Kolekcijos, monetu laikymas

Reikalingiausia informacija pradedantiesiems numizmatams.

Kaip / kur laikote savo monetas?

Albumai
229
38%
holderiai
166
28%
slabai
15
2%
medinės/metalinės dėžutės
41
7%
plastikiniai maišeliai
42
7%
popieriniai vokeliai
12
2%
kapsulės
68
11%
paletės
9
1%
organinis stiklas
3
0%
kita
17
3%
 
Viso balsų : 602

Re: Kolekcijos, monetu laikymas

Standartinė juste12 » Ket Lap 24, 2011 4:26 pm

sveiki
dekui ponui SEVERINUI us ismintingus paaiskinimus
man kaip 12 metu mergaitei
tik nereikia mosikuot su tais kalavijais
juk ne visi gimsta ismintingais
aciu
juste12
 
Pranešimai: 78
Užsiregistravo: Ket Bir 02, 2011 10:39 pm
Miestas: KEDAINIAI

Re: Kolekcijos, monetu laikymas

Standartinė severin-25 » Ket Lap 24, 2011 4:43 pm

:D Užpildykit tvarkingai informacija apie save ir žinosim su ko kalbama... (Jeigu Jus galvojat, kad skaičius 20 mano nike reiškia kad man 20 metu, tai Jus klystat).
Iki šiol taip ir nerastas idealus monetų laikymo būdas...
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Kad protingai išleisti pinigus, reikia turėti tik du dalykus...
Vartotojo avataras
severin-25
 
Pranešimai: 1082
Užsiregistravo: Šeš Rgs 25, 2010 11:07 pm
Kolekcionuoju: Rusijos bei TSRS monetas nuo ... iki 1991 m. necirkuliavusios kokybės pagal metus ir štempelių variantus.

Re: Kolekcijos, monetu laikymas

Standartinė xutak » Ket Lap 24, 2011 4:53 pm

severin_20 rašė::D Užpildykit tvarkingai informacija apie save ir žinosim su ko kalbama... (Jeigu Jus galvojat, kad skaičius 20 mano nike reiškia kad man 20 metu, tai Jus klystat).
Iki šiol taip ir nerastas idealus monetų laikymo būdas...

noretusi gyvai pamatyti toki vaizdeli :D turetu gerai atroditi :)
domina LIETUVA,ESTIJA,ČEKOSLOVAKIJA,LENKIJA,RUSIJA iki 1991m.Monetos ir banknotai.
Vartotojo avataras
xutak
 
Pranešimai: 441
Užsiregistravo: Sek Kov 13, 2011 1:29 pm
Miestas: panevezys-šiauliai-rokiškis

Įvairūs klausimai

Standartinė Darius » Ket Gru 29, 2011 4:56 pm

Dažnai neberandu tinkamos temos įvairiems, iškylantiems kvailiems klausimams, ypač kai nori iškart paklaust keleto skirtingų dalykų. Todėl gal čia nepamaišys nauja tema ;) .

Taigi pateikiu keletą savųjų:

