Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Reikalingiausia informacija pradedantiesiems numizmatams.

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė Kvintara » Šeš Bir 26, 2010 10:45 pm

Sveiki
Po ilgo ilgo laiko grizo susidomejimas monetomis :roll: ir negaliu niekaip apsispresti (per mazai dar info galvoje yra) noreciau suzinoti jusu nuomone apie kai kuriu regionu monetas,kokiu valstybiu atskiro regiono monetu jusu nuomone yra idomus apipavidalinimas ir t.t (cia as apie apyvartines o ne progines). Ir dar pora svarbiu faktoriu kaina ir retumas. :oops:
Regionai:
Afrika
Azija
Europa
P.Amerika
Jei nesunku po pora saliu paraykit :mrgreen:
Ultima ratio regum."I am become death, destroyer of worlds" - Robert Oppenheimer
Vartotojo avataras
Kvintara
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: Pen Bir 25, 2010 5:54 pm
Miestas: Vilnius,Kvintara@gmail.com,Skype ( Kvintara (prierasas Senis Saltis)) :)
Kolekcionuoju: Rusia 19a vidurys - 1991m,LR,Porcelianiniai-keramikiniai gaminiai,CCCP rankiniai laikrodziai

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė 88 » Sek Bir 27, 2010 12:26 am

Kvintara rašė:Sveiki
Po ilgo ilgo laiko grizo susidomejimas monetomis :roll: ir negaliu niekaip apsispresti (per mazai dar info galvoje yra) noreciau suzinoti jusu nuomone apie kai kuriu regionu monetas,kokiu valstybiu atskiro regiono monetu jusu nuomone yra idomus apipavidalinimas ir t.t (cia as apie apyvartines o ne progines). Ir dar pora svarbiu faktoriu kaina ir retumas. :oops:
Regionai:
Afrika
Azija
Europa
P.Amerika
Jei nesunku po pora saliu paraykit :mrgreen:


Nuo,bet kurios salies,kuri paciam patinka. :D O jei rimtai daug kas priklauso nuo finansiniu galimybiu.
pvz. man patinka Vokietija,brangus pomegis iseina.Nes didele valstybe,daug monetu,daug retu ir sal.brangiu.
Anksciau viska po truputi rinkau,o dabar atsikratyti negaliu tomis monetomis :lol:
Pora saliu pasirenki(kuriu monetos patinka) ir pimyn!!! Pvz.Lietuva Ir Latvija. :)
Tik nerekomenduoju pradeti rinkti,taip vadinamu "kolekciniu",nors jei patinka ir pinigu negaila.. galima ir jas :)
Sekmes kolekcionavime ;)
╬ Deutsche Wehrmacht/Waffen SS ╬ Die besten Soldaten der Welt ╬ 1945 Das Ende

P.S.
Kolekcijos namie nelaikau!!! Gyvenu skurdziai:Suris su pelesiu,vynas pasenes,atomobilis be stogo,telefonas be klavisu.
Vartotojo avataras
88
 
Pranešimai: 862
Užsiregistravo: Tre Geg 05, 2010 11:43 pm
Kolekcionuoju: Deutsches Reich (1871-1945)
Svedija;Lietuva;Latvija;Estija;Rusija(TSRS) iki 1991.

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė dasefxas » Sek Bir 27, 2010 12:52 am

Kadangi renku visu zemynų monetas ir visos jos savotiskai idomios ir skirtingos, tad jeigu trumpai, tai:

