Monetos, kainos, pirkimas...

Reikalingiausia informacija pradedantiesiems numizmatams.

Re: Monetos, kainos, pirkimas...

Standartinė severin-25 » Sek Geg 01, 2011 11:49 am

Polia rašė:... Pasitaikė savaitgaly būti Vilniuje, tad šeštadieny iš pat ryto numyniau į Taurakalnį. Na, nepasakyčiau, kad buvau ekstazėje... Tikėjausi susitikti kolekcionierių, pabendrauti... o pamačiau biznierius, varančius rimtą biznį, kur yra prekė, nustatytos kainos, kainoraščiai ir jokių derybų ar mainų... Na kažkaip neskaniai... Mano draugė iš karto pareiškė: "ne!!! daugiau monetų nekolekcionuosiu!"
Likusi viena, ilgokai vaikštinėjau, klausiausi apie ką kalbama, stebėjau veidus, mimikas. Iš tikrųjų mačiau ir tikrų kolekcionierių, kurių akys gyvos, užsidegusios, kelis pakalbinau ir nes pasirikau :)...

Perskaitęs Jūsų postą, nusprendžiau ir aš aplankyti Taurakalnį po 26 metu!!! pertraukos...
Tikrai „kažkaip neskaniai“... Numizmatu vos penktadalis, filatelistu visai nemačiau... Tiesiog papuoliau į „blusų turgų“... Beveik vienas antikvariatas... Viskas kas buvo blogesnio iš senų laikų būtent čia ir išsiplėtę... Apie koki kolekcionierių susirinkimą ar sąžiningą prekybą čia gali eiti kalba... čia vien biznierių subūrimas... Daromas biznis ir tiek. Prie mano akių iš vienos moteriškės šie „rykliai“ supirko visas praeito amžiaus pradžios Proof išpildimo sidabrinius dolerius kapsulėse po 80-90 Lt/vnt., net eile stovėjo... Iš kitos..., fašistines Vokietijos originalus ordinus, kuriu tik kopijos kainuoja virš 150 Lt/vnt., po 100 Lt/vnt. ... Ir man bandė makaronus pakabinti, nes paklausiau vieno dėl 3 rubliu sidabrines monetos kainos, tai pradėjo aiškint man kad ten uncija sidabro ir mažiau negu už 200 Lt negali parduoti, atseit čia tik sidabro kaina..., nors ten ta pati uncija kaip ir doleriuose... Tiesiog paliko man ne kokia įspūdį, bei sugadino nuotaiką... Dabar net nežinau kada aplankysiu tenai sekantį kartą...
Kad protingai išleisti pinigus, reikia turėti tik du dalykus...
Vartotojo avataras
severin-25
 
Pranešimai: 1082
Užsiregistravo: Šeš Rgs 25, 2010 11:07 pm
Kolekcionuoju: Rusijos bei TSRS monetas nuo ... iki 1991 m. necirkuliavusios kokybės pagal metus ir štempelių variantus.

Re: Monetos, kainos, pirkimas...

Standartinė tureklas » Sek Geg 01, 2011 1:29 pm

severin_20 rašė:
Polia rašė:... Pasitaikė savaitgaly būti Vilniuje, tad šeštadieny iš pat ryto numyniau į Taurakalnį. Na, nepasakyčiau, kad buvau ekstazėje... Tikėjausi susitikti kolekcionierių, pabendrauti... o pamačiau biznierius, varančius rimtą biznį, kur yra prekė, nustatytos kainos, kainoraščiai ir jokių derybų ar mainų... Na kažkaip neskaniai... Mano draugė iš karto pareiškė: "ne!!! daugiau monetų nekolekcionuosiu!"
Likusi viena, ilgokai vaikštinėjau, klausiausi apie ką kalbama, stebėjau veidus, mimikas. Iš tikrųjų mačiau ir tikrų kolekcionierių, kurių akys gyvos, užsidegusios, kelis pakalbinau ir nes pasirikau :)...

Perskaitęs Jūsų postą, nusprendžiau ir aš aplankyti Taurakalnį po 26 metu!!! pertraukos...
Tikrai „kažkaip neskaniai“... Numizmatu vos penktadalis, filatelistu visai nemačiau... Tiesiog papuoliau į „blusų turgų“... Beveik vienas antikvariatas... Viskas kas buvo blogesnio iš senų laikų būtent čia ir išsiplėtę... Apie koki kolekcionierių susirinkimą ar sąžiningą prekybą čia gali eiti kalba... čia vien biznierių subūrimas... Daromas biznis ir tiek. Prie mano akių iš vienos moteriškės šie „rykliai“ supirko visas praeito amžiaus pradžios Proof išpildimo sidabrinius dolerius kapsulėse po 80-90 Lt/vnt., net eile stovėjo... Iš kitos..., fašistines Vokietijos originalus ordinus, kuriu tik kopijos kainuoja virš 150 Lt/vnt., po 100 Lt/vnt. ... Ir man bandė makaronus pakabinti, nes paklausiau vieno dėl 3 rubliu sidabrines monetos kainos, tai pradėjo aiškint man kad ten uncija sidabro ir mažiau negu už 200 Lt negali parduoti, atseit čia tik sidabro kaina..., nors ten ta pati uncija kaip ir doleriuose... Tiesiog paliko man ne kokia įspūdį, bei sugadino nuotaiką... Dabar net nežinau kada aplankysiu tenai sekantį kartą...