Neseniai iš Šarūno (SarasM) įsigijau holderių monetoms, jei ką rekomenduoju. Pereinant nuo lapų monetoms, jie paliko tikrai neblogą įspūdį.
Tiesa, esu baisiai (turbūt nesveikai) priekabus kas liečia kolekcijos laikymo vaizdą. Tiesiog peržiūrint savo kolekciją akys vis kliūva už visokių smulkmenų ir neatitikimų. Nusprendžiau monetas holderyje dėti reversu į priekinę - "reprezentacinę" lapo pusę, kadangi averse esantys valdovo, herbo ar kito simbolio vaizdai dažniausiai monetose kartojas. Be to kai kurių šalių monetose, kaip žinia reikia pasirinkti kuri pusė bus "aukštyn kojom". Bet kartais kyla klausimų, kur tas monetos reversas, o kur aversas. Net interneto monetų kataloguose vienur nurodoma vienaip, kitur kitaip. World Coins kataloge ieškodamas informacijos apie Graikijos 1973 m. 5 drachmas, visai susipainiojau, nes šios monetos variante KM#109.1 pegasas aprašomas kaip reverso dalis, o KM#109.2 jau kažkodėl kaip averso legenda (?). Na nors čia galvos nesuku, nes renkuosi pegasą kaip beveik neabejotiną reversą. Abejonės kyla labiau dėl 02 paveikslėlyje esančių monetų, kai vienoje monetos nominalas yra reversas, kitoje aversas. Kažkaip sudėjus monetas pagal šias taisykles atrodo keistokai. Įdomu kaip monetas dėliojat jūs, ar tiesiog apskiritai nesukat galvos? Visgi manau visi numizmatika besidomintys žmonės, yra kiek priekabūs smulkmenom, todėl būtų įdomu pamatyti kitų išdėliojimo holderiuose pasirinktas sistemas :)

Kitas klausimas dėl jau minėtų Graikijos 1973 m. 5 drachmų, gal kas nors turite KM#109.2 variantą, niekaip neberadu tokio internete kur nominalas būtų užrašytas be I . Apskritai su Graikijos variacijom sunkiai pavyksta surasti vaizdinės informacijos, nors monetos ir neatrodo nei retos, nei brangios. Ne kažin ką radau ir apie KM#71.2 Briuselio kalyklos 1930m. 5 drachmas.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
Darius
 
Pranešimai: 405
Užsiregistravo: Šeš Bir 18, 2011 1:45 pm
Miestas: Marijampolė/Kaunas

Re: Įvairūs klausimai

Standartinė vytas79 » Ket Gru 29, 2011 10:16 pm

Nežinau ar kiek padės mano atsakymas, nes aš monetas laikau lenkiškuose albumuose, tačiau taipogi esu susidūręs su šia problemėle, nes vis tiek atvertus albumą labiau žiūrisi viena pusė, be to kaip buvo minėta nemažai monetų kitoj pusėj gaunasi aukštyn kojom, tai aš darau taip - visada į priekinę pusę dedu tą pusę, kurioje yra nominalas, išskyrus progines ar progines apyvartines, kaip pvz. JAV ketvirčiai ar Lenkijos dvizločiai, šitas jau dedu paveiksliuku į viršų. Ir visas euro monetas dedu nominalu į apačią, nes euro monetų pagrindinis skirtumas ir yra paveiksliukas. Kažkaip man pagal šią sistemą visai gražiai kolekcija žiūrisi :)
Vartotojo avataras
vytas79
 
Pranešimai: 88
Užsiregistravo: Ket Kov 31, 2011 11:18 am
Miestas: Kaunas

Re: Įvairūs klausimai

Standartinė Darius » Ket Gru 29, 2011 10:45 pm

Na ketvirčius ir litus tai susidėjau lygiai taip pat, čia turbūt neišeitų geriau ir sugalvoti, bet su Graikija kiek sunkiau, nes ten motyvai įvairūs ir nesikartoja taip dažnai, tarkim Atėnės galva ar nominalas turi būti pagrininėje dalyje? "Teisingiau" man žiūrėtųs Atėnė, kitavertus KM#71.1 nuotraukoje su 5 drachmais jau labiau tiktų nominalas, nei feniksas. Na čia ko gero dėsiu tas puses, kuriose nurodyti metai į "vidinę" pusę. O vadovai, jei nėra kiekvienos monetos motyvas, irgi turbūt geriau atrodo pagrindinėje pusėje, nei herbai ir pan. simbolika + nominalas (bent jau Graikijos atveju).
Vartotojo avataras
Darius
 
Pranešimai: 405
Užsiregistravo: Šeš Bir 18, 2011 1:45 pm
Miestas: Marijampolė/Kaunas

Re: Įvairūs klausimai

Standartinė seniena » Ket Gru 29, 2011 11:08 pm

Nezinau kaip su KM... bet Teko kazkada matyt pas viena pasaulio monetu kolekcionieriu toky varianta:

Susikarpes buvo juoda spalvota popieriu kad tilptu i kiseneles kur kisasi holderiai ir pavienes monetas ar kolekcijas jis atskirdavo ikisdamas vietoj holderio mineta juoda kvadratuka ir taip budavo aiskiai suprantama nuo kur kolekcija prasideda ir kur baigiasi ar kolekcija sudaro tik viena moneta t.t.

