Kolekcionavimo nuosmukis jau ar ateityje?

Kitos kolekcijos ir su kolekcionavimu susijusios diskusijos

Kolekcionavimo nuosmukis jau ar ateityje?

Standartinė Runkeliu Valdovas » Pen Lie 13, 2018 10:06 am

Vis dažniau išgirstu, jog kolekcionavimo pomėgis Lietuvoje ir pasaulyje vis labiau slopsta. Kokios jūsų pačių mintys apie kolekcionavimo ateitį? Ar kolekcionavimas taip sunyks, jog dauguma kolekcinių daiktų kaina labai kris, gal skirtingos kolekcionavimo šakos turės skirtingus likimus, galbūt niekas nenyks ir po kurio laiko prasidės kolekcionavimo išpopuliarėjimas? Būtų įdomu jeigu pasidalintumėte mintinis kaip atrodys mūsų užsiėmimas artimoje ir tolimoje ateityje.
()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()
<--Antros kuopos gaudesys-->
<------Užgula visų ausis------>

|<><><><><><><><><><><><><><><><><>|
Vartotojo avataras
Runkeliu Valdovas
 
Pranešimai: 129
Užsiregistravo: Pir Lie 10, 2017 3:08 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: Pradedantysis. Baltijos šalių bei Vokietijos nebeapyvartiniai pinigai.

Re: Kolekcionavimo nuosmukis jau ar ateityje?

Standartinė 2N2K4S » Pen Lie 13, 2018 10:17 am

Dabar yra prislope nes ne visi turi papildomu pinigu hobiams. Kas turejo kas ir turi. Bet dauguma ramesni dabar tik seka naujienas.
Vartotojo avataras
2N2K4S
 
Pranešimai: 204
Užsiregistravo: Ket Rgp 31, 2017 12:32 pm

Re: Kolekcionavimo nuosmukis jau ar ateityje?

Standartinė kortesas » Šeš Lie 14, 2018 1:08 am

Šiaip yra tų pinigų. Geram daiktui visada yra pirkėjas. Tik žiūrint ką vadiname kolekcionavimas slopsta: Pringles dėžutės, Beko kortelės, tarpukario militarija, romos imperijos monetos, paveikslai ir pan. Skirtingo svorio kategorijos daiktai.
O jei čia kalbama Lietuvos mastu, tuomet tai atskira tema. Kaip ir bet koks apeliavimas į konkrečią šalį.
kortesas
 
Pranešimai: 139
Užsiregistravo: Ket Geg 23, 2013 11:10 am

Re: Kolekcionavimo nuosmukis jau ar ateityje?

Standartinė 88 » Šeš Lie 14, 2018 10:48 pm

Runkeliu Valdovas rašė:Vis dažniau išgirstu, jog kolekcionavimo pomėgis Lietuvoje ir pasaulyje vis labiau slopsta. Kokios jūsų pačių mintys apie kolekcionavimo ateitį? Ar kolekcionavimas taip sunyks, jog dauguma kolekcinių daiktų kaina labai kris, gal skirtingos kolekcionavimo šakos turės skirtingus likimus, galbūt niekas nenyks ir po kurio laiko prasidės kolekcionavimo išpopuliarėjimas? Būtų įdomu jeigu pasidalintumėte mintinis kaip atrodys mūsų užsiėmimas artimoje ir tolimoje ateityje.Kaip bus pamatysime,bet kai kurios kol.rusys isnyks Lietuvoje arba liks vienetai-desimtys.. pvz.filatelija Lietuvoje nyksta septinmyliais zingsniais,kiek buvo anksciau renkanciu( pvz.tarybiniais laikais) vos ne kiekvienas vaikas yra rinkes daugiau-maziau pasto zenklus,kas uzsikabino,kas ne..cia kita kalba,bet bent jau susidomedavo,vienas klaseje renka,kitas susidomi,mainosi,buvo bureliai ir pan.Su monetom irgi buvo panasiai.Kaune profsajungoje buvo vien du klubai filatelistu,vienas vaiku ir jaunimo(vykdavo parodos ir pan),kitas suaugusiu+ dar numizmatu klubas. Praktiskai dabar like tik veteranai dar nuo tu laiku.Budavo sudetingiau isigyti,nebuvo interneto,bet susidomejimas buvo nepalyginamai didesnis,intelektualesni zmones buvo,daugiau domejosi.Dabar yra zymiai daugiau galimybiu,finansiniu galimybiu,bet nera susidomejimo.Kiti laikai,kiti pomegiai..telefonai, komp.zaidimai ir pan.Profsajungoje tie klubai pradzioje sunyko,o babar ir isvis isnaikino.
Paskutinį kartą redagavo 88 Sek Lie 15, 2018 12:09 am. Iš viso redaguota 1 kartą.
╬ Deutsche Wehrmacht/Waffen SS ╬ Die besten Soldaten der Welt ╬ 1945 Das Ende

P.S.
Kolekcijos namie nelaikau!!! Gyvenu skurdziai:Suris su pelesiu,vynas pasenes,atomobilis be stogo,telefonas be klavisu.
Vartotojo avataras
88
 
Pranešimai: 858
Užsiregistravo: Tre Geg 05, 2010 11:43 pm
Kolekcionuoju: Deutsches Reich (1871-1945)
Svedija;Lietuva;Latvija;Estija;Rusija(TSRS) iki 1991.

