Štempeliu tyrinėjimas

TSRS (sovietinių) monetų forumas

Štempeliu tyrinėjimas

Standartinė severin-25 » Ant Spa 26, 2010 10:12 am

Forume buvo ne viena karta kalbėta dėl „kakučiu“ žiūrėjimo prasmes... Mano asmeninis gilus įsitikinimas, kad būtent tiriant jas ir yra tikros numizmatikos pradžia... Tiesą sakant, aš ir pradėjau RTFSR ir TSRS monetų kolekcionavimą, ir ne taip senai, nes pasidarė liūdnoka tik su carine Rusija ir tokio kiekio „kakučiu“ turbūt nebuvo pridaręs ne viena šalys...
O dabar rimtai… pasistengsiu maksimaliai primityviai, kad butu aiškiau visiems…
Istorijos pradžia prasidėjo nuo 3 kapeikų 1976 m...
Aš, ieškant šio nominalo variantu, atkreipiau dėmesį, kad kai kurie egzemplioriai, nors jie ir randasi kietose bankiniuose metinukose ir turi pruf-laikini išpildimą, t.y. pagerintos kokybės ir buvo kaldinti specialiai numizmatams, turi neryški tam tikru detaliu prakaldinimą... Iš pradžių aš brokuodavau jas, o paskui pagalvojau, kad kažkas ne taip... iš vienos puses pagerinta kokybe, o iš kitos neprakaldinimas... Kažkaip nesuėjo galai... ir kadangi tie patįs štempeliai buvo naudojami ir 20 kapeikų gamyboje, aš pradėjau žiūrėti jas visas ir ne tik šių metų...
Pažiūrim kartu ir pabandom pamastyti ...
- pažiūrėjus i nuotraukos 1 и 1.1, jus pasakysit, kad tai aversas štempelio 2.3 Ф-103, ir busit teisus;
- pažiūrėjus i nuotraukos 2 и 2.1, daugelis (jeigu ne visi) pasakysit, kad čia tas pats aversas, bet aversas monetos 2.1 užšlifotas iki saules spinduliu praradimo ar kita, bet panašiai.
Aš anksčiau irgi taip galvojau, bet ne dabar. Ir va dėl ko…
Pakeisti monetos išvaizdą galima dviem budais: keičiant pati monetą arba štempelį.
Matavimai parodė, kad (foto 3.1) plokštumą "kreivos žvaigždutes" (stačiakampyje) bei plokštuma susidariusia nuo nedaėjusio grudo galo (apskrityme), kaip ir kiti, randasi viename lygyje, t.y. tai ta pati plokštuma «а». Keičiant pati monetą, mes negausim šių dalykų, nes nėra galimybės dėl to kad nėra technologinio priėjimo, bet ir prasmės jokios nėra. Bet ir štempelio pakeitimas neįmanomas, nes štempelije tai aukščiausioji reljefo taškas, t.y. toks štempelio variantas butu pirminis, ir negali eiti jokios kalbos dėl įvykusio jo pakeitimo šlifuojant ar poliruojant ji.
Kitai kalbant, iš štempelio su indeksu 1 "padirbant" galima pagaminti štempelį be indekso, o iš štempelio be indekso niekada ne pagaminsit štempelį su indeksu 1.
Pamąsčius, prašosi išvada, kad egzistuoja štempelis kuris labai panašus į štempelį 2.3 Ф-103, bet vis tiek kitoks ir požymiai jo butu:
- panašumas štempeliui 2.3 Ф-103;
- neaiškus saules spinduliu kontūrai;
- nesiekiantis gaublio juostos galas.
P.S. Aišku, čia ne mums spręsti, ir tuo bent ne man, ar pripažinti šio štempelio variantą ar ne, ir ar bus jis įtrauktas į katalogus ar ne..., bet vis tiek... nejaugi neįdomu... nejaugi nesusidomėjote?
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Kad protingai išleisti pinigus, reikia turėti tik du dalykus...
Vartotojo avataras
severin-25
 
Pranešimai: 1082
Užsiregistravo: Šeš Rgs 25, 2010 11:07 pm
Kolekcionuoju: Rusijos bei TSRS monetas nuo ... iki 1991 m. necirkuliavusios kokybės pagal metus ir štempelių variantus.

Re: Štempeliu tyrinėjimas

Standartinė Raf » Ant Gru 07, 2010 9:18 pm

Susidomejom :) pats renku SSSR monetas pagal niuansus, turiu paskutine Fedorina knyga (4 leidimas), kuria dazniausiai ir naudojuosiu ieskodamas nauju monetu. Tik vat, man daugiausiai idomios kapeikos iki 1961m., bei jubiliejiniai rubliai su klaidom ir niuansais.
Vartotojo avataras
Raf
 
Pranešimai: 28
Užsiregistravo: Šeš Gru 04, 2010 4:56 pm
Miestas: Vilnius


Grįžti į TSRS monetos (nuo 1918 iki 1991)

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Registruotų vartotojų nėra


cron