Azija-jeigu patinka ilgiau pasikapstyti prie monetu, besiaiskinant "ieroglifu" reiksmes ir verciant ne lotyniskų raidziu pagrindu sudarytus uzrasus.
Afrika-mazai kas renka vien sio zemyno monetas, bet man asmeniskai sio zemyno ir Europos monetos labiausiai patinka. Vien delto, kad beveik visos valstybes tai buvusios Europos monarchiju kolonijos (nors jeigu pasigilinus, tai beveik visas pasaulis itakotas Europos), tad istorijos poziuriu Afrikos senesnes monetos labai net idomios.
Europa-asmeniskai siuo metu stengiuosi rinkti daugiau sio zemyno monetas, kadangi daugelis valstybiu jau senokai savo valiuta laiko Eura, tad neleidzia nauju monetu ir visai imanoma jeigu ne visas surinkti, tai daugeli apyvartoje buvusiu monetu. Nauju monetu neleidziama, o su metais senaja Europa bus rinkti tik sunkiau.
Pietu Amerika-taipat zemynas praeityje labai itakotas Europos, su suprantamomis mums kalbomis ( ispanu, portugalu ), bent jau man tai sunkiausiai sekasi rinkti senesniu laiku P.Amerikos valstybiu-koloniju monetas. Kas liecia siuolaikines monetas, tai turbut labiausiai savo ivairove išsiskiriancios monetos, tad rinkti vien tik sio zemyno monetas taipat nemazas iššukis.
Šiaures Amerika- Prieškario turbut labiausiai tinkancios monetos investavimui, kadangi kolegos is kitos puses balos nesikuklina moketi nemazai pinigu uz senesnes monetas.Šiuolaikines-bent jau man tai "nykuma" ir nelabai idomios.

Apibendrinus viska-kiek zmoniu tiek nuomoniu, tad rinkites tik pagal tai kas jums arciau sirdies. Vienintelis dalykas ka tikrai rekomenduoju, tai susirinkti visa tarpukario ir siulaikine Lietuva( gal dar latvija.estija, lenkija). Na o pinigine israiska, tai pigiausia rinkti apyvartines pokario monetas, manau net nepriklausomai nuo zemyno. O jeigu noresite tureti rimtesne kolekcija, tai aisku visu senuju Europos monarchiju monetos puikiai tam tiktu.

p.s. aisku neuzmirskime atskiras kolekcionavimo kryptis, kurias renkant patartina susitelkti vien tik ties jomis, tokias kaip Vokietija, Rusija, Euras ir pan.
http://pirkis.lt/shop/NUMIZmaratIKA
Domina VDR(GDR), Portugalijos kolonijų monetos.
No time to explain, grab a cactus!!!
Vartotojo avataras
dasefxas
 
Pranešimai: 715
Užsiregistravo: Pen Vas 05, 2010 4:05 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: Pasaulio monetos pagal KM#. Dabar VDR, Portugalijos kolonijos

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė seniena » Sek Bir 27, 2010 1:07 am

Desefxai SUPER PARASEI ! nera ne ko bepridurt :!: ;)
Domina mane rusiskos,vokiskos monetos - banknotai iki XXa.Vidurio :!:

Taip pat ivairus senoviski rakandai,pasauliniu karu ir CCCP - " palikimas "

Vartotojo avataras
seniena
 
Pranešimai: 2532
Užsiregistravo: Ket Bal 01, 2010 1:58 am
Miestas: Telsiai / Lietuva
Kolekcionuoju: Vokietija, Rusija ir ivairias senienas

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė Kvintara » Sek Bir 27, 2010 12:22 pm

Dekui uz issamu paaiskinima 8-)
Ultima ratio regum."I am become death, destroyer of worlds" - Robert Oppenheimer
Vartotojo avataras
Kvintara
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: Pen Bir 25, 2010 5:54 pm
Miestas: Vilnius,Kvintara@gmail.com,Skype ( Kvintara (prierasas Senis Saltis)) :)
Kolekcionuoju: Rusia 19a vidurys - 1991m,LR,Porcelianiniai-keramikiniai gaminiai,CCCP rankiniai laikrodziai

