Kolekcionavimo nuosmukis jau ar ateityje?

Kitos kolekcijos ir su kolekcionavimu susijusios diskusijos

Re: Kolekcionavimo nuosmukis jau ar ateityje?

Standartinė Andriulis » Ket Lie 19, 2018 8:19 pm

Vakar kaip tik su kolega diskutavom apie tai. Mano manymu numizmatika po truputėlį miršta. Ir viena iš to priežasčių - besaikis "proginių" monetų kaldinimas. Tiesiog kolekcionavimas nebeturi pagrindo: istorijos, ekonomikos, tiesiog procesų iliustravimo. Klasikiniu požiūriu numizmatika turėtų iliustruoti istoriją. Jei to nėra - kolekcionavimo poreikis netvarus.
Vartotojo avataras
Andriulis
 
Pranešimai: 1508
Užsiregistravo: Pen Spa 17, 2008 3:07 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: Didžiosios Britanijos, kolonijų ir dominijų monetos iki 1971

Re: Kolekcionavimo nuosmukis jau ar ateityje?

Standartinė kortesas » Ket Lie 19, 2018 9:33 pm

Andriulis rašė:Vakar kaip tik su kolega diskutavom apie tai. Mano manymu numizmatika po truputėlį miršta. Ir viena iš to priežasčių - besaikis "proginių" monetų kaldinimas. Tiesiog kolekcionavimas nebeturi pagrindo: istorijos, ekonomikos, tiesiog procesų iliustravimo. Klasikiniu požiūriu numizmatika turėtų iliustruoti istoriją. Jei to nėra - kolekcionavimo poreikis netvarus.


Kodėl euras neiliustruoja istorijos? Anglijos laukia ''Brexitas''. Žiūrėk, gal ir su visa ES tas pats bus. Grįšim prie senos valiutos ir euras taps mūsų šalies laikotarpio priminimu.
Manau, kad numizmatika viena iš tų atšakų, kuri niekada nenumirs. Kaip jau anksčiau rašyta, kad su technologijų spartėjimu, atsirado rinkoje daugiau siūlomų daiktų platesniam žmonių ratui. Gali nusipirkti ką nori arba tapti turtingu neišėjęs iš namų.
Čia gal kartais daugiau pardavėjų problemos, t.y. bendravimas, antkainis, rinka, spekuliavimas ir pan. Ne tiek daug tų pavyzdžių, kuomet moneta nuvertėja tik dėl to, kad per n metų jų prikasė kibirais, rinkoje jų išplaukė nemažai iš kolekcijų ir pan. Daugiau reikia individualiai žiūrėti į monetas. Moneta monetai nelygi.
kortesas
 
Pranešimai: 136
Užsiregistravo: Ket Geg 23, 2013 11:10 am

Re: Kolekcionavimo nuosmukis jau ar ateityje?

Standartinė 2N2K4S » Pen Lie 20, 2018 11:14 am

Vat perekupams tikrai arteja pabaiga :lol: nes kiek pastebejau visi domisi ir stengiasi gauti is pirmu arba antru ranku. Arba jeigu perka sau perka ir draugams ir giminaiciams.
Vartotojo avataras
2N2K4S
 
Pranešimai: 198
Užsiregistravo: Ket Rgp 31, 2017 12:32 pm

Ankstesnis

Grįžti į Bendras kolekcionavimo forumas

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Bing [Bot], Google [Bot]