Re: Kolekcionavimo nuosmukis jau ar ateityje?

Standartinė gdrsb » Šeš Lie 14, 2018 11:25 pm

Ne, kolekcionavimas nemiršta. Gal tik persigrupuoja. Pvz., manau,jog filatelistų ženkliai sumažėjo, kai paštai pradėjo nenaudoti popierinių pašto ženklų, atsirado privačios firmos, sėkmingai konkuruojančios su valstybiniu paštu ir pašto ženklų nenaudojančios, o ir paprastus laiškus išstūmė emailas. O gerai žinau, kur padidėjo kolekcionierių skaičius. Pažiūrėkit, kiek renka apyvartinius eurus..... arba LDK monetos.Prieš metus parašėm ir išleidom 1495-1529 m. lietuviškų pusgrašių katalogą. Nuo išleidimo jau šių knygų nupirkta 200 egz. (kaip Lietuvai,tai tikrai nemažai), o retesnio pusgrašio jau nebegausi už 5-10 eur., kaip anksčiau....nors pačių dažniausių monetų kainos gal net sumažėjo, retesnių paaugo 3-5 kartus, jei ne daugiau.
puslapis apie pusgrašius https://www.facebook.com/halfgroats/
protingas tarptautinių pinigų pervedimų būdas https://my.transfergo.com/lt/r/E741sG
Vartotojo avataras
gdrsb
 
Pranešimai: 1089
Užsiregistravo: Ant Bal 19, 2011 10:18 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: LDK silingai ir pusgrasiai

Re: Kolekcionavimo nuosmukis jau ar ateityje?

Standartinė jkm » Sek Lie 15, 2018 12:13 am

Kaip bus pamatysime,bet kai kurios kol.rusys isnyks Lietuvoje arba liks vienetai-desimtys.. pvz.filatelija Lietuvoje nyksta septinmyliais zingsniais,kiek buvo anksciau renkanciu( pvz.tarybiniais laikais) vos ne kiekvienas vaikas yra rinkes daugiau-maziau pasto zenklus,kas uzsikabino,kas ne..cia kita kalba,bet bent jau susidomedavo,vienas klaseje renka,kitas susidomi,mainosi,buvo bureliai ir pan.Su monetom irgi buvo panasiai.Kaune profsajungoje buvo vien du klubai filatelistu,vienas vaiku ir jaunimo(vykdavo parodos ir pan),kitas suaugusiu+ dar numizmatu klubas. Praktiskai dabar like tik veteranai dar nuo tu laiku.Budavo sudetingiau isigyti,nebuvo interneto,bet susidomejimas buvo nepalyginamai didesnis,intelektualesni zmones buvo,daugiau domejosi.Dabar yra zymiai daugiau galimybiu,finansiniu galimybiu,bet nera susidomejimo.Kiti laikai,kiti pomegiai..telefonai, komp.zaidimai ir pan.Profsajungoje tie klubai pradzioje sunyko,o babar ir isvis isnaikino.


Butent tokios sritys, kur daug kam is jaunosios kartos idomu ir tampa kolekcionavimu objektais veliau, didelis pakilimas paskutinius metus yra senu mobiliaku, kompiuteriniu/konsoliu zaidimu, senu kompiuteriu srityje. Cia pasaulines tendencijos...
Vartotojo avataras
jkm
 
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: Tre Geg 28, 2014 1:15 am
Miestas: Kaunas

Re: Kolekcionavimo nuosmukis jau ar ateityje?

Standartinė irokezas22 » Sek Lie 15, 2018 10:59 am

Aisku kolekcionavimas neisniks visiskai. Bet labai didelia zala jam padare naujos tehnologijos . Kompiuterei telefonai . Dabar dizioji dalis vaiku pralaidzia laisvalaiki nia laukia ar koleksionieriu burialiuosia o prie telefonu ir kompiuteriu. Seniau nebuvo nei zaidimo konsoliu nei kompiuteriu . Dar kolekcionavimui padare didelia zala ir tai kad kolekcionieriu bureliuose suniko kolekcionierai kurie usimdavo su vaikais mokyklosia. Seniau nemazai buvo senuku koleksionieriu kurie savo laisvalaiki paukodavo darbui su nauja kolekcionieriu karta jos puoselejimu ir tobulejimu. Dar didalia zala siuolaikiniam koleksionavimui padare atsiradimas naujos rusies kolekcionieriu kurie tik ziuri kur nupirkt ir kuo greiciau brangiau parduot . O apie rimta koleksijos rinkima nesvarbu svarbu tik kuo daugiau supirkt ir kuo daugiau uzdirpt. Aisku yra nemaza dalis ir tikru koleksionieriu kurie kruopsei renka koleksijas kurios paskui uzima garbingas vietas muzieju fonduosia .Koleksionavimo ateitis lietuvoja labai moglota. Koleksionieriu klubuosia vaiku ir jaunimo labai mazai dauguma suaugusieji ir seni kolekcionierai ;)
irokezas22
 
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: Šeš Bal 16, 2016 9:55 am
Miestas: Siauliai ,Londonas, Talinas.
Kolekcionuoju: Varpu koleksionavimas.