Visai graziai ziurejosi...
Domina mane rusiskos,vokiskos monetos - banknotai iki XXa.Vidurio :!:

Taip pat ivairus senoviski rakandai,pasauliniu karu ir CCCP - " palikimas "

Vartotojo avataras
seniena
 
Pranešimai: 2532
Užsiregistravo: Ket Bal 01, 2010 1:58 am
Miestas: Telsiai / Lietuva
Kolekcionuoju: Vokietija, Rusija ir ivairias senienas

Re: Įvairūs klausimai

Standartinė Darius » Ket Gru 29, 2011 11:41 pm

seniena rašė:Nezinau kaip su KM... bet Teko kazkada matyt pas viena pasaulio monetu kolekcionieriu toky varianta:

Susikarpes buvo juoda spalvota popieriu kad tilptu i kiseneles kur kisasi holderiai ir pavienes monetas ar kolekcijas jis atskirdavo ikisdamas vietoj holderio mineta juoda kvadratuka ir taip budavo aiskiai suprantama nuo kur kolekcija prasideda ir kur baigiasi ar kolekcija sudaro tik viena moneta t.t.

Visai graziai ziurejosi...


Čia gera idėja, kažką panašaus masčiau toj pačioj Graikijoj atskiriant monarchijų, antros, trečios respublikų ir karinio chuntos režimo monetas. Galma ne tik kad juodus lapelius sudėti, bet ir tarkim atspausdinti laikotarpius, rinkinio antraštę ar pan.
Paskutinį kartą redagavo Darius Pen Gru 30, 2011 12:30 am. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
Darius
 
Pranešimai: 405
Užsiregistravo: Šeš Bir 18, 2011 1:45 pm
Miestas: Marijampolė/Kaunas

Re: Įvairūs klausimai

Standartinė seniena » Pen Gru 30, 2011 12:12 am

Galma ne tik kad juodus lapelius sudėti, bet ir tarkim atspausdinti laikotarpius, rinkinio antraštę ar pan.


Fantazijos reikalas...
Domina mane rusiskos,vokiskos monetos - banknotai iki XXa.Vidurio :!:

Taip pat ivairus senoviski rakandai,pasauliniu karu ir CCCP - " palikimas "

Vartotojo avataras
seniena
 
Pranešimai: 2532
Užsiregistravo: Ket Bal 01, 2010 1:58 am
Miestas: Telsiai / Lietuva
Kolekcionuoju: Vokietija, Rusija ir ivairias senienas

Re: Kolekcijos

Standartinė Nummus » Pen Gru 30, 2011 2:44 pm

LandeN rašė:JAV prezidentu medaliukai Paveikslėlis Paveikslėlis
ir dar daug kam zinomi kvoteriai Paveikslėlis Paveikslėlis keleta truksta iki pilnos kolekcijos :cry:


Deja ...
"Paveikslėlis nerastas"
„Laikas - kolekcionieriaus sąjungininkas“
(Nummus, 2011).
Vartotojo avataras
Nummus
 
Pranešimai: 153
Užsiregistravo: Tre Gru 07, 2011 4:34 pm
Kolekcionuoju: Stalo teniso kamuoliukai, raketės ir pan.

AnkstesnisKitas

Grįžti į Numizmatikos pradžiamokslis

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Bing [Bot], Google [Bot]