Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Reikalingiausia informacija pradedantiesiems numizmatams.

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė SarasM » Pir Kov 31, 2014 8:35 pm

yra plati FAO serija skirta zvejybai. tikrai idomi rinkti.. vilniuje kolega renka banknotus su zvejyba ar irankiais- supeer. o vien zuvys tai jau be galo plati tema.kone kiekviena valstybe turi.. tada jau galima rinktpo zuvi issalies :)
taivanio orchideja lyg ir turiu.
Monetų parduotuvė
perkame ir parduodame monetas - 861287899
Vartotojo avataras
SarasM
 
Pranešimai: 5145
Užsiregistravo: Tre Spa 01, 2008 8:26 pm
Miestas: Kaunas
Kolekcionuoju: Lietuvos banknotus, atvirukus su Marijampole

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė VaBank » Ket Bal 03, 2014 9:31 am

Sveiki,

Kaip ir esu naujokas, tiek forume tiek numizmatikoje. Gal trumpai pasakysiu nuo ko pradėjau ir tada gal jūs turėsite ką nors patarti.
Monetų turiu visokių, tačiau ne daug apie 200, gal truputi daugiau. Dabar tikslas yra surinkti tarpukario apyvartines Lietuviškas monetas (ne taip ir blogai sekasi kol kas, trūksta 3 monetų) ir apyvartines Lietuviškas nuo 1991 m. Dar renku eurus, bet čia jų neieškau kažkur pirkti ar panašiai, čia jau daugiau bus kelionėse surinktos.
Bet kaip supratau, jei rinksiu gana siaurame rate, po kelių metų turėsiu gražią, bet skurdžia kolekcija. Gal galite patarti, ką dar galima rinkti? (kad nebūtų labai kol kas skausminga finansiškai, nesinori, kad finansai būtų kliūtis rinkti monetas). Gal SSRS? O gal Baltijos šalių tarpukarį rinkti? Anglijos istorija taip pat žavinga... Buvo kilusi mintis rinkti visas monetas, kur pavaizduotas gyvūnas (gal konkretinant būtų žuvis).
Gal jūs iš savo patirties galite patarti? Nesinori rinkti be tikslo, nes turint tikslą kur kas maloniau tai daryti.

Dėkoju už atsakymus (flowers)
Vartotojo avataras
VaBank
 
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: Tre Bal 02, 2014 12:55 pm
Miestas: Vilnius

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė -LiTAS- » Ket Bal 03, 2014 9:45 am

VaBank rašė:Sveiki,

... Gal galite patarti, ką dar galima rinkti? (kad nebūtų labai kol kas skausminga finansiškai, nesinori, kad finansai būtų kliūtis rinkti monetas). Gal SSRS? O gal Baltijos šalių tarpukarį rinkti? Anglijos istorija taip pat žavinga... Buvo kilusi mintis rinkti visas monetas, kur pavaizduotas gyvūnas (gal konkretinant būtų žuvis).
Gal jūs iš savo patirties galite patarti? Nesinori rinkti be tikslo, nes turint tikslą kur kas maloniau tai daryti.

Dėkoju už atsakymus (flowers)


Sveikas prisijungęs į forumą (drinking) Smagus ir nebrangus variantas atrodo su žuvimis. SSRS turi piniginei skausmingų monetų ir ne vieną. Baltijos šalių tarpukaris labai mielas dūšiai kaip ir lietuviškos monetos. Anglija jau skonio reikalas. Apie Anglijos monetas ne daug išmanau. Rinkti eurus tikrai smagiau ir pigiau kelionėse, nes mažųjų šalių (Monakas, Andora, Vatikanas) monetos nepigios. Eurus galima rinkti tiek pagal šalis, tiek pagal metus. Priklausomai nuo to kiek entuziazmo turi ;)

Smagaus kolekcionavimo !
Vartotojo avataras
-LiTAS-
 
Pranešimai: 2689
Užsiregistravo: Sek Sau 08, 2012 4:19 pm
Miestas: Kaunas
Kolekcionuoju: LT, LV, EE, USA, RUS, EUR0, N0KIA