Re: Renkate monetas tik pagal tipus ar ir pagal metus, kalyklas

Standartinė Fredis » Pir Lie 26, 2010 9:33 pm

Na as asmeniskai renku atsizvelgdamas Krauzes katalogu pagrinde XX a. bet ir nesibaidau nauju jei papuola ir senesniu :) Pradejau nuo Lietuvos ir stengiuos plestis per kaimynus :) Ivairoves delei karts nuo karto isigyju ir tolimesniu saliu :)
Domina visas pasaulis nuo 1900-2000m. Pradziai apivartines nors neatsisakau ir kitu (drinking)
Vartotojo avataras
Fredis
 
Pranešimai: 550
Užsiregistravo: Šeš Sau 09, 2010 9:46 pm
Miestas: Kaunas

Re: Patarkit ka rinkt

Standartinė Grafuks » Sek Vas 20, 2011 1:03 pm

evaldas1982 rašė:rink dvieures :) kainos nesikandzioja isskyrus Monaka, San marina ir Vatikana :D

O kodel dvieures, ju apyvartoje maziau, ar jos kazkuo ipatingesnes? Juk vieno euro monetos pigesnes- pradedanciam butu lengviau surinkti kolekcija?!
As ne kolekcionierius- esu rinkejas (kai "uzaugsiu" busiu kolekcionierius :D )
Vartotojo avataras
Grafuks
 
Pranešimai: 96
Užsiregistravo: Ket Sau 20, 2011 10:46 pm
Miestas: Vilnius

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė Grafuks » Sek Vas 20, 2011 9:49 pm

Galit neatsakineti i pastarajy post'a- perzvelgiau krause kataloga ir paciam dasilo :D
As ne kolekcionierius- esu rinkejas (kai "uzaugsiu" busiu kolekcionierius :D )
Vartotojo avataras
Grafuks
 
Pranešimai: 96
Užsiregistravo: Ket Sau 20, 2011 10:46 pm
Miestas: Vilnius

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė Grafuks » Pen Kov 04, 2011 6:27 pm

Turiu klausima!
Visai nesenei pradejau rimciau rinkti monetas, todel pas mane ju visai nedaug, o ir keitimu turiu tik tais paprastas monetas kurias susirinkau is draugu.
Noreciau kad kolegos pasidalintumet patirtimi kaip patys surinkote savo pirmasias kolekcijas, is kokiu "galu" istraukete monetas mainams?
Nes kaip tais is draugu nieko gero jau nebe gaunu ir jai noriu surinkti koky nors rinkinuka tai tenka jy ir nusipirkti, pas mane praejo tie laikai kai galedavai pas mociute palepeje rasti.
As ne kolekcionierius- esu rinkejas (kai "uzaugsiu" busiu kolekcionierius :D )
Vartotojo avataras
Grafuks
 
Pranešimai: 96
Užsiregistravo: Ket Sau 20, 2011 10:46 pm
Miestas: Vilnius

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė Grafuks » Ant Geg 17, 2011 10:27 am

Kai pradejau rimtai rinkti monetas, labai blaskiausi ir dariau daug klaidu, dabar pastebiu kad ir kiti jauni sitame forume esantys dalyviai kartoja tas pacias klaidas.
Nuriu su jais pasidalinti vienu straipsneliu. Sitas straipsnis ira "Copy/Paste" is kitos svetaines. Kas nores tas susiras sita svetaine (google). Tegul atleidzia man sio straipsnio savininkas, na bet sis straipsnis man padejo apsispresti ir daryti maziau klaidu. Nereikia sio straipsnio priimti kaip biblijos ar istatymu kolekcionieriams.
As ne kolekcionierius- esu rinkejas (kai "uzaugsiu" busiu kolekcionierius :D )
Vartotojo avataras
Grafuks
 
Pranešimai: 96
Užsiregistravo: Ket Sau 20, 2011 10:46 pm
Miestas: Vilnius

AnkstesnisKitas

Grįžti į Numizmatikos pradžiamokslis

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Google [Bot]