Мonetų kokybės, aprašymas ir identifikavimas

Reikalingiausia informacija pradedantiesiems numizmatams.

Re: Monetų būklės nustatymas

Standartinė Ricardas1 » Tre Kov 30, 2016 1:38 pm

Monetų pažinimo pagrindai, akademinė valanda 10 € :D
Vartotojo avataras
Ricardas1
 
Pranešimai: 615
Užsiregistravo: Ket Kov 24, 2011 8:43 pm
Miestas: VILNIUS

Re: Monetų būklės nustatymas

Standartinė ROBIS1 » Tre Kov 30, 2016 5:13 pm

Mr5Lt rašė:Sveiki, kur ar kaip išmokti vertinti monetas, kad žinotum ar moneta MS62 ar AU58. Nes dabar monetas galiu tik vertinti grazi - negrazi/nesvari, nors ta nesvari pagal bukle gali buti geresne, kur igyti teisingu pradmenu ir ismokti vertinti monetu bukle?

viewtopic.php?f=30&t=694
ROBIS1
 
Pranešimai: 148
Užsiregistravo: Šeš Rgp 02, 2014 10:44 pm
Miestas: KLAIPEDA

Re: Monetų būklės nustatymas

Standartinė Mr5Lt » Ket Kov 31, 2016 5:11 pm

Taip tas straipsnis yra puikus (kur linkas duotas) bet kaip atskirti MS62 nuo MS64. Gal kitiems tas aisku, bet man kaip pradenciajam, tikrai butu idomu ir naudinga to ismokti, nes maciau dvi monetas viena buvo MS62 kita MS64 na ir niekaip nezinojes nebuciau pasakes koks ju stovis greiciausiai MS62 buciau daves geresni ivertinima nei MS64 nes man vizualiai ana grazesne buvo.
Mr5Lt
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: Pir Vas 16, 2015 2:18 pm

Re: Monetų būklės nustatymas

Standartinė gelvis » Ket Kov 31, 2016 9:07 pm

Mr5Lt rašė:Taip tas straipsnis yra puikus (kur linkas duotas) bet kaip atskirti MS62 nuo MS64. Gal kitiems tas aisku, bet man kaip pradenciajam, tikrai butu idomu ir naudinga to ismokti, nes maciau dvi monetas viena buvo MS62 kita MS64 na ir niekaip nezinojes nebuciau pasakes koks ju stovis greiciausiai MS62 buciau daves geresni ivertinima nei MS64 nes man vizualiai ana grazesne buvo.


Nemanau, kad čia daug rasite tokių, kuriems būtų "aišku" kaip atskirti MS62 nuo MS64. Čia labai daug subjektyvumo ir ne veltui gavę MS62 dalis savininkų lupa monetas iš slabo ir siunčia pakartotiniam greidinimui tikėdamiesi, kad kitą kartą ta pati moneta gal gaus MS64. (interesting)
Vartotojo avataras
gelvis
 
Pranešimai: 592
Užsiregistravo: Tre Kov 13, 2013 1:09 am
Miestas: Kaunas
Kolekcionuoju: Dideles, gražias monetas

Re: Monetų būklės nustatymas

Standartinė rublis » Pen Bal 01, 2016 9:08 am

Mr5Lt rašė:Taip tas straipsnis yra puikus (kur linkas duotas) bet kaip atskirti MS62 nuo MS64. Gal kitiems tas aisku, bet man kaip pradenciajam, tikrai butu idomu ir naudinga to ismokti, nes maciau dvi monetas viena buvo MS62 kita MS64 na ir niekaip nezinojes nebuciau pasakes koks ju stovis greiciausiai MS62 buciau daves geresni ivertinima nei MS64 nes man vizualiai ana grazesne buvo.