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė Andriulis » Ket Bal 03, 2014 10:42 am

Sveikas prisijungęs prie forumo.
Manau pirmiausia reikia nuspręsti ką monetose matai. Vienam tai meno kūrinys, kitam istorijos dalis, trečiam - politika ir pan. Aš pats kolekcionuoju Anglijos monetas ir dėl to tikrai nesigailiu - kasdien atrandu kažką naujo ir įdomaus. O kai jau apsispręsi kas ta moneta - tuomet ir tema išryškės. Tikriausiai labai smagu rinkti monetas su gyvūnais, paukščiais ar žuvimis - tema aiški, tik gal ne visai sistematizuota. Žinau nemažai žmonių, renkančių monetas su laivais. Tarybų Sąjunga, Rusija - pastaruoju metu labai brangu ir nusmulkinta iki mikroskopinių monetų detalių. Teatleidžia man šios temos gerbėjai, bet tai jau ne numizmatika klasikine prasme. LDK, Lietuva - patriotiška ir smagu, bet taip pat nepigu (LDK). Anglija - daugybė simbolių monetose, stipri politinė potekstė - man patinka, bet čia jau skonio reikalas.

P.S. siūlau pasiskaityti šią temą: viewtopic.php?f=19&t=6089
ji puikiai atspindi mano požiūrį į angliškas monetas ir numizmatiką apskritai. O ar priimti tai, ar ne - kiekvieno asmeninis reikalas. Niekas nesupręs už jus ką kolekcionuoti - tą kelią teks praeiti pačiam (happy)
Vartotojo avataras
Andriulis
 
Pranešimai: 1519
Užsiregistravo: Pen Spa 17, 2008 3:07 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: Didžiosios Britanijos, kolonijų ir dominijų monetos iki 1971

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė VaBank » Ket Bal 03, 2014 11:28 am

Andriulis rašė:Sveikas prisijungęs prie forumo.
Manau pirmiausia reikia nuspręsti ką monetose matai. Vienam tai meno kūrinys, kitam istorijos dalis, trečiam - politika ir pan. Aš pats kolekcionuoju Anglijos monetas ir dėl to tikrai nesigailiu - kasdien atrandu kažką naujo ir įdomaus. O kai jau apsispręsi kas ta moneta - tuomet ir tema išryškės. Tikriausiai labai smagu rinkti monetas su gyvūnais, paukščiais ar žuvimis - tema aiški, tik gal ne visai sistematizuota. Žinau nemažai žmonių, renkančių monetas su laivais. Tarybų Sąjunga, Rusija - pastaruoju metu labai brangu ir nusmulkinta iki mikroskopinių monetų detalių. Teatleidžia man šios temos gerbėjai, bet tai jau ne numizmatika klasikine prasme. LDK, Lietuva - patriotiška ir smagu, bet taip pat nepigu (LDK). Anglija - daugybė simbolių monetose, stipri politinė potekstė - man patinka, bet čia jau skonio reikalas.

P.S. siūlau pasiskaityti šią temą: viewtopic.php?f=19&t=6089
ji puikiai atspindi mano požiūrį į angliškas monetas ir numizmatiką apskritai. O ar priimti tai, ar ne - kiekvieno asmeninis reikalas. Niekas nesupręs už jus ką kolekcionuoti - tą kelią teks praeiti pačiam (happy)



Ką matau monetose dar sunku pasakyti. Bet tarkime surinkti Lietuvos tarpukario monetas, man tai istorijos dalis. Na sutinku, kad niekas negali nuspręsti už tave ką kolekcionuoti, tačiau kartais pasakyta mintis gali atvesti į tavo kelia. Na tarkime kaip ir tavo pasakyta mintis apie monetas su laivais. Laivai mane labai žavi, o kad juos galima išvysti ir ant monetų net mintis nekilo (gal todėl, kad tokios monetos dar neturėjau). Štai čia tikrai labai susimasčiau, nes manau būtų labai nerealus dalykas sujungti du mėgstamus dalykus į viena (monetos ir laivai).
Ačiū už mintis! (clap)
Vartotojo avataras
VaBank
 
