Vytauto denaras

Lietuviškos kapos, Vytauto, Jogailos, Kazimiero, Aleksandro ir kt. monetos

Re: Vytauto denaras

Standartinė Petras » Tre Rgs 01, 2010 10:59 pm

Panašu, Kolega, pradedate karščiuotis? ;) Nenoriu nieko įžeisti, ar būti "teisus" bet kuria kaina...
Tačiau Jūsų pateiktas pavyzdukas nekorektiškas, kadangi yra su akivaizdžiomis anomalijomis. Turiu savo kolekcijoj porą šitų metų pusgrašių - nieko panašaus (įdėti foto kad įtikinti?) Dėl Jūsiškės monetos - galiu tik spėti: prailginta štampo galiojimo "garantija"? (t.y. paryškinti kontūrai?).
O dėl Vytauto denaro - atsakymo nežinau... :?
Petras
 
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: Pir Rgp 30, 2010 9:10 pm

Re: Vytauto denaras

Standartinė iCoins » Ket Rgs 02, 2010 9:13 am

jokio karščiavimosi ir piktumų :) tik visas vaizdas, kuris parodo, jog ant monetų būna prielipų.
mano nuomone, Jūsų Vytauto denas yra su prielipa/broku. tai tik tiek...
bet jeigu teigiat, kad čia nauja atmaina (nežinau, gal raižytojo ženklas), tai tikrai Jūsų teisė. bet norėtūsi argumentų kodėl taip manot. gal yra daugiau pavyzdžių? aš va pateikiau kelias prielipas/brokus, nepatingėkit ir Jūs.
www.iCoins.eu - prisiliesk prie istorijos...
www.LDKmonetos.com - autorizuotas PCGS dileris
Vartotojo avataras
iCoins
 
Pranešimai: 90
Užsiregistravo: Sek Rgp 01, 2010 9:29 am

Re: Vytauto denaras

Standartinė Petras » Pen Rgs 03, 2010 9:34 pm

LABAI norėčiau, kad tai būtų nauja atmaina (o katras kolekcionierius nenorėtų?). :shock:
Daugiau pavyzdžių, deja, neturiu, būtų daugiau - nebūtų klausimo... O šiaip yra tik pamąstymai.
Išdidinus monetą, šalia ryškesnių elementų matosi tarsi metalo "tempimosi" siūleliai; man "vaidenasi" ir šalia "prielipos" - gal tai ir būtų įrodymas, kad "prielipa" ir moneta yra iš vientiso metalo?
Be to minėjau, "prielipa" yra beveik idealiai per monetos pusytės vidurį:
Paveikslėlis
Petras
 
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: Pir Rgp 30, 2010 9:10 pm

Re: Vytauto denaras

Standartinė iCoins » Sek Rgs 05, 2010 8:30 am

pilnai sutinku, kad kiekvienas turėdamas kažką panašaus, norėtų, jog tai būtų unikumai :) aš taip pat tikiuosi, kad bent dvi iš mano turimų neaprašytų (tiksliau buvusiu neaprašytų) bus laaabai retos... :)
www.iCoins.eu - prisiliesk prie istorijos...
www.LDKmonetos.com - autorizuotas PCGS dileris
Vartotojo avataras
iCoins
 
Pranešimai: 90
Užsiregistravo: Sek Rgp 01, 2010 9:29 am

Re: Vytauto denaras - II

Standartinė Petras » Pen Vas 11, 2011 11:20 pm

Nepagailėjau kelių litų ir Pirkyje nusipirkau dar vieną denarą. Pagal kokybę gal ir permokėjau, ale...
Žr.:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Taigis, žemiau ietigalio, priešingoje nei kryžius pusėje vėl "neatpažintas objektas"? Ir kas labai įdomu, reverse, kitoje "objekto" pusėje matosi "objektą" averse turintis paryškinanti įdubimas (panašus kaip ir ietigalio)???

