Puslapis 12

Monetu mainu principai

StandartinėParašytas: Šeš Vas 06, 2010 2:12 am
Evangelistas
Sveiki,

norejau suzinoti, kokiu principu mainotes monetomis. T.y. kaip nustatote verte/ lygiavertiskuma? Labiau domintu mainai su uzsieniu. Ar verta abipusiai vadovautis katalogo (pvz Krause) kainomis keiciantis monetomis? Aciu uz nuomones! ;)

Re: Monetu mainu principai

StandartinėParašytas: Šeš Vas 06, 2010 2:42 am
Kristis
su moderniom tai manau patinka nepatinka principu galima :) o senom tai zhinoma zhiuri i rinkos kaina ;)

Re: Monetu mainu principai

StandartinėParašytas: Šeš Vas 06, 2010 6:25 pm
SarasM
Keičiuosi trimis principais:

1. Pagal katalogo kainą - paprasta ir aišku, labai gerai keičiantis brangesnėmis monetomis.
2. 1 X 1 - dažniausiai keičiuosi sutartu kiekiu monetų su mane dominančia šalim. Siunčiu rytų europą, gaunu tarkim centrinę aziją.
3. Pagal kursą - labai gerai keičiantis dabartines monetas.

O šiaip tai galima prisigalvot visokiausių principų, svarbu, kad būt abiem pusėm priimtina :)

Re: Monetu mainu principai

StandartinėParašytas: Šeš Vas 06, 2010 7:47 pm
Evangelistas
na o konkretus pavyszdys- jei su uzsieniu keistis smetonikomis monetomis? tada pagal ka ziurit verte? Kataloga?

Re: Monetu mainu principai

StandartinėParašytas: Šeš Vas 06, 2010 7:54 pm
SarasM
Aha. Praktiškai tik pagal katalogą gali, nes rinkos kainom nepatikės :) Nebent ant labai patiklaus pataikysi arba jau pažįstamo.

Re: Monetu mainu principai

StandartinėParašytas: Šeš Vas 26, 2011 12:20 pm
Grafuks
Gal cia ne visai i tema, bet tebunie cia.
Turbut zinote toky puslapy mainyk.lt ten galima rasti visko. Ydomu butu suzinoti gal kolegos bandete is ten papildyti savo kolekcijas ir ar pavyko kanors gero rasti?
Ten pastebejau yra zmoniu nusimanaciu apie tai ka siulo, yra ir tokiu kurie prisirinko metalo lauzo ir galvoja kad jie turi kazka vertingo.

Re: Monetu mainu principai

StandartinėParašytas: Šeš Vas 26, 2011 12:43 pm
RamunasV
nu as ten uzsiregistraves kai kuriu pardaveju yra nerelios kainos arba mainai nereli o taip buvo keliata kur pasikeitem ir as pasipildzau kolekcija ir jis pasipilde ;) jai gerai pajieskosi surasi geru pardaveju ;)

Re: Monetu mainu principai

StandartinėParašytas: Sek Geg 08, 2011 7:22 pm
Talosas
Ir as esu ten uzsiregines is to puslapio apie 150-200 monetu gavau man reikalingu,tad yra vertingu egzemplioriu,su vienais aisku zmogiskai susitari,kiti nori aukso kalnu,tad visai nieko puslapis :D

Re: Monetu mainu principai

StandartinėParašytas: Šeš Lie 04, 2015 1:07 pm
jotvingiai
Sveiki,tikriausiai ne vienas is jusu swapinate numistoj.Kokios patirtys?
Yra teke mainytis su zmogum kurio swap'u skaicius 0?(cia mano toks reitingas)
Patys bandote kaip nors isdurti?(bijau,kad manes neisdurtu).
Su kokiu saliu kolekcionieriais blogos patirtys?

Ir kuom pagrinde vadovautis?Monetu svoriu ir katalogais?

Re: Monetu mainu principai

StandartinėParašytas: Ket Sau 11, 2018 9:33 pm
tuoj
jotvingiai rašė:Sveiki,tikriausiai ne vienas is jusu swapinate numistoj.Kokios patirtys?
Yra teke mainytis su zmogum kurio swap'u skaicius 0?(cia mano toks reitingas)
Patys bandote kaip nors isdurti?(bijau,kad manes neisdurtu).
Su kokiu saliu kolekcionieriais blogos patirtys?

Ir kuom pagrinde vadovautis?Monetu svoriu ir katalogais?