Re: Kolekcionavimo nuosmukis jau ar ateityje?

Standartinė 88 » Sek Lie 15, 2018 9:14 pm

As pats esu susijes su vienu muziejumi,tai kolekciju patekimas i tuos muzieju fondus,tikrai butu ne pats blogiausias variantas.Tik as manau,kad joks muziejus tos kolekcijos geriau neissaugos,nei kolekcininkas kuris ja rinko,saugojo tarkim visa gyvenima.Tik problema ta,kad tu ja galesi disponuoti,tik tam tikra laiko tarpa.Idealiausia,kai kazkas is artimu zmoniu susidomi kolekcionavimu ir palaipsniui kolekcija periima,toliau tesia jos rinkima,o neisparceliuoja pusvelciui.Bet matant dabartine situacija,tai butu sunkiai igyvendinamas variantas.
╬ Deutsche Wehrmacht/Waffen SS ╬ Die besten Soldaten der Welt ╬ 1945 Das Ende

P.S.
Kolekcijos namie nelaikau!!! Gyvenu skurdziai:Suris su pelesiu,vynas pasenes,atomobilis be stogo,telefonas be klavisu.
Vartotojo avataras
88
 
Pranešimai: 858
Užsiregistravo: Tre Geg 05, 2010 11:43 pm
Kolekcionuoju: Deutsches Reich (1871-1945)
Svedija;Lietuva;Latvija;Estija;Rusija(TSRS) iki 1991.

Re: Kolekcionavimo nuosmukis jau ar ateityje?

Standartinė Gallija » Sek Lie 15, 2018 9:42 pm

Jokio nuosmukio nei jau, nei ateityje.
Dabar nėra reikalo rinktis klubuose, yra labai daug specializuotų puslapių, kurie suteikia kuo puikiausią informaciją, suteikia galimybes keistis, dabar bet kuriam LT mieste prieinama info apie monetas, paštas atgabena monetas iš bet kurio pasaulio krašto. Nereikia laukti ar koks geras kolekcionierius ateis, pasidalins žiniom ar ne. Jeigu ankščiai būreliai ir klubai buvo tik didmiesčiuose, dabar geografija smarkiai paplitusi. Kitas dalykas, kad šeštadienį į klubą atėję žmonės lengvai suskaičiuojami, tuo tarpu, kiek žmonių sėdi internete ir ieško, randa, gauna, siunčia monetas - niekas nežino. Jau buvo išsakyta mintis, kad EUR monetom susidomėjimas tikrai didelis, pritarčiau, bet tai galėtų komentuoti platintojai.
Paskutinį kartą redagavo Gallija Sek Lie 15, 2018 10:00 pm. Iš viso redaguota 2 kartus.
Vartotojo avataras
Gallija
 
Pranešimai: 307
Užsiregistravo: Pen Rgs 26, 2014 8:16 pm
Miestas: Vilnius

Re: Kolekcionavimo nuosmukis jau ar ateityje?

Standartinė Gallija » Sek Lie 15, 2018 9:48 pm

88 rašė:As pats esu susijes su vienu muziejumi,tai kolekciju patekimas i tuos muzieju fondus,tikrai butu ne pats blogiausias variantas.Tik as manau,kad joks muziejus tos kolekcijos geriau neissaugos,nei kolekcininkas kuris ja rinko,saugojo tarkim visa gyvenima.Tik problema ta,kad tu ja galesi disponuoti,tik tam tikra laiko tarpa.Idealiausia,kai kazkas is artimu zmoniu susidomi kolekcionavimu ir palaipsniui kolekcija periima,toliau tesia jos rinkima,o neisparceliuoja pusvelciui.Bet matant dabartine situacija,tai butu sunkiai igyvendinamas variantas.


Ar sutiktumetė atiduoti savo kolekciją jaunam, perspektyviam kolekcionieriui, kuris pratęstų Jūsų tradicijas, jeigu šeimoje niekas nesidomi?
Klausimas pasvarstymui, diskusijai (be jokių užuominų, jokiu būdu tai ne prašymas atiduoti man kolekciją). Klausimas skirtas ne tik Jums, bet visiems kolekcionieriams. Tiesiog užstrigo kažkoks filmas, kuriame kolekcija buvo atiduota pusvelčiui ir išardyta, nes nebuvo kam ją prižiūrėti šeimoje.
Vartotojo avataras
Gallija
 
Pranešimai: 307
Užsiregistravo: Pen Rgs 26, 2014 8:16 pm
Miestas: Vilnius

Kitas

Grįžti į Bendras kolekcionavimo forumas

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Bing [Bot], Google [Bot]


cron