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Nu ir? Vėl "brokas"? :evil:
Petras
 
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: Pir Rgp 30, 2010 9:10 pm

Re: Vytauto denaras

Standartinė seniena » Šeš Vas 12, 2011 12:06 am

As nematau ne vienos priezasties del ko cia reikia nustebti... Tu laiku monetos kaldintos " primityviai " tai nieko nuostabaus kad jos su prielipom , ne taip pasuktos ar perkaltos... ( nors tokiu variantu pasitaiko ir siais moderniais laikais )

LDK monetas vos ne kiekviena gali deti i kolekcija, nes baveik jos viena nuo kitos skiriasi ( ypac kalba eina apie vazos pusgrasius ) :!: taip kad ir su denarais, kiek ju turesi tiek jos bus skirtingos :!:
Domina mane rusiskos,vokiskos monetos - banknotai iki XXa.Vidurio :!:

Taip pat ivairus senoviski rakandai,pasauliniu karu ir CCCP - " palikimas "

Vartotojo avataras
seniena
 
Pranešimai: 2532
Užsiregistravo: Ket Bal 01, 2010 1:58 am
Miestas: Telsiai / Lietuva
Kolekcionuoju: Vokietija, Rusija ir ivairias senienas

Re: Vytauto denaras

Standartinė Petras » Šeš Vas 12, 2011 2:14 pm

As nematau ne vienos priezasties del ko cia reikia nustebti...

Gal būt nepakankamai aiškiai reiškiu mintis - mea culpa! Pabandysiu dar kartelį.

Darau prielaidą, kad monetoje be visiems žinomų elementų - ieties antgalio su kryžiumi, Gedimino stulpų (kartais su taškais), gal būt yra dar vienas elementas - man panašu į mažiuką ieties antgalį. Ir tai, kad yra minimum dvi beveik identiškos monetos, kalbėti apie "prielipas" ar "štampų slystelėjimus" yra... eee... nekorektiška.

Taigi, jei aš teisus, tai labai stebėtis čia nėra ko, tiesiog naujas denaro tipas ir tiek...
Petras
 
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: Pir Rgp 30, 2010 9:10 pm

Re: Vytauto denaras

Standartinė seniena » Šeš Vas 12, 2011 10:29 pm

Petras rašė:LDK monetas vos ne kiekviena gali deti i kolekcija, nes baveik jos viena nuo kitos skiriasi


Turejau omenyje :

Raidziu trukumas,nepilnos legendos t.t.
Domina mane rusiskos,vokiskos monetos - banknotai iki XXa.Vidurio :!:

Taip pat ivairus senoviski rakandai,pasauliniu karu ir CCCP - " palikimas "

Vartotojo avataras
seniena
 
Pranešimai: 2532
Užsiregistravo: Ket Bal 01, 2010 1:58 am
Miestas: Telsiai / Lietuva
Kolekcionuoju: Vokietija, Rusija ir ivairias senienas

Re: Vytauto denaras

Standartinė SarasM » Sek Vas 13, 2011 4:35 pm

Pilnai sutinku, kad nežinomas tipas gali egzistuoti, juolab, kad dabar turi jau net dvi monetas su neaiškiais likučiais (vis dar vadinčiau tai "prielipom") toje pačioje vietoje, iš kurių vienas net turi įspaudą kitoje pusėje. Tačiau, reikėtų pripažinti, kad monetos prasto stovio ir fantazuoti kas tai galėtų būti šiuo metu tikrai neverta. Kad jau turi net du, sakykime, nežinomo Vytauto denaro tipo variantus, galima būtų daryti prielaidą, kad jų nėra taip jau ir mažai. O jei jų nėra mažai tai turėtų būt, arba, išlįst kur nors ir gero stovio moneta. Va tada ir bus aišku ar ten yra dar kas nors ar ne.
Monetų parduotuvė
perkame ir parduodame monetas - 861287899
Vartotojo avataras
SarasM
 
Pranešimai: 5139
Užsiregistravo: Tre Spa 01, 2008 8:26 pm
Miestas: Kaunas
Kolekcionuoju: Lietuvos banknotus, atvirukus su Marijampole

Re: Vytauto denaras

Standartinė Kristis » Pir Vas 14, 2011 4:20 pm

Man panasiau butu i nauja tipa. Tuo labiau jog buvo ispaudas kitoje puseje, bei pati "siuksle" panasesne i stilizuota ietigali/strelgali.
Kristis
 
Pranešimai: 101
Užsiregistravo: Šeš Bir 13, 2009 2:51 pm

AnkstesnisKitas

Grįžti į Ankstyvosios lietuviškos monetos (iki 1506)

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Bing [Bot], Google [Bot], Greenas