Tie praeito amziaus pradzios proof doleriai tai Morganai? jei taip, tai stai oficialus Morganu PROOF tirazai:
1899 metu proof tirazas 846 vnt;
1900 - 912 vnt;
1901 - 813 vnt;
1902 - 777 vnt;
1903 - 755 vnt;
1904 - 650 vnt;
1921 - 250 vnt (numatyta);
'Peace' doleriu proof tirazai dar mazesni.

idomu is kur Lietuvoje atsirado moteriske, kuri turi tokio retumo JAV monetu kolekcija? arba gal gyveno amerikoje ir draugavo su kokiu izymiu kolekcionieriumi, kuris palikimu paliko jai savo kolekcija? arba tai tiesiog kopiju kolekcija, kuri tikrai verta maziau, nei 90lt/moneta.

pats ant kalno kartais nueinu pasizvalgyt, kai bunu netoli, bet paskutini karta monetas ten pirkau gal pries 4 metus, kol dar kainos buvo nors kiek padoresnes. o dabar toks jausmas, kad sidabro ir aukso kainu augimas ant Tauro kalno dvigubai spartesnis, negu visame pasaulyje :DD
Vartotojo avataras
tureklas
 
Pranešimai: 164
Užsiregistravo: Tre Lap 12, 2008 2:51 pm
Miestas: Vilnius

Re: Monetos, kainos, pirkimas...

Standartinė severin-25 » Sek Geg 01, 2011 1:55 pm

tureklas rašė:...Idomu is kur Lietuvoje atsirado moteriske, kuri turi tokio retumo JAV monetu kolekcija? arba gal gyveno amerikoje ir draugavo su kokiu izymiu kolekcionieriumi, kuris palikimu paliko jai savo kolekcija? arba tai tiesiog kopiju kolekcija, kuri tikrai verta maziau, nei 90lt/moneta.

Nezinau Morganai ar ne, bet kaip jinai aiskino, tai "nuo buvusio vyro"... Be to buvo ir UNC stovio, bei Kanados doleriu, bet uz jas jie sumokejo dar pigiau, paaiskunus, kad jose dar maziau sidabro...
O butu kopijos, tai jie ir 50 Lt nedotu... O eile susidare, nes pirmam prie kurio jinai priejo pritruko pinigu...
Kad protingai išleisti pinigus, reikia turėti tik du dalykus...
Vartotojo avataras
severin-25
 
Pranešimai: 1082
Užsiregistravo: Šeš Rgs 25, 2010 11:07 pm
Kolekcionuoju: Rusijos bei TSRS monetas nuo ... iki 1991 m. necirkuliavusios kokybės pagal metus ir štempelių variantus.

Re: Monetos, kainos, pirkimas...

Standartinė tureklas » Sek Geg 01, 2011 2:23 pm

severin_20 rašė:
tureklas rašė:...Idomu is kur Lietuvoje atsirado moteriske, kuri turi tokio retumo JAV monetu kolekcija? arba gal gyveno amerikoje ir draugavo su kokiu izymiu kolekcionieriumi, kuris palikimu paliko jai savo kolekcija? arba tai tiesiog kopiju kolekcija, kuri tikrai verta maziau, nei 90lt/moneta.

Nezinau Morganai ar ne, bet kaip jinai aiskino, tai "nuo buvusio vyro"... Be to buvo ir UNC stovio, bei Kanados doleriu, bet uz jas jie sumokejo dar pigiau, paaiskunus, kad jose dar maziau sidabro...
O butu kopijos, tai jie ir 50 Lt nedotu... O eile susidare, nes pirmam prie kurio jinai priejo pritruko pinigu...


Jei tie doleriai eiliniu metu ir ne proof, tai 90 lt - normali kaina. pardavinedamas eBay, tiek pat (kartais net maziau) gautum + turetum mokescius sumoket.
o kanados sidabriniai doleriai eiliniu metu kainuoja apie 40 lt (eBay), nebent retu metu, tai kaina isauga. aisku ant tauro kalno bus keliskart brangiau parduodami
Vartotojo avataras
tureklas
 
Pranešimai: 164
Užsiregistravo: Tre Lap 12, 2008 2:51 pm
Miestas: Vilnius

Re: Monetos, kainos, pirkimas...

