Mano kolekcijos papildymas...

ordinai, medaliai, ženkliukai ir kiti apdovanojimai

Re: Mano kolekcijos papildymas...

Standartinė skautas » Ant Kov 15, 2016 9:50 am

vytiokas rašė:Dėkui už atsakymą.
Šiuo metu kartu su berete parduodamas už 5 eurus militarijos forume.
Ten tik tokia foto įdėta. Tiesiog įdomu buvo ar pardavėjas tiesiog įsegęs ženkliuką, ar vis tik statutinė kokarda.
Dėl "šiaip ženkliukas" pardon :)
Na nereikia atsiprašinėti :) Kartais padėvėtų drabužių parduotuvėse gali rasti uniformų su antsiuvais ir ženkliukais. Vaikai užgauga, skautai baigiasi, o tėvai tvarkydami namus tiesiog viską atiduoda. Gali būti, kad šis komplektas taip ir atkeliavo iki Lietuvos. Arba pardavėjas tiesiog įsegė į beretę. Dėl statutinių kokardų pas skautus - Lietuvoje tokių nėra ir nebuvo ;)
Vartotojo avataras
skautas
 
Pranešimai: 130
Užsiregistravo: Ant Vas 11, 2014 3:13 pm
Miestas: Panevėžys
Kolekcionuoju: Lietuvių skautiški ženkliukai

Re: Mano kolekcijos papildymas...

Standartinė benderis » Tre Kov 16, 2016 12:19 pm

o cia kokios kokardos kepurese - nestatutines ?
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
benderis
 
Pranešimai: 584
Užsiregistravo: Pir Lap 30, 2009 5:26 pm
Miestas: Kaunas
Kolekcionuoju: arbatai kosti sietelius , Lietuviskus apdovanojimus ir medalius , monetu ir banknotu klaidas

Re: Mano kolekcijos papildymas...

Standartinė Kobis » Tre Kov 16, 2016 12:24 pm

papildau: skautai su Smetona
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
http://www.numis.lt - profesionalus Jūsų pomėgio partneris
Kobis
 
Pranešimai: 172
Užsiregistravo: Ant Spa 07, 2008 3:21 pm
Miestas: Kaunas

Re: Mano kolekcijos papildymas...

Standartinė skautas » Tre Kov 16, 2016 1:23 pm

Šiaip iš tikrųjų gera tema diskusijai. Na viskas ką surašysiu yra iš asmeninės varpinės. Prisegu kelis paveiksliukus.
P040111_0615.jpg

P040111_0627.jpg

P040111_0627[01].jpg

Kadangi po ranka jokių "Smetoninių" statutų, išskyrus skautų, neturiu - dėliosiu išvadas iš to ką turiu. Greičiausiai tiksliau nei surašyta statute nebus. Kiek atsimenu, ans iki karo nebuvo keistas, tai padarykim prielaidą, kad atsiųstos nuotraukos galioja, pagal tą statutą, kuris piešinėliuose. Pvz. Smetona su skautais iš 1933 stovyklos. Šios diskusijos principinis klausimas: "Kas yra kokarda?" Mano galva perkėlus ženklelį nuo marškinių ar švarko ant kepurės, jis vis tiek bus ženklelis. Brolija atskirų ženklelių (dizaino) neturėjo, turėjo tik su skirtingais užsegimais. Su Jūrų skautais lygiai tas pats variantas.
pasiskolinau nuotrauką iš http://juru.muziejus.lt/parodos/pbures/6/6.html
2t.jpg

dalis skautų ant fetrų nešiojo ne tik brolijos, bet ir skautų vyčių, tarptautinių organizacijų ženkliukus, bet nuo to jie kokardomis netapo. Laukiu protingų minčių ties šitu klausimu: Jei statute ar kitam dokumente nėra aprašyta ženkliukas kaip atskiras elementas ant kepurės, ar tai iš vis galime laikyti kokarda. Iš kitos pusės, dalis painiavos atsirado iš gerb. A. Procenko ir R. Skvirecko kvygos "Ženklai ant kepurių". Čia įdėta Lietuvos skautijos skautų ženklelis, kuris nešiojamas ant uniforminių marškinių. Aišku nieks neuždraus jo ne nešioti kitur, bet dokumentaliai jo vieta ant uniforminių marškinių.
ls.jpg
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
skautas
 
Pranešimai: 130
Užsiregistravo: Ant Vas 11, 2014 3:13 pm
Miestas: Panevėžys
Kolekcionuoju: Lietuvių skautiški ženkliukai

Re: Mano kolekcijos papildymas...

Standartinė benderis » Ket Kov 17, 2016 9:53 pm

kokybiskai diskutuoti negaleciau nes tuom nesidomejau ir neturiu tokios informacijos , tiesiog daugelyje savo turimu nuotrauku su skautais ju kepurese isegti zenkliukai ar kokardos ( manau nesvarbu kaip pavadinsi ) - man kyla klausymas ar gali buti toks gana masinis statuto pazeidimas jei jis to nenumato ? ar galima buvo bet kur ir bet ka segeti ant uniformos - gal galima , gal i tai buvo ziurima gana laisvai... tikrai manau kolega zino ir surinkes informacijos daug daugiau ir pasidalins cia su mumis
aciu
Vartotojo avataras
benderis
 
Pranešimai: 584
Užsiregistravo: Pir Lap 30, 2009 5:26 pm
Miestas: Kaunas
Kolekcionuoju: arbatai kosti sietelius , Lietuviskus apdovanojimus ir medalius , monetu ir banknotu klaidas

Re: Mano kolekcijos papildymas...

Standartinė Giurza » Pen Kov 18, 2016 9:49 am

benderis rašė:kokybiskai diskutuoti negaleciau nes tuom nesidomejau ir neturiu tokios informacijos , tiesiog daugelyje savo turimu nuotrauku su skautais ju kepurese isegti zenkliukai ar kokardos ( manau nesvarbu kaip pavadinsi ) - man kyla klausymas ar gali buti toks gana masinis statuto pazeidimas jei jis to nenumato ? ar galima buvo bet kur ir bet ka segeti ant uniformos - gal galima , gal i tai buvo ziurima gana laisvai... tikrai manau kolega zino ir surinkes informacijos daug daugiau ir pasidalins cia su mumis
aciu

ale baikit, kolega... koks dar statutas. ana Montis dar ne taip su kokardom issidirbinejo, o anas britu feldmarsalas buvo... o cia gi skautai (no offence - pats dalyvavau veikloj kuri laika jaunas budamas).
[Country] is at that awkward stage. It’s too late to work within the system, but too early to shoot the bastards.
- Claire Wolfe
Vartotojo avataras
Giurza
 
Pranešimai: 686
Užsiregistravo: Pir Lap 05, 2012 11:53 pm
Miestas: Memel

Re: Mano kolekcijos papildymas...

Standartinė raimundass » Pen Kov 18, 2016 11:02 pm

Kukliai prisidėsiu ir aš prie temos.
Pirmos Alytaus draugovės, antros "Liūtų" skilties skiltininkas. 1924 metai birželio 7 diena.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
raimundass
 
Pranešimai: 240
Užsiregistravo: Ket Lap 20, 2014 8:38 am

Ankstesnis

Grįžti į Faleristika

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Registruotų vartotojų nėra