kai turesi monetas rankose,tai skirtuma tikrai pamatysi
rublis
 
Pranešimai: 182
Užsiregistravo: Ket Gru 27, 2012 12:08 am

Re: Мonetų kokybės, aprašymas ir identifikavimas

Standartinė Giurza » Pir Geg 09, 2016 12:34 pm

turiu klausima apie BRD (Vokietijos Federacines R) 10€ BRD FIS Alpine Ski WM 2011ADFGJ KM# 298
kalba eina apie kalyklos raide. zinau kad ji nustatoma palei istrizu bruksneliu seka, berods ketvirtoje ar trecioje eileje ant slidininko kaires liemenes peties. bet niekur neradau konkreciu seku visoms raidems.
p.s. tiesa pasakius mane biski nervina vokieciu mada kai kuriose monetose kalyklos raides uzsifruot. na dar kai akivaizdziai tai dar puse velnio, bet siuo konkreciu atveju tai tiesiog visiskai neimanoma. jau nekalbant apie tai kad niekur nerandu issifravimo pilno (A buvau berods rades ir D) bet dar priedo sioje monetoje praktiskai neimanoma iveizolint kuri eile ir kokie ten bruksniukai i viena, ar i kita puse... (killer)
[Country] is at that awkward stage. It’s too late to work within the system, but too early to shoot the bastards.
- Claire Wolfe
Vartotojo avataras
Giurza
 
Pranešimai: 686
Užsiregistravo: Pir Lap 05, 2012 11:53 pm
Miestas: Memel

Re: Мonetų kokybės, aprašymas ir identifikavimas

Standartinė Runkeliu Valdovas » Ket Lie 12, 2018 2:35 pm

MS-67 apibrėžiama kaip necirkuliavusi, matomas beveik veidrodinis atspindys

Norėjau paklausti ar galima monetą, kuri apyvartoje pabuvusi nedaug, bet beveik jokių apgadinimų ant jos nėra (nebent labai priartinus vos matosi ypač menki dryželiai) ir kas svarbiausia turi veidrodinį blizgesį, priskirti prie MS-67 (arba panašių)? Juk pagal išvaizdą puikiausiai atitinka, bet apyvartoje (nors ir neilgai) spėjo pabuvoti. Ačiū
Buvusių nebūna ;)
Vartotojo avataras
Runkeliu Valdovas
 
Pranešimai: 161
Užsiregistravo: Pir Lie 10, 2017 3:08 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: Pažengęs jau ;). Baltijos šalių bei Vokietijos nebeapyvartiniai pinigai.

Re: Мonetų kokybės, aprašymas ir identifikavimas

Standartinė bermud » Ket Lie 12, 2018 10:25 pm

MS67 nei kiek negali but buvusi apyvartoje, net tiesiai is kalyklos nebutinai bus MS67
bermud
 
Pranešimai: 475
Užsiregistravo: Sek Geg 10, 2009 12:06 pm
Miestas: Panevezys

Re: Мonetų kokybės, aprašymas ir identifikavimas

Standartinė Runkeliu Valdovas » Pen Lie 13, 2018 10:24 am

Tai ne gi vien formalumas dėl buvimo apyvartoje tiek lemia ir jos negalima priskirti prie MS net jeigu moneta ir beveik beveik tobulos būklės?
Buvusių nebūna ;)
Vartotojo avataras
Runkeliu Valdovas
 
Pranešimai: 161
Užsiregistravo: Pir Lie 10, 2017 3:08 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: Pažengęs jau ;). Baltijos šalių bei Vokietijos nebeapyvartiniai pinigai.

Re: Мonetų kokybės, aprašymas ir identifikavimas

Standartinė Donas » Pen Lie 13, 2018 1:45 pm

Būtent taip ir yra. Čia kaip su merginomis - jei jau biški nėščia, tai prie nekaltų priskirti negali...
Vartotojo avataras
Donas
 
Pranešimai: 153
Užsiregistravo: Ant Vas 19, 2013 9:30 pm
Miestas: Vilnius

AnkstesnisKitas

Grįžti į Numizmatikos pradžiamokslis

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: tartomas