Su tarptautiniais mainais paštu yra daug visokių nerašytų taisyklių. Pvz dažniausiai tas, kuris turi 0 atsiliepimų, siunčia pirmas, o jam siunčiama tik po to, kai gaunamos jo monetos.
Niekada nesistengiu išdurti kitų žmonių. Ir žiauriai gėda buvo, kai vienas mainytojas parašė, kad su lietuviais turi blogos patirties, todėl nelabai pasitiki lietuviais.
Mano blogiausios patirtys yra su rusais (neskaitant kelių indų, žydų, arabų, kuriems normalu prašyti 500 litų banknoto dovanų vien todėl, kad jis labai gražus. Bet tokius laikau už pokštus ir net visai smagu paskaityti). Šiaip nesu nusiteikęs prieš tautas, bet su rusais kažkodėl labai dažnai kas nors nutinka. Tai "sumaišo" ir įdeda ne tą, kas buvo sutarta, tai supakavus ir jau beveik išsiuntus gauni emailą, kad "nerado" kažkokios monetos ir atsiųs kitą kartą (dažnai to kito karto ir nebebūna). Vienas pažįstamas portugalas neseniai užsirovė ant rusės/ruso su 0 atsiliepimų - sulaukė siuntos numerio ir išsiuntė savo monetas. O pasirodo, kad tas numeris buvo netikras ir dar visai krūvai kitų kolekcionierių išsiųstas irgi. Galiausiai nei pats sulaukė monetų, nei savo atgavo.
O va neseniai ir aš užsiroviau ant vieno sukčiaus ruso. Prieš dvi savaites tik pavyko atgauti, ką buvau jam siuntęs. Istorija tokia:
Pasiūlė per numista mainytis, sutarėm viską, apsikeitėm adresais. Pažiūrėjau, kad turi daug atsiliepimų, visi teigiami. Radau, kad gerų atsiliepimų jam yra palikę nemažai mano pažįstamų užsieniečių. Jokio įtarimo, išsiunčiau monetas, o jis žadėjo sekančią dieną išsiųsti. Po kelių dienų vis dar negavau jokios žinutės ir pamačiau, kad jo profilyje jau pradėjo piltis neigiami atsiliepimai. Tą pačią dieną ėjau į Lietuvos paštą, bet nebegalėjau sustabdyti siuntos, nes jau buvo iškeliavusi iš Lietuvos. Rašiau rusų paštui, bet ten tai žlugęs reikalas, nieko neatsako. Turi kažkokį vieną anglišką tekstą ir jį siuntinėja. Net matosi, kad ne automatinis atsakiklis, o rankiniu būdu siuntinėja. Grįžtam prie to mainytojo - man tiesiog nieko neatrašė, o kitiems, pasirodo, išsiuntė kažką, atsiuntė siuntos numerius, rusų pašto puslapyje pagal siuntos numerius visiems matėsi, kad svoris normalus, netgi rodė, kad laiškas keliaus į jų šalis. Bet gudruolis išsiuntė neegzistuojantiems adresams/žmonėms, pvz XIXa. Peru prezidento vardu į neegzistuojančia gatvę, neegzistuojantį miestą. Visos siuntos nepristatytos ir keliavo atgal rusui. Aišku "šaudymo čempionatus" siuntė visiems, kai kurie, sakė, ir po kelis vienetus ėmė, ir dar daug kitokių proginių rusiškų, tai patys suprantat, kiek nuostolių apturėjo žmonės. Galiausiai visgi gavosi taip, kad internete atsirado labai daug informacijos, kad tas žmogus sukčius. Gal užmynė jam ant sąžinės ar ką, ir tie, kurie su juo mainėsi, gavo jo laišką, kad neva jis buvo paskolinęs savo kompą draugui (kuris nieko bendro su numizmatika neturi), ten buvo visi slaptažodžiai, tai jis ir apgavo visus žmones. Ilgą laišką prirašė apie tai, kaip su policija ėjo į to "draugo" namus, "draugas neprisipažino", bet galiausiai jo namie rado ir pasiėmė visas atsiųstas monetas ir dabar nori visiems grąžinti. Netikiu šitom pasakom, bet svarbu, kad grąžino viską, ką buvau jam siuntęs. Pabendravau paskui su dar keliais pažįstamais, kuriuos jis apgavo, sakė visiems ta pati istorija, atgavo viską. Tai va, net ir atsiliepimai nieko nereiškia.