Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Reikalingiausia informacija pradedantiesiems numizmatams.

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė MantisLTU » Ant Gru 11, 2012 12:39 am

Atsiprašau kad prikeliu seną temą, bet norėčiau su Jūsų nuomonės išklausyt. Esu kaip ir daugelis pradedantysis rinkėjas, tai kaip ir visi naujokai užsibrėžiau surinkti Lietuvos tarpkarines monetas. Vien tuo nesiruošiu baigti savo kolekcijos ir kažkaip mano akys užkliuvo už šiauriečių t.y. Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Danijos. Taigi būtų įdomu sužinot ar šios monetos labai kandžiojasis kišenėj? Ar lengvai galima jas gauti?
Dėkui už atsakymus ;)
Vartotojo avataras
MantisLTU
 
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: Pen Spa 28, 2011 10:28 pm

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė seniena » Ant Gru 11, 2012 1:20 am

MantisLTU rašė:Atsiprašau kad prikeliu seną temą, bet norėčiau su Jūsų nuomonės išklausyt. Esu kaip ir daugelis pradedantysis rinkėjas, tai kaip ir visi naujokai užsibrėžiau surinkti Lietuvos tarpkarines monetas. Vien tuo nesiruošiu baigti savo kolekcijos ir kažkaip mano akys užkliuvo už šiauriečių t.y. Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Danijos. Taigi būtų įdomu sužinot ar šios monetos labai kandžiojasis kišenėj? Ar lengvai galima jas gauti?
Dėkui už atsakymus ;)


kaip ir kiekvienos valstybes monetu yra retesniu ,daznesniu, bet esme tos salys kaip planuoji rinkti yra pats tas naujokam , monetu kainos nesikandzioja, plati ivairove t.t.

Visiskai geras pasirinkimas (clap) ir ne vienas siame forume renka tas valstybes taip kad ir pasimainyt atrasi su kuom ;)
Domina mane rusiskos,vokiskos monetos - banknotai iki XXa.Vidurio :!:

Taip pat ivairus senoviski rakandai,pasauliniu karu ir CCCP - " palikimas "

Vartotojo avataras
seniena
 
Pranešimai: 2532
Užsiregistravo: Ket Bal 01, 2010 1:58 am
Miestas: Telsiai / Lietuva
Kolekcionuoju: Vokietija, Rusija ir ivairias senienas

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė severin-25 » Ant Gru 11, 2012 1:23 am

MantisLTU rašė:Atsiprašau kad prikeliu seną temą, bet norėčiau su Jūsų nuomonės išklausyt. Esu kaip ir daugelis pradedantysis rinkėjas, tai kaip ir visi naujokai užsibrėžiau surinkti Lietuvos tarpkarines monetas. Vien tuo nesiruošiu baigti savo kolekcijos ir kažkaip mano akys užkliuvo už šiauriečių t.y. Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Danijos. Taigi būtų įdomu sužinot ar šios monetos labai kandžiojasis kišenėj? Ar lengvai galima jas gauti?
Dėkui už atsakymus ;)

Nors čia visiškai ne mano tematika, bet aš įsitikinęs, kad kiekvienoj valstybėje yra retų monetų, viskas priklauso nuo Jūsų nustatytu reikalavimu stoviui bei kitam. Ko aukštesnę plankę sau nustatysit, tuo ir daugiau monetų kainos grež skylė kišenėje.
Kad protingai išleisti pinigus, reikia turėti tik du dalykus...
Vartotojo avataras
severin-25
 
Pranešimai: 1082
Užsiregistravo: Šeš Rgs 25, 2010 11:07 pm
Kolekcionuoju: Rusijos bei TSRS monetas nuo ... iki 1991 m. necirkuliavusios kokybės pagal metus ir štempelių variantus.

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė Enclave » Ant Gru 11, 2012 10:12 am

MantisLTU rašė:Atsiprašau kad prikeliu seną temą, bet norėčiau su Jūsų nuomonės išklausyt. Esu kaip ir daugelis pradedantysis rinkėjas, tai kaip ir visi naujokai užsibrėžiau surinkti Lietuvos tarpkarines monetas. Vien tuo nesiruošiu baigti savo kolekcijos ir kažkaip mano akys užkliuvo už šiauriečių t.y. Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Danijos. Taigi būtų įdomu sužinot ar šios monetos labai kandžiojasis kišenėj? Ar lengvai galima jas gauti?
Dėkui už atsakymus ;)


1. Lietuvą gali rinkti kaip kiti - plastikinėse dėžutėse. Ieškoti kuo aukštesnio "greido". Manau, užtruksi, kol surinksi gerą kolekciją.
2. Jei vis dėl to tarpukario Lietuva neapsiribosi, nusibrėžk griežtas chronologines ribas Skandinavų kaimynų šalyse.
Vaikų ir blevyzgininkų forumo narys
Vartotojo avataras
Enclave
 
Pranešimai: 1007
Užsiregistravo: Šeš Bir 26, 2010 2:45 pm
Miestas: Vilnius

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė MantisLTU » Ant Gru 11, 2012 4:45 pm

