokia suma gal galetu sumoket zmogus kuris, renka monetu namu(jei nesumaisiau pavadinimo ) medalius:)
ieskau
Lietuvos monetu kaldinimo klaidu, ir broku.
mano mainai
viewtopic.php?f=29&t=9654
Vartotojo avataras
kestas
 
Pranešimai: 283
Užsiregistravo: Pir Lap 08, 2010 7:20 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: domina Rusija iki 1991m

Re: Paveikslas su Lietuvos tarpukario monetų kopijom

Standartinė Andriulis » Ket Geg 29, 2014 8:54 pm

Kęstai, žvilgtelėkite į mano avatarą. Ten aiškiai įvardinta, kad aš kolekcionuoju britų monetas iki 1971 m., t.y. manęs Sąjūdžio laikotarpis tiesiog nedomina. Lygiai taip pat nedomina ir XX a. pab. ar XXI a. pr., todėl kinietiškų kopijų man taip pat kolekcijoje nereikia.
Visgi, jei kas pasiūlytų XVIII a. monetos XVIII a. gamintą kopiją ir aš sugebėčiau tai identifikuoti (nors tikriausiai dar pritrūktų žinių), būtinai įsidėčiau ją į kolekciją. Pvz. prieš kelis metus buvo rastas lobis iš 40 vnt. XIX a. padirbtų šilingų. Vienas numizmatas tą lobį nupirko ir ėmėsi tyrinėti. Jis ieškojo visų to laikotarpio toje apylinkėje dirbusių juvelyrų bei graverių darbų ir lygino smulkiausias detales. Kiek žinau, jam pavyko identifikuoti falsifikatorių, o vėliau jau tyrinėjimai nuvedė ir pas visą gaują. Toks tai tikro numizmato vertas darbas...

O dėl istorinės sudedamosios galiu pailiustruoti savo pavyzdžiu. Prieš kelis metus man buvo kilusios abejonės dėl anglų monetų su kalyklos ženklu. Aš renku pagal tipus, Krauzė to kaip tipo neišskiria, o Spink išskiria. Ką daryti - skirti ar neskirti. Kai pažvelgiau į tai per istorijos prizmę - viskas tapo labai aišku. Būtina skirti. Juk kitose kalyklose kaldinta ne šiaip sau, o todėl, kad dėl sumažėjusios perkamosios galios I Pasaulinio karo pabaigoje padidėjo smulkių nominalų poreikis, o kalyklos pajėgumai sumažėjo. Taigi, teko užsakinėti monetas ir kitose kalyklose.
Vartotojo avataras
Andriulis
 
Pranešimai: 1519
Užsiregistravo: Pen Spa 17, 2008 3:07 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: Didžiosios Britanijos, kolonijų ir dominijų monetos iki 1971

Re: Paveikslas su Lietuvos tarpukario monetų kopijom

Standartinė -LiTAS- » Ket Geg 29, 2014 9:40 pm

Teko matyti ir čiupinėti tokį:
Paveikslėlis

Įvertintas 750 Lt, sudėtos labai gražios monetos. Bet kai dabar Šarūnas parašė, kad galimos kopijos... Net nepagalvojau žiūrėdamas apie tokį variantą (killer)
Vartotojo avataras
-LiTAS-
 
Pranešimai: 2689
Užsiregistravo: Sek Sau 08, 2012 4:19 pm
Miestas: Kaunas
Kolekcionuoju: LT, LV, EE, USA, RUS, EUR0, N0KIA

Re: Paveikslas su Lietuvos tarpukario monetų kopijom

Standartinė kestas » Pir Bir 16, 2014 11:16 am

ieskau
Lietuvos monetu kaldinimo klaidu, ir broku.
mano mainai
viewtopic.php?f=29&t=9654
Vartotojo avataras
kestas
 
Pranešimai: 283
Užsiregistravo: Pir Lap 08, 2010 7:20 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: domina Rusija iki 1991m

Re: Paveikslas su Lietuvos tarpukario monetų kopijom

Standartinė -LiTAS- » Pir Bir 16, 2014 11:54 pm

Gal kas turit pačių monetų kopijų be paveikslo? :roll:
Vartotojo avataras
-LiTAS-
 
Pranešimai: 2689
Užsiregistravo: Sek Sau 08, 2012 4:19 pm
Miestas: Kaunas
Kolekcionuoju: LT, LV, EE, USA, RUS, EUR0, N0KIA

Re: Paveikslas su Lietuvos tarpukario monetų kopijom

Standartinė Magnus DUX » Sek Bir 29, 2014 8:32 am

Magnus DUX
 
Pranešimai: 5
Užsiregistravo: Pen Kov 07, 2014 1:38 am

Ankstesnis

Grįžti į Nuo 1918 iki 1940

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Bing [Bot], Google [Bot], R1