Standartinė xutak » Sek Geg 01, 2011 3:51 pm

galvojau važiuoti ant tauro kalno pasidairiti,bet po tokiu pasisakimu :( visas noras praejo :( turbut teks i RYGA ruoštis važiuoti :D sake ten ir kainos prieinamos ir daug žmoniu susirenka(turiu galvoje numizmatus).turetu buti idomu pasidairyti.tikiuosi latvijos renkama kolekcija turečiau neblogai papilditi,bent jau keli pažistami sake ten pigiau isigijo latvijos monetu ir banknotu,nei lietuvoje.ir šiaip susidaro toks vaizdas kad lietuvoje mažai yra tikru kolekcininku :( visi verslininkai :( bent jau forume pastebejau kelis atsiliepimus kad čia šiukles,čia metalo laužas.koks skirtumas jei žmogui idomi ar graži ta moneta.lai renka,kolekcionuoja.jei jis iš visos širdies tai daro ir jaučia pasitenkinima.ar jus norite pasiroditi,kad turite brangesniu,retesniu monetu.galbut ir tas žmogus su laiku susirinks spalvinga,gražia,galbut ir brangia kolekcija.ir manau jis galbut bus net tikresnis kolekcininkas,nei kai kurie pasikele numizmatai.neturiu nieko asmeniško prieš kažka konkretaus.lai neisižeidžia kiti.papraščiausia tai tik mano asmenine nuomone.ir manau kad nevienas jai pritars.o šiaip visiems linkiu turtingu paštininku ir gražiu,bei didejančiu kolekciju.
SEKMES VISIEMS ;)
domina LIETUVA,ESTIJA,ČEKOSLOVAKIJA,LENKIJA,RUSIJA iki 1991m.Monetos ir banknotai.
Vartotojo avataras
xutak
 
Pranešimai: 441
Užsiregistravo: Sek Kov 13, 2011 1:29 pm
Miestas: panevezys-šiauliai-rokiškis

Re: Monetos, kainos, pirkimas...

Standartinė severin-25 » Sek Geg 01, 2011 4:26 pm

xutak rašė:galvojau važiuoti ant tauro kalno pasidairiti,bet po tokiu pasisakimu :( visas noras praejo :( turbut teks i RYGA ruoštis važiuoti :D sake ten ir kainos prieinamos ir daug žmoniu susirenka(turiu galvoje numizmatus).turetu buti idomu pasidairyti.tikiuosi latvijos renkama kolekcija turečiau neblogai papilditi,bent jau keli pažistami sake ten pigiau isigijo latvijos monetu ir banknotu,nei lietuvoje.

Tikrai patariu... ir kainos padoresnes, bei pasirinkimas didesnis...
xutak rašė:ir šiaip susidaro toks vaizdas kad lietuvoje mažai yra tikru kolekcininku :( visi verslininkai :(

Kadangi cia vienas is brangiausiu hobiu, visada bus "verslo" pozimiai, nes paliginimai viksta per ivertinima, o jis subjektivus, dar dadekit nora nupirkti/parduoti pigiau/brangiau... Cia verciasi dideli pinigai, ir nematant nieks pirkiniu nedaro...
xutak rašė:... bent jau forume pastebejau kelis atsiliepimus kad čia šiukles,čia metalo laužas.koks skirtumas jei žmogui idomi ar graži ta moneta.lai renka,kolekcionuoja.jei jis iš visos širdies tai daro ir jaučia pasitenkinima.

Mes visi kazkada pradedam nuo kazko tai... Bet kada man patinka moneta as ja palieku ir tiek, nes kaip Jus rasot "jaučiu pasitenkinima", ir neisstatau kitu apziurai dar su klausimu kiek jinai kainuoja, nes jinai man tiesiog patinka, ir man svilpt kiek jinai kainuoja... O kada klausia, tai matosi noras jo ne kolekcionoti o parduoti...
Kad protingai išleisti pinigus, reikia turėti tik du dalykus...
Vartotojo avataras
severin-25
 
Pranešimai: 1082
Užsiregistravo: Šeš Rgs 25, 2010 11:07 pm
Kolekcionuoju: Rusijos bei TSRS monetas nuo ... iki 1991 m. necirkuliavusios kokybės pagal metus ir štempelių variantus.

Re: Monetos, kainos, pirkimas...