Dar kartelį ačiū už atsakymus, tikrai padėjote apsispręsti. Tik turiu dar vieną klausimėlį, Krause kataloge monetų kainos yra vietine tos šalies valiuta ar doleriais? Tiesiog noriu įsitikinti, nors ir kaip tai kvailai skambėtų :)
Vartotojo avataras
MantisLTU
 
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: Pen Spa 28, 2011 10:28 pm

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė SarasM » Ant Gru 11, 2012 4:48 pm

MantisLTU rašė:Dar kartelį ačiū už atsakymus, tikrai padėjote apsispręsti. Tik turiu dar vieną klausimėlį, Krause kataloge monetų kainos yra vietine tos šalies valiuta ar doleriais? Tiesiog noriu įsitikinti, nors ir kaip tai kvailai skambėtų :)


krauzėje kainos nurodyta doleriais, tačiau į tas kainas nekreipk dėmesio. jos neatitinka realybės.
Monetų parduotuvė
perkame ir parduodame monetas - 861287899
Vartotojo avataras
SarasM
 
Pranešimai: 5152
Užsiregistravo: Tre Spa 01, 2008 8:26 pm
Miestas: Kaunas
Kolekcionuoju: Lietuvos banknotus, atvirukus su Marijampole

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė MantisLTU » Ant Gru 11, 2012 5:01 pm

Nenoriu čia pradėt floodinti, bet tada gal yra koks katalogas internete ar kas panašaus susiję su monetų kainomis? Ar tiesiog žiūrėti reikia stebėti kainas ebay ir vidurkį išsivesti? Nes visgi pradedantysis esu, tai nesinori permokėt už kokią nevertingą monetą ;)
Vartotojo avataras
MantisLTU
 
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: Pen Spa 28, 2011 10:28 pm

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė SarasM » Ant Gru 11, 2012 5:40 pm

MantisLTU rašė:Nenoriu čia pradėt floodinti, bet tada gal yra koks katalogas internete ar kas panašaus susiję su monetų kainomis? Ar tiesiog žiūrėti reikia stebėti kainas ebay ir vidurkį išsivesti? Nes visgi pradedantysis esu, tai nesinori permokėt už kokią nevertingą monetą ;)


supratimas ateis su laiku. klaidų neišvengsi, o su kiekviena iš jų gerai pasimokysi ;) nepadės joks katalogas, nes kainos svyruoja. taip pat priklauso kokybės. būna atvejų kad identiškos arba net ta pati moneta parsiduoda už kelis kartus skirtingą kainą..
Monetų parduotuvė
perkame ir parduodame monetas - 861287899
Vartotojo avataras
SarasM
 
Pranešimai: 5152
Užsiregistravo: Tre Spa 01, 2008 8:26 pm
Miestas: Kaunas
Kolekcionuoju: Lietuvos banknotus, atvirukus su Marijampole

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė 88 » Ant Gru 11, 2012 6:54 pm

MantisLTU rašė:Nenoriu čia pradėt floodinti, bet tada gal yra koks katalogas internete ar kas panašaus susiję su monetų kainomis? Ar tiesiog žiūrėti reikia stebėti kainas ebay ir vidurkį išsivesti? Nes visgi pradedantysis esu, tai nesinori permokėt už kokią nevertingą monetą ;)


Yra tu internetiniu katalogu,bet paprastai mazai naudos is ju yra kas liecia kainas.Pats praktiskai ir atsakei i savo klausima, pradziai stebek aukcionus,pasidomek norima isigyti moneta,pasidomek kas yra monetu stoviai,nes nuo ju,tos pacios monetos kaina gali zenkliai skirtis,gali ir cia forume paklausti.Siais IT laikais kaina suzinoti nera sunku.
╬ Deutsche Wehrmacht/Waffen SS ╬ Die besten Soldaten der Welt ╬ 1945 Das Ende

P.S.
Kolekcijos namie nelaikau!!! Gyvenu skurdziai:Suris su pelesiu,vynas pasenes,atomobilis be stogo,telefonas be klavisu.
Vartotojo avataras
88
 
Pranešimai: 862
Užsiregistravo: Tre Geg 05, 2010 11:43 pm
Kolekcionuoju: Deutsches Reich (1871-1945)
Svedija;Lietuva;Latvija;Estija;Rusija(TSRS) iki 1991.

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė dime » Šeš Vas 02, 2013 8:28 pm

sveiki :) nusprendziau rinkti tarybu sajungos monetas (proof, unc as xf ) didziaja dali siusciau greidinimui.. zinau, kad tai nepigu, todel noreciau paklausti kiek gali atsieiti visa kolekcija? iki siol save laikiau rinkeju, nes rinkdavau daug ir ivairiuose stoviuose.. dabar turiu sukaupes gan padoru kapitala pradziai ir noreciau rinkti butent tarybu sajungos monetas :)
dime
 
Pranešimai: 56
Užsiregistravo: Šeš Spa 02, 2010 7:10 pm

AnkstesnisKitas

Grįžti į Numizmatikos pradžiamokslis

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Bing [Bot], FaceBook [Linkcheck], Google [Bot]