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: Tre Bal 02, 2014 12:55 pm
Miestas: Vilnius

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė Andriulis » Ket Bal 03, 2014 12:19 pm

dėl laivų - yra net tokia knyga/katalogas :)
Vartotojo avataras
Andriulis
 
Pranešimai: 1519
Užsiregistravo: Pen Spa 17, 2008 3:07 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: Didžiosios Britanijos, kolonijų ir dominijų monetos iki 1971

Re: Nemokamos monetos pradedantiesiems numizmatams

Standartinė Gallija » Sek Lap 16, 2014 12:01 pm

Sveiki, pradejau rinkti monetas, bet ju neprasysiu. Esu is Vilniaus ir Taurakalny galiu gauti monetu ivairiu-ivairiausiu, klausimas "Kokiu monetu ieskoti?". Kokios buna kolekcijos? Pagal kokius kriterijus renkate? Ka lengiau rasti, ka sunkiau? Monetu daug ir apsispresti tikrai sunku. Dar speju laaabai daug ko nemaciusi. Pagrindinis informacijos saltinis sis forumas ir LB puslapis. O ka pataris patyre kolekcionieriai?
Vartotojo avataras
Gallija
 
Pranešimai: 502
Užsiregistravo: Pen Rgs 26, 2014 8:16 pm
Miestas: Vilnius

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė SarasM » Sek Lap 16, 2014 12:10 pm

labas. perkelta į atitinkamą temą ;)
Monetų parduotuvė
perkame ir parduodame monetas - 861287899
Vartotojo avataras
SarasM
 
Pranešimai: 5145
Užsiregistravo: Tre Spa 01, 2008 8:26 pm
Miestas: Kaunas
Kolekcionuoju: Lietuvos banknotus, atvirukus su Marijampole

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė Andriulis » Sek Lap 16, 2014 1:15 pm

Sveika prisijungus prie monetų draugų :) Jei pavyks perskaityti šią temą, pamatysi, kad klausimas "ką kolekcionuoti" daugiau ar mažiau kankina visus. Ir nėra universalaus recepto. Teks apsispręst kas labiau patinka. Vieni renka pagal valstybes, kiti - pagal nominalus, dar kiti - gyvūnus, ginklus ar asmenybes ant monetų... Kiekvienoje temoje yra daugybė lengvai randamu monetų ir kelios, kurias gauti ypatingai sunku...
Vartotojo avataras
Andriulis
 
Pranešimai: 1519
Užsiregistravo: Pen Spa 17, 2008 3:07 pm
Miestas: Vilnius
Kolekcionuoju: Didžiosios Britanijos, kolonijų ir dominijų monetos iki 1971

Re: Ką rinkt? Nuo ko pradėti kolekcionuoti monetas?

Standartinė Gallija » Sek Lap 16, 2014 1:53 pm

Aciu SarasM kad perkelei, tikrai biski pasiklydau :D tiesiog forumas didelis, kas yra gerai :)
Siauresnis klausimas. Patinka Kanados SNOWFLAKE monetos ir monetos - paveikslai. Ju tikrai netruksta ir visos (?) jos siuolaikines. Kadangi noriu isvengti klaidos, pradejau rinkti viena, paskui kita, paskui ... desimta, kokia butu jusu nuomone apie sia tema? Ar geras sumanymas? SNOWFLAKES tik 15 monetu, monetos - paveikslai tikrai dziugina ivairove, tik kyla abejones del ju kilmes-salies.
Vartotojo avataras
Gallija
 
Pranešimai: 502
Užsiregistravo: Pen Rgs 26, 2014 8:16 pm
Miestas: Vilnius

AnkstesnisKitas

Grįžti į Numizmatikos pradžiamokslis

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Bing [Bot], Google [Bot]