Standartinė donatas123 » Sek Geg 01, 2011 4:46 pm

Na ne visai su tuo sutikčiau. Nes man kartais irgi sužinoti vertę, o apie pardavimus net negalvoju. Nes juk ko gero daugeliui yra dvigubas džiaugsmas, kai sužino kad turi kiek vertingesnį dalyką.
Mes partizanai vyrs į vyrą,
Mes viešpačiai miškų.
Ar dainos skamba, švinas byra,
Visur mums bus ramu.
IŠ DZŪKŲ PARTIZANŲ HIMNO

http://www.kaisedarai.lt
Vartotojo avataras
donatas123
 
Pranešimai: 1620
Užsiregistravo: Pir Lap 16, 2009 7:40 pm
Miestas: Kaišiadorių raj. Žiežmariai
Kolekcionuoju: Fototechnika

Re: Monetos, kainos, pirkimas...

Standartinė severin-25 » Sek Geg 01, 2011 4:59 pm

donatas123 rašė:Na ne visai su tuo sutikčiau. Nes man kartais irgi sužinoti vertę, o apie pardavimus net negalvoju. Nes juk ko gero daugeliui yra dvigubas džiaugsmas, kai sužino kad turi kiek vertingesnį dalyką.

O kam Jums tada jos sios dienos kaina, jeigu Jus ruosiates padeti ja i savo kolekcija vienas Dievas zino kuriam laikui?
Kad protingai išleisti pinigus, reikia turėti tik du dalykus...
Vartotojo avataras
severin-25
 
Pranešimai: 1082
Užsiregistravo: Šeš Rgs 25, 2010 11:07 pm
Kolekcionuoju: Rusijos bei TSRS monetas nuo ... iki 1991 m. necirkuliavusios kokybės pagal metus ir štempelių variantus.

Re: Monetos, kainos, pirkimas...

Standartinė donatas123 » Sek Geg 01, 2011 5:10 pm

Nes didžiausias džiaugsmas yra ta akimirka kai gauni laišką ir išpakuoji monetą. Tad tuo metu ir nori susižinoti apoe ją viską, o vėliau žinoma kai ji kolekcijoje ir ta kolekcija didėja džiaugiesi, bet bent aš prisimenu labiausiai tai kada ir iš ko gavau vieną ar kitą monetą.
Mes partizanai vyrs į vyrą,
Mes viešpačiai miškų.
Ar dainos skamba, švinas byra,
Visur mums bus ramu.
IŠ DZŪKŲ PARTIZANŲ HIMNO

http://www.kaisedarai.lt
Vartotojo avataras
donatas123
 
Pranešimai: 1620
Užsiregistravo: Pir Lap 16, 2009 7:40 pm
Miestas: Kaišiadorių raj. Žiežmariai
Kolekcionuoju: Fototechnika

Re: Monetos, kainos, pirkimas...

Standartinė severin-25 » Sek Geg 01, 2011 5:59 pm

donatas123 rašė:Nes didžiausias džiaugsmas yra ta akimirka kai gauni laišką ir išpakuoji monetą. Tad tuo metu ir nori susižinoti apoe ją viską, o vėliau žinoma kai ji kolekcijoje ir ta kolekcija didėja džiaugiesi, bet bent aš prisimenu labiausiai tai kada ir iš ko gavau vieną ar kitą monetą.

As tik vieno nesupratau :?: , Jus ka, laiskus gaunat uz dika? Kad kaina Jums nezinoma...
O apie tos jausmus, kurias aprasot, tai viskas suprantama, ir kaip taisikle sedi kaip ant adatu, laukiant tuo laisko...
Dazniausia sekmingi, bet buna ir nusivilimai:
nupirkau (dadekit dar 40 Lt uz pervedima) http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 0300461431 atseit stempelini, o gavau eilini..., na ka, pastaciau jam (-), net patingejau grazineti pinigus... gal supras, kad sazine brangesne uz pinigus...
Ir dabar sedziu susimastes ka gausiu:
pardaveja isstate http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 0659151118, pries pradejus paklausiau ja kiek jinai nori, tai ji man atrase tipo jus pasiulikit, tai atrasiau jai kad uncas jos eina iki 40$, o tokios (Proof) nemates (nors zinau kad kataloge iki 1500$), ir parasiau jai tiegul jinai pasiula savo kaina... Nutilo..., bet as vistiek nusprendziau dalivauti aukcione... laimejau... O dabar :? :?: :twisted: ...
Kad protingai išleisti pinigus, reikia turėti tik du dalykus...
Vartotojo avataras
severin-25
 
Pranešimai: 1082
Užsiregistravo: Šeš Rgs 25, 2010 11:07 pm
Kolekcionuoju: Rusijos bei TSRS monetas nuo ... iki 1991 m. necirkuliavusios kokybės pagal metus ir štempelių variantus.

AnkstesnisKitas

Grįžti į Numizmatikos pradžiamokslis

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Bing [Bot]